Въпрос за разпределяне на задължения и финансии.

  • 4 020
  • 41
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Имаме спор с моята съпруга за това кой какво да върши.
Аз съм поел готвенето ,пазаруването ,чистенето до някаде .Аз  нося парите вкъщи ,детето го гледаме 50 на 50 .
Жена ми не работи от близо година не готви, чисти уж но се налага на определено време да викам приятели да чистим цял ден за да се докара от много зле до леко зле .Имахме проблеми и със закрила на детето преди време заради това че не е чисто.За парите като сме само с моята заплата имаме спор тъй като аз искам да имаме пари за целия месец а жена ми иска да харчим квото имаме пък после да го мислим .Аз се чувствам малко използван така и не знам какво да мисля .Според вас нормално ли е така да се разпределят задължения.

# 1
  • София
  • Мнения: 35 098
Според теб нормално ли е?

Леко ми е измислена темата, сори.

# 2
  • София
  • Мнения: 12 649
Тази твоя жена депресирана ли е или просто мързелива? Винаги ли е била така или така е свикнала с теб? И на мен темата ми звучи измислена, ама има всякакви бели птици. Вкъщи задълженията трябва да са горе долу по равно от сбора финанси/поддръжка на дома/деца, изключая извънредни (временни) обстоятелства.

# 3
  • Мнения: 5 674
Това в коя страна се развива?

# 4
  • София
  • Мнения: 38 491
Закрила на детето че не сте чистили???
Какво е това чудо?
Апартамент или къща на село с кокошките вътре?

# 5
  • Melmak
  • Мнения: 2 979
но се налага на определено време да викам приятели да чистим цял ден за да се докара от много зле до леко зле

Викаш приятелите ти да чистят у вас?

трололололо

# 6
  • Мнения: 21 450
Това някаква къща с двор  и животни ли е, та я чистите с приятели по цял ден, кочина ли е, какво. Та чак закрила на детето да дойде, кой я е извикал?

Ако е нещо, дето с приятели не можете да го изчистите за цял ден от много зле до леко зле, как искаш да го чисти жена ти.

# 7
  • Melmak
  • Мнения: 2 979
Авторът ми даде идея... прозорците са ми мръсни, за прахосмукачка съм ... да викна аверите да чистят с мен. Grinning

# 8
  • Мнения: 265
Aз не схванах жена ти кви задължения е поела всъщност Grinning не мисля, че трябва да се напомня на човек, че има нужда да си гледва собственото дете. А мръсотията нея пък хич ли не я притеснява? На мен ми става гадно и гнусно в нас когато стане твърде мръсно, та вземам, че се подсещам и аз, ама чак социалните да дойдат... смятай ква кочина е след тва нейното чистене Grinning

И принципно ме дразни като пита някой подобни тъпни, ама.. не си ли ги виждате преди да им правите деца? В смисъл, тя едва ли е мърлява и мързелива от вчера...

# 9
  • Мнения: 718
Положението да е толкова зле, че да се налага да викаш приятели да чистите заедно, за да не се намеси Закрила на детето? Ко речи, ко?

Тука пресоли манджата, иначе можеше и да ти повярваме. Те щото от службите ходят да прокарват пръст по секцията в хола да видят има ли прах, и гледат има ли косми по пода. Не е сериозно това.

Или ако е, то значи битовите условия са такава свинщина, че едва ли хигиената е единственият и най-сериозен проблем.

# 10
  • София
  • Мнения: 38 491
Аз вече си представих кален двор, гуми, железа, дърва и прасета. 😁
И една тройка отпред. 🤣

# 11
  • Мнения: 3
Тази твоя жена депресирана ли е или просто мързелива? Винаги ли е била така или така е свикнала с теб? И на мен темата ми звучи измислена, ама има всякакви бели птици. Вкъщи задълженията трябва да са горе долу по равно от сбора финанси/поддръжка на дома/деца, изключая извънредни (временни) обстоятелства.

Има някакви депресии и се е отпуснала някак си.

# 12
  • Мнения: 46 516
Има някакви депресии и се е отпуснала някак си.
А това не те ли притеснява? За да се стигне до положение да викаш бригада, с която да чистите, явно проблемът е сериозен, а не става дума просто за мързелив човек.
Да отива на лекар, ендокринолог за начало, ако там няма проблем, психолог.

Защо е спряла да работи преди година?

# 13
  • Мнения: 3
Тя работеше от къщи към някакъв сайт но я съкратиха.Според мен тези депресии и отпускане се дължът от това че не работи.След това почва  работа на 5,6 места но за 1,2 дни и се махаше .Все не може да си хареса работа .Отпускането и стана от това че аз пазарувам ,готвя всеки ден .Тя си почива ,хапване ,цигарки,биричка .Ако спра да пазарувам и да готвя и да спра да и давам пари за цигари дали ще се стегне.

# 14
  • Мнения: 46 516
Ти си я познаваш. Ако и преди е била така, нищо няма да помогне. Преценяваш кое е най-доброто за детето и действаш.
Ако преди се е държала нормално, но се е променила в даден момент, търсете помощ. Ако наистина е депресия или друг здравословен проблем, няма да стане без доктор.

Общи условия

Активация на акаунт