Интериорен и екстериорен стил по аматьорски - Тема 63

  • 43 387
  • 804
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 9 800
Може би врата-хармоника като тази

Скрит текст:


или плъзгащи се врати-има в същата фирма.

Сигурно трябва и на място да погледнат, защото разстоянието е много голямо, въпросът е технически - кое може да стане.

За тази фирма съм чела в темата за вратите, че е скъпарска, така че се приготви с торба пари и един бъбрек Scream

# 481
  • Мнения: 2 124
Щора японска стена като вариант?

# 482
  • Бургас
  • Мнения: 1 459
Вратите на тази фирма ги разгледах, но пак е врата, трябва да има отгоре греда, за да държи вратата. В хотелите съм виждала да преграждат залите да стават на 2 по-малки.

Щора японска стена няма да има поне малко уединение. Останалото помещение да може да се ползва, дори да се спи зад преградата.

# 483
  • Мнения: 2 114
Здравейте,
може би тук ще получа съвет или насока. Къщата е боядисана с фасадна боя, като замазката е доста фина /не е "драна", не е силно порьозна, почти гладка/. Но трябва да се декорира на няколко места в ъглите. От какъв материал да е шаблонът, и каква да е техниката за боядисване /четка, спрей/? Насочих се към рекламна агенция за изработката на шаблоните, но все още не знам дали да са от лек и гъвкав ПВЦ лист, дебел картон, замозалепащ се стикер или...
Мерси.

# 484
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Здравейте,
може би тук ще получа съвет или насока. Къщата е боядисана с фасадна боя, като замазката е доста фина /не е "драна", не е силно порьозна, почти гладка/. Но трябва да се декорира на няколко места в ъглите. От какъв материал да е шаблонът, и каква да е техниката за боядисване /четка, спрей/? Насочих се към рекламна агенция за изработката на шаблоните, но все още не знам дали да са от лек и гъвкав ПВЦ лист, дебел картон, замозалепащ се стикер или...
Мерси.
Каква е целта на тази задължителна декорация? Реклама?
Има едни молдинги,  фасадни елементи от EPS готови
https://marisanbg.com/en/fasadni-profili-i-dekoratsii/page/1649#.Xa7odGbLiUk

# 485
  • Мнения: 2 114
Такива вече има поставени, релефни, за да се запази автентичният вид. Тези допълнителните са плоски /рисувани декоративни елементи/, в контрастен цвят.

# 486
  • Мнения: 9 800
Bar B Q, а говорила ли си на място във фирма за интериорни врати примерно, независимо дали е тази, за която писах, или друга?
Може да има и други технически решения, за които ние не знаем и не са по сайтовете, защото рядко се търсят.

# 487
  • Бургас
  • Мнения: 1 459
Говорих с местни фирми, все пак в провинцията няма голям избор, но накрая ще се командировам в София да обикалям и да търся. И без това от там ще идват в Бургас да ни слагат дограмата, че тук няма такава "дограмаджийска" фирма с немски монтаж и котви. Ама това е друга тема.

# 488
  • Варна
  • Мнения: 7 505
Bar B Q,
за много неща е трудно да се намерят изпълнители извън София.
Преди няколко години си търсех черен санитарен фаянс => JoyJoyJoy няма да ви кажа през какво ми мина главата. Иначе големи, прехвалени магазини разполагат с 4-5 неща. И с цялата си наглост гледат да те обявят за луд, ако искаш нещо, което го няма.

За вашия въпрос. От първия пост малко трудно се добива представа, но със следващите се изясниха  някои неща.
Какво не ви харесва на варианта, който сте показали? Изгледжа най-удачен и щом искате по-голяма изолираност.

Това , което гледате по хотелите е с предварително подготвени профили и крепежен монтаж. Те имат техници, които изпълняват преграждането. При вас - кой ще го прави? Отделно, когато се мине на такъв монтаж, трябва да позволява т.е .да издържа този постоянен монтаж и демонтаж, защото връзките се рахлабват и става опасно.

При вас е голямо разстоянието - 4,80 - най-добре да имате 4 крила да ги наречем по 1,20 идват някъде, ако има застъпване и повечко. Зависи каква ви е височината, понеже разбирам ,че е до тавана и нямате греда или полустена да се спуска отгоре отивате към 2,50 - това означава  ,че ще се получат по-тежки елементи и по-стройни т.е. тярбва да се мисли за изкълчване на елемента.

Препоръчвам ви да се разделят на двете страни, за да има разпределение на тежестта, да минават телескопично едно зад друго крилата. Ако са разделени на 2 ще ви трябва по-малко място за да се прибират. Но ще ви седят поне по 1,3-1,4 от двете страни на помещението.

Скрит текст:

Може да се монтират релси на тавана и пода - водачи, по които ще се плъзгат панелите - както е на вратичките на гардеробите с плъзгащи врати.
Може двете крила да са огледални.

Друг вариант е да се монтира изкуствена греда на тавана - дървена и да бъде като декоративен елемент. Така нея ще позлвате за закачването. Но там трябва някое лице с инженерно образование да помогне.

Сещам се и за  американските начини на гардеробни вратички. Те се отварят също на принципа на хармоника, но не е тази хармоника грозна , която тук предлагат - пластмасова.

Скрит текст:


Ако са по-малки ( тесни) панелчетата като са прибрани ще заемат по-малко място.




Само принципа - вие ще си варирате с цвят и шарка.
Първата снимка е само за елемента - много ми харесва на мен, Придава средиземноморски стил - щом сте на морето - тъкмо : ) и в бяло. Има такива ,които позволяват въртене на тези надлъжните средни елементи.

https://www.blindsgalore.com/product/713144/blindsgalore-polyres … -shutters-louvers


https://www.blindsgalore.com/product/713146/blindsgalore-polyres … -shutters-louvers



Ами това е за сега, което се сетих. Ако друго ми дойде на акъла ще пиша : )

Последна редакция: вт, 22 окт 2019, 15:39 от BVAR

# 489
  • София
  • Мнения: 8 348
Аз бих сложила от плъзгащите се оснъкления, които се ползват за тераси. Просто бих използвала матово стъкло

# 490
  • Бургас
  • Мнения: 1 459
Много ви благодаря за отговорите. Идеите са ви прекрасни, но в някои моменти се сблъсквам и с фирмата изпълнител. От много ровене в интернет открих една фирма, която ме възхити като подредба точно за такива врати. Търсене в сайта е по вида на помещение за преграждане, или по стил, или по система на вратите и т.н. Слагам линк , ако някой му е интересно. Фирмата е в Ню Йорк, така че далечко е за реклама.
 
https://raydoor.com/
 
И едни друг линк с такава голяма и дълга врата ще ви споделя, ама кой кой да ги направи.
https://www.instagram.com/p/ByFa7F1oM4W/

Балансирам в момента между идеята и кой да го направи. Ще си променям мнението и идеята според изпълнителя.

# 491
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Такива вече има поставени, релефни, за да се запази автентичният вид. Тези допълнителните са плоски /рисувани декоративни елементи/, в контрастен цвят.

Може би е по-добре да се наеме човек да ги изрисува?

http://www.ralitsa-art.com/blog/murals/

# 492
  • Варна
  • Мнения: 7 505
Bar B Q
така е - трябва да се съобразява човек с наличното на пазара.

От първия линк - с дърводелец, който разбира - може да се направи.
Рамката, която опасва не е кой знае какво, отделните панели също. Остава самата система за плъзгане.

Моя вуйчо сам си ги майстореше при него си правеше такива врати, но не на толкова голямо разстояние - само 2 крила. За жалост вече не е на този свят. И не му беше професия това.

Може да отидете при архитект, който се занимава с по-специални обзавеждания. Те имат връзки с фирми, който правят специални поръчки.

Особено сега е така модерно да се остъклява от горе до долу - така ,че има кой да го направи, ако искате.

Вижте и фирми, които работят с корпоративни клиенти - те имат специални поръчки и изисквания. По модерните офиси се правят такива прегради.

Разбира се - всичко си има цена.

# 493
  • Мнения: 6 302
Щом гледате такива решения за много пари, вижте система
Dorma Moveo.
Основно се предлага за офиси, но поне е представена в Бг.
Скрит текст:
например http://dorion.bg/стъклени-стени-и-врати/подвижни-стени/подвижна-стена-moveo/

Последна редакция: вт, 22 окт 2019, 16:08 от second

# 494
  • Бургас
  • Мнения: 1 459
Много ти благодаря, толкова много отговори ми даде с предложението за тази фирма. Сега ще видя до каква цена ще стане моята идея. Склонна съм да отстъпя с евтини неща по другите стао, но искам да стане хубава преградната стена.

Общи условия

Активация на акаунт