Интериорен и екстериорен стил по аматьорски - Тема 63

  • 43 576
  • 804
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 8 352
Има кооперация на 3 етажа и вечер ще трябва плътно да се закриват прозорците. Ако е плътно перде през деня е ОК с магнити, но вечер като го пусна ще е кофти за радиаторите. Ще мисля още и ще кача резултата, благодаря ви🤗

Не те разбирам, защо да е кофти за радиаторите. Говорим за захващане на пердето отдолу нагоре с магнитите, така че пердето да е над радиаторите.

# 556
  • Мнения: 42 161
Има кооперация на 3 етажа и вечер ще трябва плътно да се закриват прозорците. Ако е плътно перде през деня е ОК с магнити, но вечер като го пусна ще е кофти за радиаторите. Ще мисля още и ще кача резултата, благодаря ви🤗

Ама аз затова написах всичко как е направено при мен - денем с дълги тънки пердета, а вечер пускам роло щори. При това са от типа "ден и нощ" и ако ми пече силно слънцето сутрин ги пускам на "ден", после ги вдигам изцяло, а вечер ги пускам на "нощ". Това решение ми харесва, защото:
- тънки пердета + щори все пак събират по-малко прах от тънки + дебели пердета.
- Интериорът е по-лек и имам единичен, а не двоен корниз.
- имам три режима на засенчване.
- С магнитите надигам само тънките пердета, а щорите нямат нужда от надигане.

Нещо такова, ама и с тънко перде отпред:




Последна редакция: нд, 27 окт 2019, 08:45 от Черна станция

# 557
  • тук и там
  • Мнения: 11 772
Аз съм за щори.Според мен -да не са плътни, да допускат светлина и  само да осигуряват дискретност.
Като на тази снимка.

 

Пердета според мен подхождат на големи стаи със висок таван. Поне тук пердета и завеси слагат във старите къщи,със високи тавани и големи прозорци, къщи със аристократично излъчване. Или във спалните,пак на  големи прозорци-прозрачни пердета и плътни завеси,   които  да не пропускат светлина.Зависи наистина от стила на обзавеждане.  Къси перденца  и пердета на малки прозорци слагат само арабите тук.(не ми скачайте сега-такива са ми наблюденията).

Последна редакция: нд, 27 окт 2019, 10:27 от Kaisia

# 558
  • Мнения: 42 161
Да де, ама на снимката са взети мерки да се облече стената около прозорците с дърво и се получава съвсем различен ефект. Но ако е само чисто гола стена на мен ми е някак си офисно само с щори. А тънките пердета го има и в модерни десени и не стоят тежко или ретро.

Ето само щори без тънко перде, ми недовършено ми е на мен, офисно и без уют.

# 559
  • София
  • Мнения: 1 429
Има кооперация на 3 етажа и вечер ще трябва плътно да се закриват прозорците. Ако е плътно перде през деня е ОК с магнити, но вечер като го пусна ще е кофти за радиаторите. Ще мисля още и ще кача резултата, благодаря ви🤗

Аз съм за вариант комбинация от щори с пердета. Хем вечер щорите ще осигурят дискретността, хем пердетата ще дадат уют, без да пречат на радиатора.

Скрит текст:






# 560
  • Canada
  • Мнения: 3 359
Моля за идеи какво да сложа на тези прозорци.
Скрит текст:
Стаята е около 40м2 хол с кухня на едно.Светло е през целия ден. Има общо 3 прозореца като най-левия (няма го на снимката...само тази имам в момента) е прозорец с врата.
Пердета исках, но по цялата стена ще има радиатори и плътните пердета ще пречат на циркулацията...уж.
Римски щори не ми харесват.
Чудя се за ден и нощ или дървени. Дървените няма да ходят особено на стаята и мебелите, но пък мъжа ми много ги хареса.
Аз харесах нещо такова , което седи само в рамките на прозореца (ама тези май са римски)

И такова ми харесва, но четох че ако е троен стъклопакет не може да се сложи така

а трябва така, защото нямало достатъчно място за захващане

Та...идеи?
[/spoiler]

Римски щори ще стоят добре, но помисли как ще ти се отварят прозорците. Трябва да сложиш по една щора на крило или да закачиш по една на прозорец високо на тавана и да видиш дали можеш да ги отваряш, когато щората е плътно прибрана. Пердета също могат да се сложат, просто през зимата ще стоят отворени и ще ползваш само щорите.

Ето и комбинации с дървена щора и късо перде/римска щора:

Скрит текст:



 

# 561
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 729
Записвам се при вас и аз. Предстои ни ремонт на нестандартно помещение и ще следя за идеи.

# 562
  • Мнения: 12 473
И аз ще следя, че ще правя нов дом и ми е мъка с тези общи бокс и хол..😢

# 563
  • София
  • Мнения: 3 471
И аз ще следя, че ще правя нов дом и ми е мъка с тези общи бокс и хол..😢
Какво те притеснява в тези помещения?

# 564
  • Мнения: 12 473
Не харесвам. И цял живот съм била винаги с отделни кухни.
Но сега ще трябва да го “преглътна” и направя някак си.
Не е особено голямо помещението..(

# 565
  • Мнения: 1 010
Понеже бяхте на тема пердетата и връзката с останалия интериор, искам да попитам за идеи.
Става дума за кухнята с трапезарията вкъщи. Помещението не е малко. Срещу вратата има голям трикрилен прозорец (без врата или радиатори). В ляво се падат кухненските шкафове. В дясно имаше шкаф. Пердето сега е едноцветно, непрозрачно, но не е плътна тежка завеса, а слънцето все пак свети през него, т.е. влиза светлина без да блъска пряко.
Всичко ни е заварено от предишните собственици (правено преди години с вкус и пари) и ние поетапно оправяме стая по стая и нагласяме нещата по наш вкус. Засега основен ремонт на кухнята няма да се прави. Обаче поразместихме малко, махнахме шкафа в ляво. И пердето стои сливащо се със стената, стаята се изчисти. Стои ми недовършено.
Другото - ние сме на висок етаж, чист юг, много слънце и уникална гледка към Родопите, която нищо не я спира.
Избистрям си идеята за перде с някакъв цветен бордюр в долния край. Хем не искам да е плътно, тежко и да не избелее/ прегори бързо, хем да не е от най-тънките, за да има уединение вечер. (Щори не са ми опция. Поддържам едно перде в пъти по-лесно.) Като цветове интериорните врати са червеникави (череша може би). Трапезарната маса - череша, столове - череша с мръсножълта дамаска. Кухненските шкафове са череша с ванилия. Стените - ванилия. В средата на помещението има ето такъв бордюр на гранитогреса
И другото е, че специално си ших гоблен за стената в близост до трапезарната маса
Гледах в Алиекспрес нещо такова Иска ми се обаче да го видя и пипна на живо. Сигурно сама ще си го шия, та и само плат ме устройва.
Ще съм благодарна за идеи все пак. Повечето, които намирам, са все с цветове по цялата ширина на плата и стои шаби шик, а не целя това.
(Извинявам се за дългия пост, но съм през телефона и няма как да скрия снимките)

# 566
  • Варна
  • Мнения: 7 505
Скриването през телефона става като ръчно напишете кода за спойлер: в началото в голяма скоба [ ] вътре пишете spoiler и в края на това , което ще скривате пак в скобата вътре [ ]  пишете това: /spoiler ;
Скрит текст:

По въпроса с пердето - при положение, че имате този мотив на пода и ще слагате гоблен, ми се струва ,че едноцветно прерде ще седи по-добре. Така с  тази шарка от вашата снимка няма ли много да стане шарено в помещението?

# 567
  • Мнения: 42 161
И аз мисля, че тези флорални мотиви с геометричните такива на пода няма много да си отиват.
Що се отнася до шиенето - на много места шият безплатно, ако си купиш плата, а другаде цената е символична. Не мисля, че си струва пестенето да шиеш сама.

# 568
  • Варна
  • Мнения: 4 057
И аз мисля, че тези флорални мотиви с геометричните такива на пода няма много да си отиват.
Що се отнася до шиенето - на много места шият безплатно, ако си купиш плата, а другаде цената е символична. Не мисля, че си струва пестенето да шиеш сама.
На мен за шиене на перде ми искаха по спомен 4.50 на метър шев. Ако е 10 метра перде смятай, отстрани, ако се наложи, отгоре перделък, подгъв... мани, мани

# 569
  • Мнения: 42 161
Не знам, на мен ги шиха безплатно. Купих си перделъка и плата.

Общи условия

Активация на акаунт