Интериорен и екстериорен стил по аматьорски - Тема 63

  • 43 577
  • 804
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 42 161
Като стана дума за контактите - започваме слагането на плочки за гръб на кухнята, трябва да реша колко контакта върху плочките ми трябват /съдомиалната, хладилникът, фурната и плотът са с контакти зад долните шкафове, аспираторът ще е направо, пералнята е в друго помещение/ В момента са два извода за контакти - чудя се дали ми трябват повече - майсторът предлага единият поне да е двоен. Кухнята е права, дълга 3м  - като махнем хладилника остават 2,30 за шкафове и плот.

При мен отгоре са кафеварка, кана за вода, микровълнова, тостер. Т.е. 4 контакта са си минимум. Може и още един за резерва, че да не изключваш нещо за да си включиш миксера например, или яйцеварка и т.н. Вярвай ми, много е досадно да вадиш един щепсел за да вкллючиш друг, после обратно. За да го избегна си прибрах тостера, и без това почти не ядем хляб. Има вариант и за двойни, ама са по-грозни, поне от моята серия.

# 631
  • Мнения: 3 096
Ох, ще се старая да си поддържам кухнята в що-годе подредено състояние, защото съм се намъчила за ред с моя сегашен 150-сантиметров плот, върху който има кафемашина и сушилка за чинии, препарат за миене на чинии, гъба и дъска за рязане...

А за двойния контакт при единичен, в момента ползвам такъв в спалнята, защото ми писна да разменям зарядното за телефон със зарядното за лаптопа. Наистина е много досадно... Още повече като се опитваш да го правиш в полулегнало положение и сецването на кръста може и да не ти се размине Smiley

https://www.masterhaus.bg/bg/product/29167-dvoen-razklonitel-za-kontakt-bez-kabel

Контактите да речем, че горе-долу сме ги оправили. Но другият ми голям проблем е кордидорът. Събирам сили да оформя поста след някой друг ден за портманто и къде и как да го разположим, защото мястото не е кой знае колко, а сме заринати с обувки, които трябва да държим някъде

# 632
  • SF
  • Мнения: 21 620
Аз чак толкова гости, за които да ползвам тави и сосиери, не каня. Наистина ми пречи това готвене за много хора. Мене също не ме канят на гости с тристепенно меню. Пием кафета, някакви ядки и мезета, а за големи вечЕри и празници, се събираме навън. Няма кой да готви и да се занимава.

Мило звучи да се съберем в домашна обстановка, но ако има ядене, то е салати, суши или разни нарязани сиренца и мезенца и купен десерт, който някой от гостите може да донесе. Може и да си поръчаме храна отвън, което лично аз предпочитам, понеже не ям всичко и мога да си избера.
При такива сбирки бих искала домакинята да е сред нас или ние да сме около нея, а не да имам усещането, че някой ми принася цяла вечер и ще слугува дълго след като си тръгна. Но това са неофициални сбирки. По-официалните, какъвто повод има днес, са в ресторант.

В крайна сметка кой си избира жилището според това как ще им бъде удобно на гостите му. Колко често в годината каним повече от 1-2-ма на гости, за да мисля за тавите и сосиерите, които сестра ми или двете ми най-добри приятелки ще видят? Аз да не каня Правителството у нас.

# 633
  • Мнения: 2 934
И с тези миризми, ще кажете че от сутрин до вечер само до котлона и печките стоите и готвите. Каквото и да съм готвила, като пусна аспиратора на трета степен и отворя врата и прозорец, точно след 10 минути не мирише изобщо.По активно се готви събота и неделя, през седмицата ходим на работа и приготвям салати и аламинути.  
При обзавеждане на жилището съм се съобразила да е удобно и функционално за мен и семейството ми, направо се учудвам колко много хора се съобразяват с гостите.

# 634
  • Мнения: 3 096
Американците по Травъл Чанел като си търсят домове и квартири избират и по този критерий. Дали ще има място за гости и дали ще им е удобно. Май не сме попадали на такива, които не предвиждат сбирки Grinning А аз не обичам да каня гости, нито да ходя на гости, та това е последното, което би ми наклонило везните в една или друга посока.

Най-миризливи са чесновите яденета, които готвим. Например, почти винаги като готвим някакво месо в глиненото гърне, слагаме няколко скилидки чесън и печем 4-5 часа. Ако мъжът ми работи от нас, няма как да сготвя такова ядене, защото мирише наистина много и нито абсорбаторът помага, нито проветряването. Единствено изнасяне в друга стая и плътно затваряне на вратата.

# 635
  • Мнения: X
Като стана дума за контактите - започваме слагането на плочки за гръб на кухнята, трябва да реша колко контакта върху плочките ми трябват /съдомиалната, хладилникът, фурната и плотът са с контакти зад долните шкафове, аспираторът ще е направо, пералнята е в друго помещение/ В момента са два извода за контакти - чудя се дали ми трябват повече - майсторът предлага единият поне да е двоен. Кухнята е права, дълга 3м  - като махнем хладилника остават 2,30 за шкафове и плот.

При мен отгоре са кафеварка, кана за вода, микровълнова, тостер. Т.е. 4 контакта са си минимум. Може и още един за резерва, че да не изключваш нещо за да си включиш миксера например, или яйцеварка и т.н. Вярвай ми, много е досадно да вадиш един щепсел за да вкллючиш друг, после обратно. За да го избегна си прибрах тостера, и без това почти не ядем хляб. Има вариант и за двойни, ама са по-грозни, поне от моята серия.
За микровълновата е добре да се замислиш дали да не я махнеш. Наистина е вредна. Казвам го с най-добри чувства. Приятен “страничен“  ефект от липсата й е освобедения контакт и най-вече допълнителното свободно място на плота.

# 636
  • Мнения: 39 798
Така е, Нат, но.... Давам ти пример с храната от вчера- свинско със зеле. Мирише си докато се готви, въпреки аспиратора. Проветрява се. После идва време за обяд- пак си се размирисва от сервираните чинии. За вечеря- пак си хапнах от зелето и пак се размириса. Съответно не ми се омирисва само в кухнята.

# 637
  • тук и там
  • Мнения: 11 772
Ние сме се съобразили със това да има място къде да спят гости, за кухнята и хола-тях съм си ги направила на мен както би ми било удобно и както ми харесва.Направихме тавана стая за гости.Скосен е ,но няма как.За нас е важно.Не мога да пращам родителите си да спят на хотел,когато ни гостуват.

# 638
  • Мнения: 2 934
Kaisia, вие не живеете в България, това е друго. Всеки се съобразява с начина на живот и нуждите на семейството си.

# 639
  • SF
  • Мнения: 21 620
Американците по Травъл Чанел като си търсят домове и квартири избират и по този критерий. Дали ще има място за гости и дали ще им е удобно. Май не сме попадали на такива, които не предвиждат сбирки Grinning А аз не обичам да каня гости, нито да ходя на гости, та това е последното, което би ми наклонило везните в една или друга посока.

Американците мислят за гостите си, но за тях е много характерно родителите и трите им семейни деца да живеят в 4 различни щата. Пътуват много, събират се традиционно за Дни на Благодарности и  разни други. И българите се събират, но си спомням как преди домакинята ставаше луда да снове между хол и кухня. Не успяваше изобщо да се види с гостите си. Цяла вечер слугинаж и още толкова след като си тръгнат всички. Според мен заради тези традиции да се готви и поднася, поотпаднаха домашните сбирки на много хора. На мен лично ми е ставало съвестно да отида на Рожден ден на някоя моя леля, която цял ден е пазарувала, готвила, сервирала и после до сутринта е мила и бърсала. Какъв е този празник!

Ястие в глинен съд не съм готвила никога. (А и чесън не ям Simple Smile )
Аз наблягам на някаква модерна съвременна кухня, основно салати и аламинути. Събота и неделя основно някъде навън. И пак холът си остава празен. Даже нямам времето и навика да се преместя кафе да пия там, а е толкова топъл и слънчев... Просто удобствата са ми в другото помещение. За мене две отделни са излишни.
Всичко е относително. Няма общовалидни правила и не е нужно всички да харесват еднакви жилища. Едните готвят ежедневно със запръжки, за други спагети и крем супа са висша кулинария.

# 640
  • Мнения: 42 161
За микровълновата е добре да се замислиш дали да не я махнеш. Наистина е вредна. Казвам го с най-добри чувства. Приятен “страничен“  ефект от липсата й е освобедения контакт и най-вече допълнителното свободно място на плота.

Не, няма да я махна, много ми е полезна. Що се отнася до вредното - не споделям мнението, че е толкова вредна. Та тя цялата е екранирана отвсякъде, това си е защита. Освен това я ползвам  2- 3 пъти на седмица за 2 х 90 секунди, колкото да стоплим две чинии манджа например. Не я ползвам за готвене. За толкова топлене и да беше вредна, вреда няма да нанесе.

# 641
  • Мнения: 9 952
Аз съм си наумила да сложа от ъгловите контакти с няколко гнезда в новата кухня, да видя дали ще се получи.

Много пъти съм писала (в друга тема), че аз харесвам хол с трапезария и кухненски бокс, но кухненският бокс да е светъл (с прозорец) и да може да се отдели с врата (портална, плъзгаща и т.н.). Прозорецът заедно с аспиратора би дал по-добро проветряване (вентилация), а вратата би позволила докато се готвят разни неща, да се затвори вратата, за да не се проветрява през целия апартамент.

Не знам какво означава "мирише на вкусно", за мен мирише на вкусно само, ако правиш сладкиши някакви и там мирише на ванилия, канела и нещо подобно. Всичко друго мирише на манджа. "Манджата" самата мирише на вкусно, но не и остатъчните миризми от готвенето й. Варени картофи, варени моркови, супа, пържени яйца, пържоли на тиган, кисело зеле, гювеч, зелен фасул - да не изброявям всичко, но миризмите от готвенето са ми гадни. Работя върху заведение на Витошка - няма такава смрад, голяма гадост.
А крем-супа как вони - не самата супа да я ядеш, но изпаренията и миризмите от нея.

Дори да караш на полуфабрикати като Есме, пак ще мирише притоплянето им. Да изпукаш пуканки в микровълновата - пак мирише. Да проветряваш през хола не ми се струва удобно. Най-малкото няма как да оставиш гостите на студ 10 минути или ти сам да дзиндзирикаш. Да не говорим, че отварянето на вратата за 10 мин. включва радиатора на макс. и парното ще ти бичи като за световно.

Dark Chokolate - за обувките виж това, може да се сложи в затворен шкаф, част от портманто.
Скрит текст:
https://www.amazon.co.uk/AMOS-Hanging-Adjustable-Organiser-Stora … C231&sr=8-100
И това, което сега го виждам, но също не е лоша идея, поне за дамски обувки, защото гледам че е докъм 40 номер
https://www.amazon.co.uk/HOBFU-Adjustable-Organizer-Storage-4-Le … 2C231&sr=8-68

# 642
  • София
  • Мнения: 8 348
Чак пък да не готвя месо в гювеч, че на мъжа му пречи да работи...
На коледа едно от най-хубавите неща и е точно целодневния аромат на прясна питка и месо в гювеч.
От кухненските аромати не понасям само кисело зеле и риба. Най-вече последното. Но и не готвя таково. Едни съседи са върли почитатели на скумрията на скара, така вони у нас, че все тая къде ми е кухнята.
Не харесвам претрупани плотове, не ям хляб и тн.
На плота е само каната за вода, тая за топлене и тая с пречистена. Имам по един контакт с две гнезда на стена, стигат.

# 643
  • Мнения: X
За микровълновата е добре да се замислиш дали да не я махнеш. Наистина е вредна. Казвам го с най-добри чувства. Приятен “страничен“  ефект от липсата й е освобедения контакт и най-вече допълнителното свободно място на плота.

Не, няма да я махна, много ми е полезна. Що се отнася до вредното - не споделям мнението, че е толкова вредна. Та тя цялата е екранирана отвсякъде, това си е защита. Освен това я ползвам  2- 3 пъти на седмица за 2 х 90 секунди, колкото да стоплим две чинии манджа например. Не я ползвам за готвене. За толкова топлене и да беше вредна, вреда няма да нанесе.
Ето малко инфо: “Врeди върху хрaнaтa, причинeни oт микрoвълнoвaтa фурнa:

Унищoжaвa хрaнитeлнитe вeщecтвa oт хрaнaтa.

Рaзрушaвa и дeфoрмирa мoлeкулитe нa хрaнaтa, cъздaвaйки oпacни рaдиoaктивни cъeдинeния.

Мaйчинaтa кърмa губи 96% oт cвoитe aнтитeлa.

Cтруктурaтa нa хрaнитe зa кърмaчeтa ce прoмeня, cъздaвaйки имунoлoгични нaрушeния.

Врeдитe зa oргaнизмa, причинeни oт микрoвълнoвaтa фурнa:

Вoди дo рaзвитиeтo нa рaк.

Причинявa кaтaрaктa.

Тя причинявa врoдeни дeфeкти.

Oтcлaбвa имуннaтa ви cиcтeмa.

Мoжe дa дoвeдe дo пo-ceриoзни и тeжки зaбoлявaния.

Яcнo e, чe c микрoвълнoвa фурнa мoжeтe дa пригoтвитe хрaнaтa cи пo-бързo и пo-удoбнo, oткoлкoтo c oбикнoвeнa, нo хрaнитeлнaтa cтoйнocт нa кoнcумирaнaтa хрaнa и здрaвeтo нa вaшeтo ceмeйcтвo ca пo-цeнни oт врeмeтo и удoбcтвoтo.“

# 644
  • Мнения: 7 006
.  
При обзавеждане на жилището съм се съобразила да е удобно и функционално за мен и семейството ми, направо се учудвам колко много хора се съобразяват с гостите.

Т.е.учудваш се,че има хора за които добрите условия за посрещането на гости е лично удобство и съборазяват жилището си с това?
Ами,че то е същото като да си предвидиш кабинет,хоби стая и т.н.
Аз не се учудвам на избора на някои домакини да си посрещат гостите сред миялни,печки и прочее кухненски атрибути,та не разбирам,защо някой се чуди на обратното.

П.п.Обожавам да вляза в кухнята и да мирише на нещо вкусно.
Но не понасям миризмата на храна извън кухнята

Общи условия

Активация на акаунт