Интериорен и екстериорен стил по аматьорски - Тема 63

  • 43 324
  • 804
  •   1
Отговори
# 780
  • Мнения: 12 473
В момента се местят.

# 781
  • Мнения: 6 279
На първо четене бих предложила масата да е наобратно-по стената където е тв и радиатор.
Слагате един вертикален радиатор, който да отнема по малко място по тази стена и позиционирате масата с дългата й страна по стената. Евентуално с пейка от страната на стената ако пасва на стила на жилището. Плот ми хрумва в ъгъла където са комините, със столове откъм кухнята. Диван залепен за плота откъм стаята.
Като тук

Тв на стената срещу дивана.
Проблем в този вариант е че от към газовото котле ще остане неизползвано място, но довечера ще допредложа Simple Smile

Последна редакция: пн, 04 ное 2019, 17:23 от second

# 782
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Някой, ако е свободен да открие нова тема, плийз.

# 783
  • Варна
  • Мнения: 7 505
Ейнджъл, аз помислих, че просто показваш твоето разпределение. Но и ми се струва, че си намерила оптимален вариант. При теб ми харесва, че има много прозорци и кухнята също е светла, ако се отварят там ще е още по-добре. После ще погледна и аз повече, да видим ще имам ли друга идея.

# 784
  • Мнения: 8 057
Бенджи, нп.
То и питането ми не беше ясно формулирано..))

Ето моята схема засега:
Скрит текст:

Холо-кухнята ми е най-мъка от към разпределение, щото е малка.
Но това засега съм измислила.
Отворена съм за всякави нови идеи/варианти.
Трапезарната маса искам да е до терасата, защото ще е изцяло врата-хармоника и лятото да си гледам Витоша докато се храним..)
Барплот пред кухнята - за бързо хранене и кафета.
На пръв поглед: този така стоящ барплот много ти "спъва" стаята Thinking Предлагам един по-тесен и по-малък бутнат към комина. И ако е за лекичко хапване, не ви трябват 3 стола, при условие, че пространството е очевидно доста малко. По същата причина - защо трябва масата да е като за 6тима ежедневно? Не може ли да е за постоянно с 4 стола, при нужда да се разтяга?
Много разхвърляни тези радиатори из стаята Thinking
Скрит текст:


# 785
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Виждам, че Пенева е махнала острова, а и аз бих дала същото предложение. При положение, че стаята е малка трапезарната маса може да се сложи успоредно на кухнята и ще служи и като маса и като допълнителна работна повърхност и пак ще се вижда Витоша.

# 786
  • Мнения: 12 473
Не, отсреща има блок..(
Искам лятото да съм навън изцяло (като отворя хармониката)
И не искам маса да се разгъва, често имам гости, и аз предпочитам красива маса.

# 787
  • Мнения: 8 057
Ама лятото е само 3 месеца (макс, ако вали може и в 1 месец да се ограничи), а плота ще го прескачаш всеки ден  Smiling Imp
И аз искам и имам красива маса... която се разтяга. Едното не изключва другото Hands V
Когато пространството е ограничено, първо се мисли за ежедневното удобство. При гости масата за 4ма лесно става за 6 или 8 (6+2) (при мен даже за за 8+2). Често си я ползвам за допълнителен работен плот Simple Smile
И ако се сложи холна масичка, тя ще е местенцето за кафе и/или питие Simple Smile А Витоша само от терасата ли се вижда, няма ли видимост и от 2-3 метра навътре в стаята?
Сега фокусирах размерите на помещението... при 25м2 е не-повече от 5,50х4,50, като 60см в дългата посока са вече влезли в кухнята. Имаш някъде около 4,80-4,90х4,50 за да наместиш всичко и от тях предвиждаш около 4м2 само за маси (плот, малка, трапезарна) Thinking
Предлагам да започнеш да слагаш кашони из стаята на местата където предвиждаш мебели, да си оцениш  маршрути те за движение (след пазар с чанти, с чинии с храна, от спалнята до дивана... всички обичайни за вашето семейство)... и да разместваш нещата които ти се пречкат Simple Smile

Последна редакция: пн, 04 ное 2019, 17:16 от peneva_a

# 788
  • Мнения: 12 473
Не само от онзи край се вижда..)
Защо да го прекрачвам?
Ако е към комина - от входа ще виждам него и кухнята?

# 789
  • софия
  • Мнения: 25 435
Аз също бих махнала острова. Какво пречи да се ползва масата ежедневно?

# 790
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Angel_wing съгласна съм с мнението на Пенева, само да допълня, че е ужасно при чистене, постоянно да местиш шест - осем стола.

Сигурно с годините все повече си ценя труда или по-скоро времето. Гледам повечето шкафове да са окачени на стената за да си чистя отдолу без да обикалям крачета. Сега съм си харесала маса с един крак, все пак спестявам обикалянето на три крака Simple Smile

# 791
  • Мнения: 12 473
Бар е, не пстров. Ще направи кухнята на Г, и отдолу ще е целия в шкафове, защото няма иначе много място.
За чистенето - изобщо не съм го мислила, но аз от години съм с помощница.

# 792
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Бар е, не пстров. Ще направи кухнята на Г, и отдолу ще е целия в шкафове, защото няма иначе много място.
За чистенето - изобщо не съм го мислила, но аз от години съм с помощница.
Е, това донякъде решава проблема, аз също ползвам помощница, но не всекидневно.

# 793
  • Мнения: 9 767
А може ли сам човек да премести маса с 1 крак? За да изчисти под крака и около него де.

# 794
  • Варна
  • Мнения: 1 916
Като заговорихте за разтегателни маси, някой с такава на Троян? На снимка ми харесват, но не намирам на живо:
https://www.dinimex.eu/masi/item/84-troya-trapezna

Общи условия

Активация на акаунт