Интериорен и екстериорен стил по аматьорски - Тема 63

  • 43 158
  • 804
  •   1
Отговори
# 1
  • Мнения: 39 041
Страхотна картинка за стартер! Мерси за темата.

# 2
  • Мнения: 946
Благодаря за темата.
Нашата драма с детската е почти на финала. Сложихме ето тези тапети



Но сега идва ред на другата драма - завесите. Тъй като е Южна стая и след 13ч. Започва да пече много, съм решила да сложа блекаут. Насочи се към цвят Navy. Сравни тапета с плат, хареса ми комбинацията, блекаутът ще е navy, но се чудя какъв цвят да бъде тънкото перде. Притеснява ме да не стане много синьо. Приемам всякакви идеи.

Това е стаята, още на никъде.






# 3
  • Мнения: 7 916
Бяло. Navy ще сложите на някоя вузглавничка на леглото и/или на креслото...
ПП: Много сте залепили гардероба за прозореца и стената Thinking къде ще се събира това плътно перде като е дръпнато от прозореца?

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 877
pavlina_hrist0va какъв е размера на стаята?

# 5
  • Мнения: 39 041
Дебелата завеса спокойно може да се прибира от дясната страна на прозореца- зад стола/креслото. За мен гардероба си е ок и така поставен.

# 6
  • софия
  • Мнения: 25 199
Аз бих сложила гардероба на срещуположната страна спрямо тази, на която е сега, а на негово място стола. Не бих сложила тъмно перде. Бих се придържала към бяло. Цветът в стаята ще дойде от книгите, играчките, килим, аксесоари.

# 7
  • Мнения: 39 041
Звънче, добра идея.

# 8
  • Мнения: 946
pavlina_hrist0va какъв е размера на стаята?

3,2м е стената с леглото и гардероба
3,4м е тази на прозореца
Слагахме картон и се стени с около 10см на стена.

Zvanche, столът няма да е в детската. Там е само временно. На отсрещната стена са предвидени детската кухня и масичка със столчета за рисуване. На по-късен етап ъглово бюро.
Идеята гардеробът и леглото да са така е да има повече място за игра, тъй като стаята не е особено голяма, а искам всичко детско да е в детската. В стария ни апартамент кухнята и масата бяха в хола и холът се беше превърнал в детска. Grinning

Последна редакция: чт, 29 авг 2019, 10:50 от pavlina_hrist0va

# 9
  • софия
  • Мнения: 25 199
Zvanche, столът няма да е в детската. Там е само временно. На отсрещната стена са предвидени детската кухня и масичка със столчета за рисуване. На по-късен етап ъглово бюро.
Независимо от това бих променила разположението, не пречи те да бъдат там - кухнята към стената, масичката пред парното. В момента ми изглежда много сбутано, затварящо, доколкото виждам и прозорецът с отваряемата част е с крилото към бъдещото бюро. Това не е практично, ще пречи. При отваряне на вратата на гардероба, както е в момента, тя ще се удря в рамката на кревата или радиатора. Тази, която е откъм радиатора не се отваря докрай.
Подкрепям и Пенева в това, че така не виждам къде ще се прибира пердето. Ако е от другата страна може да бъде отдалечено от стената с прозореца.
Колкото и всичко детско да събереш в детската, детето пак основно ще играе там, където сте вие Simple Smile По-приятно и интересно е.
Моето продължава да учи и пише домашни на масата за хранене. Има стая, има бюро, има всичко. Не се оплаквам, де, но така се получава в повечето случаи.

Последна редакция: чт, 29 авг 2019, 11:13 от zvаnchе

# 10
  • Мнения: 10 514
Аз нейви въобще не го виждам с този коралов цвят. За плътна завеса, бих сложила сива + бяло прозиращо перденце. Придържайки се към пастелено излъчване в стая за момиченце.

# 11
  • Мнения: 3 051
А пък аз за първи път виждам такава посока на отваряне на прозорец. Защо към средата на стаята, а не към стената? Не разбирам.

# 12
# 13
  • София
  • Мнения: 1 408
pavlina_hrist0va, пердето определено трябва да е бяло, иначе ако сложиш в цвят Navy ще се слее с цвета на стените.Стаята се получава добре с белите мебели.

# 14
  • Мнения: 7 916
Сега виждам посоката на отваряне на прозореца Rolling Eyes
С така отварящ се прозорец не можете да си позволите ей такова прибиране на плътните завеси... което е единствено възможното с гардероб плътно до прозоречния отвор и стената...

При мен корниза е по цялата ширина на стената (таванен), като завесите стоят прибрани пред стеничката встрани от светлата част на прозореца Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт