Къде да отседнем в Родопите и какво трябва да се види непременно - 8

  • 62 477
  • 746
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 14 826
За почиващите в Западни Родопи - ландшафтно-исторически парк "Градище" край село Долно Дряново. Страхотна разходка и спиращи дъха гледки. Има и въжен парк за децата. https://svetogled.com/park-gradishte-dolno-dryanovo/

Скрит текст:

# 676
  • Мнения: 360
За почиващите в Западни Родопи - ландшафтно-исторически парк "Градище" край село Долно Дряново. Страхотна разходка и спиращи дъха гледки. Има и въжен парк за децата. https://svetogled.com/park-gradishte-dolno-dryanovo/

Скрит текст:

В този край препоръчвам за деца и Зоокъта в село Хаджидимово - сръндаци, сърни, козирози, козички, понита, пауни се разхождат свободно и децата могат да се доближат до тях и да ги погалят.
Манастирът до зоокъта също е приятно място, но когато ние бяхме там нямаше никого и не можах е да разберем дали можем да се качим на кулата.
Не сме ходили на преложеното място, но следващата година задължително ще го посетим.

# 677
  • Мнения: 62
За почиващите в Западни Родопи - ландшафтно-исторически парк "Градище" край село Долно Дряново. Страхотна разходка и спиращи дъха гледки. Има и въжен парк за децата. https://svetogled.com/park-gradishte-dolno-dryanovo/

Скрит текст:

О, ако таксата наистина е 1 лев ние ще се организираме и ще го посетим. А въжения парк за децата някаква информация за цена имате ли? Нашите обичат да се правят на катерички Smile Не пропуснаха да се пуснат по въжената линия пред Дяволското гърло.

# 678
  • Мнения: 360
Гореща препоръка за механа Петко Таковата Къща кв. Устоя, Смолян.
Изключително вкусно, повечето продукти бяха лично производство, много, много вкусни зеленчуци. Домакинът е с добро отношение и си личи, че обича това, което прави. За довиждане ни изпрати с круши за децата.
Мястото е къща за гости, но за съжаление ние го открихме на края на престоя си.
Малко са ми думите, за да опиша колко вкусно ни беше и коооолко много изядохме.
Идеална отбивка е преди или след Момчиловата крепост.

# 679
  • София
  • Мнения: 14 826
За почиващите в Западни Родопи - ландшафтно-исторически парк "Градище" край село Долно Дряново. Страхотна разходка и спиращи дъха гледки. Има и въжен парк за децата. https://svetogled.com/park-gradishte-dolno-dryanovo/

Скрит текст:

О, ако таксата наистина е 1 лев ние ще се организираме и ще го посетим. А въжения парк за децата някаква информация за цена имате ли? Нашите обичат да се правят на катерички Smile Не пропуснаха да се пуснат по въжената линия пред Дяволското гърло.
Миналата година беше 2 лв. въжената линия, тази не я пробваха. Входа е 1 лв. Само трябва да питате за екопътеката, че повечето хора стигат до върха на скалите и се връщат.

# 680
  • Мнения: 520
Здравейте, моля ако някой е пътувал скоро по пътя Девин- Велинград- дя сподели как е? Благодаря

# 681
  • Мнения: 1 419
Ние на връщане минахме по него преди около месец и си беше добър. Почти нямаше коли. Живописен, естествено със завои.

# 682
  • Мнения: 2 434
Някой да е ходил тази година до Караджов камък? Кой маршрут е хванал и колко време му е отнело? Всякаква информация би ми била полезна:)

# 683
  • Пловдив
  • Мнения: 588
Някой да е ходил тази година до Караджов камък? Кой маршрут е хванал и колко време му е отнело? Всякаква информация би ми била полезна:)
Аз, тази събота. Оставихме колите на кръстова гора и от там хванахме. Машрута си е точно 1.30, но в никакъв случай не е полегата планинска пътечка. Постоянно е нагоре-надолу, не е чак толкова трудно, но ние бяхме изненадани, да не се изненадате и вие. Горе е невероятно, качването по стълбата е лесно, но слизането обратно много ме уплаши, при което имам страхотна мускулна треска на бедрата отпред от стискане.

# 684
  • Асеновград
  • Мнения: 3 138
Някой да е ходил тази година до Караджов камък? Кой маршрут е хванал и колко време му е отнело? Всякаква информация би ми била полезна:)
Зависи с какво сте.Ако е с лек автомобил най лесно от Кръстова гора.Пътеката са я описали, тя е най полегата защото е по билото.Ако сте с 4х4, има два варианта от Мостово по горския път , може да се стъгне до подножието на стълбата, или от Белица и от там има горски път. Всъщност и по двата пътя можете да се качите и слезете и пеш, но е по голямо разстоянието и качването и слизането са много по сериозни.

# 685
  • Мнения: 520
Ние на връщане минахме по него преди около месец и си беше добър. Почти нямаше коли. Живописен, естествено със завои.
Благодаря....Самия път като настилка как е - има ли дупки? А завоите остри ли са много?🙂

# 686
  • Мнения: 40
Ние на връщане минахме по него преди около месец и си беше добър. Почти нямаше коли. Живописен, естествено със завои.
Благодаря....Самия път като настилка как е - има ли дупки? А завоите остри ли са много?🙂
Добре е, все още не е разбит и завоите  не са тежки, а от Велинград до Сърница пътя е съвсем нов. Simple SmileSimple SmileSimple Smile

# 687
  • Мнения: 1 419
Тук-таме имаше по някоя дупка, но не е нещо необичайно за нашите пътища. Завоите не са някакви екстремни, но си ги има. Честно да си кажа след едни гръцки завои, представата ми е доста променен и при нас направо ми се струват леки😀

# 688
  • Мнения: 2 598
Здравейте, препоръчайте ми къде да отседнем и да разгледаме забележителности. Мислех за Чепеларе и Чудните мостове, но после прочетох, че пътя бил ужасен, ние сме с две деца , едното ще е в раницата, та обектите да са сравнително леки... Били сме много пъти на Цигов Чарк и исках нещо различно, но не мога да избера какво и къде...

# 689
  • Мнения: 1 147
Около Кърджали има много неща за гледане. Ако искате спокойна почивка, Златоград е перфектен.

Общи условия

Активация на акаунт