Име на онлайн магазин

  • 1 077
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 583
Здравейте! Тъй като вече имаме регистрирана фирма и се отказахме да отварям физически магазин, решихме да създадем първоначално мисления онлайн магазин. В началото ще продаваме различни неща, като дрехи, препарати, бижута и т.н, за да видим кое ще потръгне и кое се продава най-много и да изберем какво да продаваме по-нататък. Да, обаче тук идва една трудност, а именно избирането на име за онлайн магазина(моля, ви не се смейте, колкото и да е просто нямаме никакви идеи). Изключено магазинът да е с името на фирмата, тъй като фирменото име е фамилията ни и е нелепо да кръстим и сайта с фамилията. Ще съм ви благодарна, ако ми дадете някои идея, тъй като както вече споменах изобщо нищо не ни идва на ум. Благодаря, Ви предварително!😊

# 1
  • Майна Сити
  • Мнения: 954
Според мен бизнес планът ви яко куца и не мисля че ще успеете така, продавайки "от пирон до макарон". Трябва да се съсредоточите в едно определено нещо, да изчистите идеята си, а не да се хвърляте с рогата напред, надявайки се че ще се получат нещата. Да, има магазини сбирщайн (емаг например), но там е друга манджа, много търговци ползват платформата им и за това се получава нещо като мега магазин. Помислете добре, преди да се гмурнете в дълбокото.

# 2
  • София
  • Мнения: 38 515
Ох. Онлайн име не се избира току-така.
Най-добре е да се посъветвате със специалист по SEO. Но това струва пари, разбира се.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 428
Пуснете тема в подфорум Имена, там е пълно с хора, които имат много силно развит усет към наименоване, не само на хора.
И според мен трябва да си изберете фокус и според него - името. Ако ще е тотален сбирщайн - защо не фамилията ви. Примерно krustev.bg. Зависи и каква в фамилията?
SEO ползвайте задължително след това, за да ви направи описанията по ключови думи и да ви научи как да си описвате всеки продукт. Както и да ви посъветва за платено качване напред в резултати за известно време. Но всичко това - след като имате ясна стратегия и базирано на нея име.

# 4
  • Мнения: 1 859
Какви ключови думи като в магазина ще се продава всичко? Как се оптимизира това нещо?
"ще пробваме да продаваме всичко за да видим кое върви" е много несериозно и начинанието е обречено на неуспех още от сега. Името е най-малкия проблем в случая.
За мен сте крайно неподготвени за това, с което се захващате. В онлайн бизнеса съм от няколко години, включително и с магазини.
Прочетете, обмислете, изберете си една ниша, пък после разширявайте.
Ако държите да продавате всички тези неща наведнъж (което НЕ препоръчвам!), поне го правете в различни магазини.

# 5
  • Мнения: 583
Много ви благодаря! Ще ви послушам и ще говоря с мъжа ми относно нещата, които ще продаваме и най-веоятно ще се спрем на дрехите. Отново ви благодаря, ако не бяхте вие нямаше изобщо да се замислим!

# 6
  • Мнения: 119
Ако не ви се получи с дрехите,можете спокойно да опитате с продажба на телефони.Аз като продавач най-много продавам това,а дрехи едва.Работила съм за какви ли не коректни и некоректни магазини.И най-важното ,което гледам в един магазин е дали имат собсветвени снимки 90%от аматьорите пускат крадени снимки и шият колкото да се доближи до дрехата.По това,което казвате вие не сте сигурна какво желаете да продавате?Това не говори ок за бизнеса ви ...

Общи условия

Активация на акаунт