Трудова борса и обезщетения - 3

  • 27 094
  • 754
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 1 210
Благодаря, Елора! В такъв случай кога следва да се подаде декларация 7?

# 256
  • Мнения: 31 828
Благодаря, Елора! В такъв случай кога следва да се подаде декларация 7?


Не знам за какво е тази декларация.
Сега се сещам, че позната преди години се регистрира на 10-я ден. Но е била в болница и епикриза им е занесла, ако и откажат. Иначе не са искали да я регистрират.
Ти само за работа ли? Те там нямат кой знае какви хубави предложения. Ама ако ще взимаш обезщетение, защо се мота досега?  Laughing

# 257
  • Мнения: 2 109
Ако е пропуснат 7 дневния срок за регистриране ( в случая са минали 11 дни), човек губи ли право на борса?
Не, но плащането ще започне от деня на регистрацията, дните които сте пропуснали ще бъдат приспаднати.

# 258
  • Пеликания
  • Мнения: 2 490
В такъв случай кога следва да се подаде декларация 7?


Декларация 7 се подава когато сама си внасяш осигуровките. Ако вземаш обезщетение няма да има нужда от нея.

# 259
  • Мнения: 1 210
В такъв случай кога следва да се подаде декларация 7?


Декларация 7 се подава когато сама си внасяш осигуровките. Ако вземаш обезщетение няма да има нужда от нея.
Това в случай,че бъде отказана регистрация и обезщетение...  Wink

Елора, не се отнася конкретно за мен, наложило се е да отсъства от града и затова  е пропуснала 7 дневния срок...Ами ще пробва с това няколко дневно закъснение, пък каквото стане, дано я регистрират и получи обезщетение

Tess_D, Елора,MarieSt,  благодаря на всички!

# 260
  • Мнения: 54 500
Регистрация не може да ти бъде отказана.
Просто губиш обезщетение за просрочието.
Писах го съвсем скоро, никой не чете.

# 261
  • Мнения: 31 828
Може би сега не може. На мен ми е отказвана.
Но бях административно наказана.
И моята позната ми каза, че първо не са искали да я регистрират заради закъснението, но тя е вдигнала скандал.
Но това е било преди години.

# 262
  • Мнения: 4 406
И аз закъснях, но причината беше смяната на местожителството.
Не си спомням колко загубих. Все пак бяха 2-3 дни.
Какво им е станало напоследък по-рано, и по-късно съм ходила на подпис. Сега не отидох на деня и са ми спрени правата.
Е, за какво да съм там, обяви един път. Дори имам случай за една обява, това, което съм завършила висше, дават ми писмо. Аз се обадих на фирмата. Те казаха направо да отида да напишат отказ. Без грам да са питали нещо за мен.

# 263
  • Мнения: 163
Здравейте.Имам трудов стаж в завод 1,6месеца .Ако напусна сама по член 325 какво ми се полага?Колко борса(месеци)  и по колко като сума? Благодаря.

# 264
  • Мнения: 54 500
Нищо.
За 1 месец нищо.

# 265
  • Мнения: 31 828
Тя пише, че година и половина е работила.

# 266
  • Мнения: 54 500
Е, ако е година и 6 месеца, може да има право на 4 месеца минимално.

# 267
  • Мнения: 624
Какво точно означава среднодневно обезщетение? Деля на календарните дни и после умножавам по работните ли? Ако 24 месеца назад, всеки месец е бил различен осигурителния доход от каква база да тръгна- средномесечно ли?

# 268
  • Мнения: 12 909
Сумира се каквото си изкарала за последните 2 години, дели се на работните дни в тях и се получава среднодневното. То затова се взема средно на ден, щото може всеки месец да е различен доходът. Отделно че в тази сума влизат и бонуси или каквото допълнително може да си имала, не само месечните заплати а всички доходи, на които си се осигурявала.
За обезщетението е по същия начин - взема се полученото среднодневно и обезщетението ти е 60% от него, за работен ден. Т.е. там също ще варира за различните месеци, понеже броят на работните дни е различен.

# 269
  • София
  • Мнения: 6 690
Като има таван на обезщетението все пак, нали? 60% е от максималния осигурителен доход, ако си го получавал?

Общи условия

Активация на акаунт