Къде да отседнем в Родопите и какво трябва да се види непременно - 8

  • 61 781
  • 746
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 720
Искахме да вземем печат - нито църквата,нито музеят работеха. Два пъти се връщахме до селото,докато разберем,че печатът е в кръчмата в центъра.

Ние бяхме там преди седмица точно заради печата. Църквата беше затворена,но в книжката с печати има телефони, звъннахме и до 5 мин дойде една много възрастна жена и ни отвори. Каза,че е на повикване и църквата я отварят само за служби. Всъщност печата е заради камбанарията построенна до църквата. Жената ни дръпна един поне 30 минутен разказ за църквата, вътре има няколко доста стари икони, беше много интересно. Разказа ни за някакво аязмо с лековита вода в края на селото, открито от някаква ясновидка, май даже била призната и за светица ( дано не бъркам) . Отидохме до там от където почва пътеката за това аязмо, но аз бях с неподходящи обувки, тъй като същият ден се прибирахме за София и не бяхме предвидили да вървим по планински пътечки и се върнахме.

# 31
  • София
  • Мнения: 5 352
Да драсна два реда.
Ходихме в районът на Кърджали сега по време на почивните дни. Тъй като вече сме ходили преди, сега не искахме да обикаляме и да гледаме същите неща.
Затова първи ден разходка до Златоград. Разгледахме комплексът, хапнахме и обратно към Главатарци, където спяхме в Трифон зарезан. По пътя обратно минахме да видим скалните образувания. Много са интересни, но тъй като жегата беше голяма, а децата заспаха в колата, нямахме много възможност да огледаме всяка фигура. Качихме се и до комплекс Ягнево. Но мнооого набързо. Втори ден- Ардино. Дяволският мост, Орлови скали. Били сме вече там, но не беше ок да се цепим от компанията и решихме да се отбием пак. Обяд в Ардино и обратно в хотела.
Трети ден. Те ходиха да видят Историческият музей и Татул, а ние тръгнахме към София.
Има още какво да се види в района, но ще бъде вече чак напролет. Хотелът мога да го препоръчам. Имаше закуска и място за игра. Басейнът работеше, но ние сме се къпали. Другите гости го ползваха.
Като ресторантче мога да препоръчам При Гръка.

# 32
  • Мнения: 38
Наскоро бяхме в района на Триград и Ягодина.
Има маркирана пътека между двете села със страхотни гледки и лек маршрут.Много приятно място.

В Триград бих препоръчала да хапвате в Механата на Хотел Дени. Много вкусна храна и мило обслужване.
Ние бяхме отседнали в къща Роза, но не я препоръчвам.

За жалост бизнесът с Джиповете се разраства и планината става доста шумна и прашна. Докато се разхождахме постоянно ни подминаваха и след тях беше ужасно.

# 33
  • Троян
  • Мнения: 142
Очертава ни се пътуване до Чепеларе в началото на Октомври. Ще трябва да пренощуваме 1-2 вечери в самия град и моля за препоръки - хотелче на прилична цена, което да предлага изхранване или поне да има ресторант или механичка към него. Наоколо сме ходили,но в случая трябва да сме в града и се затруднявам.

# 34
  • Казанлък
  • Мнения: 899
Очертава ни се пътуване до Чепеларе в началото на Октомври. Ще трябва да пренощуваме 1-2 вечери в самия град и моля за препоръки - хотелче на прилична цена, което да предлага изхранване или поне да има ресторант или механичка към него. Наоколо сме ходили,но в случая трябва да сме в града и се затруднявам.
Ние няколко пъти отсядахме в семеен хотел Феникс. Не е лукс. Но стаите са просторни, има тераски с гледки и се намира до пешеходната улица.Има си и механа, готвят вкусно. Преди имаше и много изгодни ваучери за там.

# 35
  • Бургас
  • Мнения: 8
Очертава ни се пътуване до Чепеларе в началото на Октомври. Ще трябва да пренощуваме 1-2 вечери в самия град и моля за препоръки - хотелче на прилична цена, което да предлага изхранване или поне да има ресторант или механичка към него. Наоколо сме ходили,но в случая трябва да сме в града и се затруднявам.

# 36
  • Асеновград
  • Мнения: 3 002
Хотел Белона в Чепеларе.Има и механа. Скоро не съм спала в него, но преди редовно отсядахме там.

# 37
  • Бургас
  • Мнения: 8
Ние бяхме в Метеор имат и заведение ,добре готвят !

# 38
  • Мнения: 843
Здравейте!
Има ли някой, ходил (престрашил се) на еко пътеката "Дяволската пътека"? Така като гледам снимките е нещо невероятно красиво, но и екстремно.
Не виждам какво ви плаши - е стига да не сте с  малко дете ..определено си заслужава- тази година пак ще я посетя /а и компания на мъжа ми де/ -ако тръгнете от Борино  пристигате на изходна позиция за Ягодинската пещера, Вълчи камък и т.н.

# 39
  • Мнения: 1 338
Дяволската пътека е затворена и ние искахме са я посетим есента, но явно ще е догодина  Tired

Благодаря за коментара за Хорлог замъка bouquet

Официалната новина в страницата им

# 40
  • Мнения: 38
Преди седмица минахме по Дяволската еко пътека. Официално е затворена, но се минава и беше пълно с туристи.

# 41
  • София
  • Мнения: 6 219
Много ми “харесва” как има сериозен проблем, затворени са някакви места, но туристът си минава спокойно... не го приемам. И никой не може да ме убеди, че понеже някой го прави, аз трябва да го последвам.

Иначе аз съм се нагласила за празника на боба в Смилян. ❤☀
Дано да е хубаво времето.

# 42
  • Мнения: 646
Няма бутон "like", но много ми харесва! И аз не го приемам!

# 43
  • Казанлък
  • Мнения: 899
И ние през почивните дни бяхме в Родопите. По препоръката от  темата направихме чудесна разходка до Голям Перелик. Времето беше прекрасно, по склоновете е пълно с червени и чери боровинки...има и ягодки.



Нощувахме в Ягодина...в прекрасната къща за гости Столетникът. На 6 се качихме пеш до Орлово око. На слизане попаднахме точно на събора 😊 Имаше празник на селото и беше чудесно!
На другия ден минахме по туристически маршрут до Триград. Той е част от международния път Е-8. Маркировката е бяло-червена и е много добра. Минава се за около 1,5-2 часа в едната посока. Върви се през поляните, после след кратко изкачване по пътеката и път в гората... По едно време с малко отклонение се излиза точно над пещерата Дяволското гърло. Гледките там са прекрасни. Ако продължите по горния път, ще стигнете до Триград. Чудесна разходка!


# 44
  • София
  • Мнения: 500
    [Страхотни снимки!/list]

Общи условия

Активация на акаунт