Обсъждане на имотни обяви, тема 12

  • 30 312
  • 758
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: X
Скрит текст:
Не е нужно да си счетоводител, за да знаеш, че има разнообразни разходи:
- данъци за имотите
- данъци върху наемите
- периодична подръжка
- през 5-10 години по-голям ремонт
- ...
след 10 години ще са им донесли 72 000 (плюс) евро, могат да отделят по нещо и за горните 4,
пък и това не им основният доход на семейство "Румка",
просто са си вложили излишните пари на по-висока лихва от тази в банката,
пък и така им държат стойността въпреки инфлацията.
Не че нещо, ама аритметиката ти куца,  300 е/месец за 12 месеца са 3600 евро, което за 10 години е 36 000 евро, а не 72 000 евро. Данъците отделно, разходите за ремонти и за престои, и за завличане от страна на наемателите (трябва да се предвиди и такъв вариант, Румка знае) също отделно. Иначе при покупна цена 40 К евро дори и с тези разходи пак е добра инвестиция, спор няма, ако наистина са това параметрите. Но както казах, за живеене за мен не е ок и ако Румка иска да остави нещо на синовете си и има вероятност те един ден да живеят в него, тоест, да е за лично ползване, аз на нейно място бих се ориентирала в друг вид сграда и на друго място. Но това си е нейна работа, тя си решава.
Чукай на дърво наемателите ти да са читави Wink - че не знаеш в какъв филм може да се вкараш, ей така, като си в чужбина... Питай Румка, тя цяла сага преживя с некоректен наемател.

# 466
  • София
  • Мнения: 878
Е, разбира се. за тях това си е "перфектен" апартамент. а това че е пълен с недостатъци и е смешно да се казва че могат да живеят двама души е отделна тема.
Естествено, че в такова жилище могат да живеят двама души. Множество двойки живеят под наем в далеч по кофти жилища и по-кофти квартали. Съответната двойка може да иска да живее на по-широко ама това е въпрос на възможности а и на реализъм. Да не искат е едно, да твърдят как не могат- съвсем друго. Ако твърдят как не могат в такова, значи са разглезени.
Цитат
  Смешно е и да си вярват, че това заслушава тези пари, за мен никой  с  поне малко самоуважение няма да се съгласи да живее в тази теснотия и да плаща тези пари.
За кaкво самоуважение става въпрос???

# 467
  • Мнения: 3 360
Абе важното е другите да са се прецакали. То сметки за приходи, разходи, задължително некоректни наематели и ремонти с цялостно изригване на всичко. Чак жал ми става за жената колко лоша инвестиция е направила. И да има хора, които не могат да си позволят кредит, собствено жилище и нямат бюджет за висок наем в голям апартамент на по-добра локация. Е ще ги застреляте или сами да си пуснат куршума, защото не са богати???

# 468
  • Мнения: 19 482
Румка, със здраве да си ползваш апартаментите. Щото са два - така че сметката си излиза точно. Като решиш - винаги може да ги изкараш на пазара и да се освободиш от тази собственост, но пък ако облагородят и направят басейн и магазин в сградата, само ще вдигнат цената на имотите и няма да си струва продажбата.

# 469
  • Мнения: X
Абе важното е другите да са се прецакали. То сметки за приходи, разходи, задължително некоректни наематели и ремонти с цялостно изригване на всичко. Чак жал ми става за жената колко лоша инвестиция е направила. И да има хора, които не могат да си позволят кредит, собствено жилище и нямат бюджет за висок наем в голям апартамент на по-добра локация. Е ще ги застреляте или сами да си пуснат куршума, защото не са богати???
Не знам за какво говориш, но точно Румка много добре знае какво е некоректен наемател, тя цяла сага с имот в Люлин имаше в темата за наемите, не плаща, не иска да излиза, сметки натрупал, вътре освинил всичко, а бизнесмен уж някакъв. Да не се случва никому, но това е част от рисковете. Така че точно тя надали не предвижда такава вероятност, даже подозирам, че ще гледа много и щателно на кого го дава.
милитана, ако е по две, е така, аз съм пропуснала, че Румка са си купили два такива. Не знам доколко е лесна продажбата на такъв имот, но това не е моя работа. Ако/когато Румка реши да ги изкара на пазара, ще разбере дали е така, това си е нейна работа.

# 470
  • Мнения: 19 482
https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1c156116584306205
Какво ще кажете? Апартаментът е хубав, мястото не според мен, гараж не видях да влиза в цената...Като цяло това бяха цените в Изток на подобни жилища преди време, сега в Кръстова вада. За мен е неоправдано скъпо за това място.

# 471
  • Мнения: 9 866
до Парадайс са високи цените. А вътре е добре и е новичко. Мисля, че ще се продаде.

Айде вече да спрем с обсъждането на общежитието, и да се пренасочим към по-друга тема. Не очаквах така да се разпалят страстите от една гарсониера Wink

# 472
  • Мнения: 19 482
На мен до Парадайс не ми харесва района, много ми е шумно и наблъскано, никакви училища и ДГ, освен нещо частно да има сега. За улиците и канализацията няма да отварям реч. И метрото не може да огрее цялата Кръстова вада.

# 473
  • Мнения: 5 639
Гарсоните са си супер. На тази доходност отговаря към момента като да си дал 120-130 000 евро за един апартамент, даже повече.

Това до мола във вадата по никакъв начин не струва толкова.

# 474
  • Мнения: X
до Парадайс са високи цените. А вътре е добре и е новичко. Мисля, че ще се продаде.

Аз пък мисля, че за тези пари можеше да има поне отделно баня и тоалетна - схема няма, а се вижда на снимките само 1 баня и заедно с тоалетната. Който има такъв бюджет, ще иска поне отделна баня за децата, ми се струва. Ама знам ли....А, то дори няма три спални, ако са две децата, какво - в една стая ще спят и ще се къпят в банята на родителите, и това за 280 К?!
На мен до Парадайс не ми харесва района, много ми е шумно и наблъскано, никакви училища и ДГ, освен нещо частно да има сега. За улиците и канализацията няма да отварям реч. И метрото не може да огрее цялата Кръстова вада.
Ако е точно до Парадайз, там е метростанцията, така че метрото си го грее, тоест, зависи къде е точно. Иначе и аз не харесвам онзи район, никаква зеленина, шумно и нагъчкано, няма училища и ДГ, но за обитателите на Бизнес парка това са маловажни критерии, зеленина не им трябва, простор и отстояния - също, те си пращат децата в частни заведения и не слизат от колите, за тях  важното е да е НС и да е в южен квартал, затова цените там са такива.

Последна редакция: пн, 07 окт 2019, 15:56 от Анонимен

# 475
  • Мнения: 19 482
Е то брокерските понятия "до Парадайз" може да значат много неща. Например Витоша вю рекламират пешеходен достъп хем до планината, хем до Парадайз и метрото. Да се чудиш и маеш как става тая работа и какви са тия бързоходци - пешеходци.

# 476
  • Мнения: 18 497
Явно са  жертвали отделната тоалетна, за да имат мокро помещение.

# 477
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 097
Елате в младост да видите какво означава  нагъчкано. Блок до блок, в момента дори строят нова кооперация, която гледа срещу друг бетон. А от другата страна на този строеж има друга кооперация.  О и идиотите си паркират колите от двете страни на тясна улица и като тръгнеш да излизаш има голяма вероятност да одраскаш собствената кола, както и колите на другите. Найс, а  ?
Явно в днешно време в софия навсякъде е така. И не е проблема в града, проблема е в хората.

Последна редакция: пн, 07 окт 2019, 17:34 от Deathcrush

# 478
  • Мнения: 19 482
Наскоро ми се наложи да търся спешно лекарска помощ в Борово - няма такава теснотия по улиците и няма места за паркиране никакви....Наложи се един от нас да чака в колата пред нечий гараж, другият придружаваше болния. Поне нещо като платени паркинги да направят, но то няма и къде. И продължават да строят...луди хора. То даже и да има адекватен градски транспорт не е гот с 40 градуса температура и повръщане да ходиш с тролея на лекар.

# 479
  • София
  • Мнения: 878
https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1c156116584306205
Какво ще кажете? Апартаментът е хубав, мястото не според мен, гараж не видях да влиза в цената...Като цяло това бяха цените в Изток на подобни жилища преди време, сега в Кръстова вада. За мен е неоправдано скъпо за това място.
Леле колко съм изостанал в представите си за цените там!!! Оня ден бях с едни германци в района на мола и ме питаха за колко може да се купи нещо там ... а аз им казах че сигурно 1500 ...

Общи условия

Активация на акаунт