Обсъждане на имотни обяви, тема 12

  • 30 210
  • 758
  •   1
Отговори
# 585
  • София, Bulgaria
  • Мнения: 2 705
Poppea, при мен предпочитат с по-малко ремонти да влязат. Това е първо желание, но не изключваме и на шпакловка и замазка. Стара тухла за ремонт не е лъжица за всеки, първо като ангажимент, второ, като непредвидим бюджет. А за ремонтирани стари апартаменти се търсят и харесват, ако това е направено последните 2-3 години и все още с актуален и модерен за момента дизайн. Ремонти от преди 10 г., аз не ги броя вече за ремонтирано жилище. Да, може би няма да правиш ел. и ВиК, но всичко друго си е старо, много често и дограмата. И уж купуваш ремонтирано на цена за такова, а после пак изриваш всичко или поне 80%. Няма малък или голям ремонт. Почнеш ли... отиде..
Има и млади хора, който купуват за тотален ремонт имот, но той отговаря на всичко друго... както се казва познали са домът си в този имот. В повечето случай, след това наемат дизайнери и архитекти, за да им направят ремонта. Плащат за услугата и те не се занимават, защото нито разбират, нито имат време и нерви да подчинят живота си на един ремонт, незнайно колко месеца. Разбира се тези купувачи живеят в друго собствено жилище и могат да изчакат да се ремонтира. Ако са на квартира, няма как и наем и кредит да се обслужва прекалено много време

В нищо няма гаранция, дори в собственият ми ремонт, който ще направя. Но смятам, че качествената работа и материали си личат.

# 586
  • Мнения: X
Като се заговорихте за ремонти - ако може като опитни хора с ремонтите да ми препоръчате на ЛС някой който да довърши с резонно качество апартамент от шпакловка и замазка до вид , готов за внасяне на мебели , и да не е на безбожни цени , бих бил благодарен.

# 587
  • София
  • Мнения: 5 885
Цифрите за нищо ги нямате вие. Направо ме заболя главата. Какви са тези числа хора? Че и тези за ремонт дето ги споменавате? Нали още сме в София, не сме излетяли на някъде? Луднал е народа явно FearfulFearful

# 588
  • Мнения: 435
WTF
https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1c157052549575587

Цитат
..щранговете за ТЕЦ-а минават през целия под на банята и кухнята, с цел да се ползват като допълнително подово отопление.

# 589
  • Мнения: 105
Гледах преди време полудокументално филмче за архитекти и дизайнери занимаваши се с ремонт или преобзавеждане на домове ама на милионери. Наистина е лудост с тия дизайнерски изпълнения. А като погледнепш, хем едно и също, хем едното нищо. Толкова ли нямат хората личен вкус. Май е поредната мода и комплексарщина
...щранговете за ТЕЦ-а минават през целия под на банята и кухнята, с цел да се ползват като допълнително подово отопление.
От тук крадем, от там - така се става богат!
П.П. Парното на жилище с такава квадратура е поне 3000 на догишна база. Понаправил си е човекът ремонтче на гърба на съседите, що не, в България е така, тарикатите са най-добре.

Последна редакция: чт, 10 окт 2019, 17:51 от Asya Asieva 636606

# 590
  • Мнения: 435
Поне не е и под дюшемето в перфектно състояние.

Дизайнерски проект не виждам как ще да е изпълнен. Къде са ключовете на осветлението и контактите (освен една редичка с 5 дупки от едната страна и три от другата в хола), кабелите за телевизия и интернет къде ще минават - разбирай повторно къртене.

Замислям се дали да не отида за оглед и след това на всички съседи под вратите по една снимка на обявата.

Последна редакция: чт, 10 окт 2019, 18:03 от Mal Doran

# 591
  • Мнения: 105
Корегирам сумата. Под дюшемето не става. А новият собственик да приеме екстрата като намек, за бъдещо прокарване под новите подходящи за целта подови настилки.

# 592
  • Мнения: 9 685
Не разбирам и аз какво му е "дизайнерското" на ремонта. Банята е прилична, без да е УАУ, пейката е добра идея, но една тясна дървена дъска не е натежала особено много на бюджета. Кухнята е супер икономична, бих я определила като грозничка, поне за моя вкус. В другите помещения вероятно е направена шпакловка/гипскартон на стените и е боядисано в бяло - както съветват разни експерти по продажбите. Едната спалня е добре като размери, другата е малка - за единично легло е, примерно за малка детска или кабинет. Това е.

С мебели от Икея и разни джунджурии за декорация ще стане за airbnb. Ако е за живеене - за млада двойка става, евентуално с едно дете, но докато е малко.

За "подовото отопление" - това е практика, която се приписва на необразованите бачкатори по панелните комплекси. Ама явно и някои пишман интелигенти от центъра шмекеруват за сметка на съседите.

# 593
  • Мнения: 2 312
Не разбирам и аз какво му е "дизайнерското" на ремонта. Банята е прилична, без да е УАУ, пейката е добра идея, но една тясна дървена дъска не е натежала особено много на бюджета. Кухнята е супер икономична, бих я определила като грозничка, поне за моя вкус. В другите помещения вероятно е направена шпакловка/гипскартон на стените и е боядисано в бяло - както съветват разни експерти по продажбите. Едната спалня е добре като размери, другата е малка - за единично легло е, примерно за малка детска или кабинет. Това е.

С мебели от Икея и разни джунджурии за декорация ще стане за airbnb. Ако е за живеене - за млада двойка става, евентуално с едно дете, но докато е малко.

За "подовото отопление" - това е практика, която се приписва на необразованите бачкатори по панелните комплекси. Ама явно и някои пишман интелигенти от центъра шмекеруват за сметка на съседите.

Ами в общи линии апартамента следва текущите тенденции в дизайна. За това е дизайнерски.

# 594
  • Мнения: 19 360
Аз това за щранговете не го разбрах. Как ще сложи на пода такова нещо, нали има топломери там или както там се казва. И нали са вертикални тия щрангове? Ако е тръбата за връзка с радиаторите то май във всяка стая има такава връзка, още не съм срещала радиатори на парното с wi fi .

# 595
  • Мнения: 9 685
Милитана, там, където вертикалните щрангове минават през плочата на пода, се разкъртва, резва се тръбата (и двата вертикални щранга), заваряват се хоризонтални тръби, които минават в пода (плочата) и от това отклонение се пускат тръби по пода като подово отопление. Те също се замазват и се прави отгоре настилка. Разкъртената плоча около вертикалните щрангове се замазва. На това отклонение няма никакви измервателни уреди. Тази топлинна енергия се отчита на общия топломер и след това на практика се разпределя на всички живущи в сграда, въпреки че топли един или два апартамента само. Единственият начин да се докаже подобен байпас, е да се влезе в съответния апартамент (което е практически невъзможно) и да се кърти пода (което е още по-невъзможно).
Това е практика от десетилетия, за съжаление. Нали сме нация техническа, както се казваше по соц-а.

# 596
  • Мнения: 19 360
А с някакъв дистанционен уред, който засича топлината по стени и настилки няма ли да се хване това? За пръв път чувам за такова нещо и определено не съм ок да плащам на някого отоплението. Дано наистина съседите на бул. Витоша, където е тази "примамлива" оферта да го разберат това нещо, че се и рекламира като бонус на жилището.

# 597
  • Мнения: X


В нищо няма гаранция, дори в собственият ми ремонт, който ще направя. Но смятам, че качествената работа и материали си личат.
Но какво е замазано под тях не виждам как ще си личи - например теч отгоре, скрит с окачен таван - ако течът е малък, докато избие на тавана, минават месеци, а през това време имотът вече е продаден. Само като пример.

За тази иновация при парното и аз за първи път чувам. Не знам доколко е добре технически за параметрите на отоплението, все пак това е доста "път" на тръбите в хоризонтално положение, а водата идва под определено налягане от абонатната, предвидено за тръби без този "път". Не знам, някой топлотехник трябва да каже, а и това създава опасност от теч на съседите отдолу.

# 598
  • Мнения: X
Единственият начин да се докаже подобен байпас, е да се влезе в съответния апартамент (което е практически невъзможно) и да се кърти пода (което е още по-невъзможно).
А с някакъв дистанционен уред, който засича топлината по стени и настилки няма ли да се хване това?
Да, с термовизионната камера се обследва тавана на съседите отдолу:
Топлофикация си имат такива камери, които ползват за откриване на аварии по мрежата си.

Снимка на жилищен блок с термовизионната камера. Стрелките показват два апартамента, чийто собственици крадат парно от съседите си. Те уж са с изключени радиатори, а на снимката се вижда, че са изнесли радиатори на остъклените балкони.
Скрит текст:
https://e-vestnik.bg/4024/%D0%BB%D0%BE%D0%B2-%D0%BD%D0%B0-%D0%BA … 0%B5%D1%80%D0%B0/

# 599
  • Мнения: 9 685
С термокамера може да се засече, но това не доказва нищо. Не е доказателство.
И хич не е иновация, а шмекерлък от много години. Вероятно не е и рядко срещано.  За съжаление.

Общи условия

Активация на акаунт