Мартенски бебета 2019г. - Тема 2

  • 18 337
  • 583
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 287
Днес бяхме на преглед, бебка пак е качила само 100г. На 7мес. е 7300кг, 58см, обиколката на гърдите й 4ти месец поред е 41см. Доктора казва, че сме на долна граница, трябва да е около 8кг, но иначе физически изглеждала добре.
Как мислите, да се притеснявам ли? Да започна ли да й давам каши да качи кг малко...?....

# 211
  • Мнения: 1 472
А педиатърът какво казва? Големината ръст и тегло много зависят и от гена. Ако не сте много високи, няма как и бебо да е висок. Моят 8кг и 70 см, но мъжът ми е 187см,аз 170
Границите са ориентировъчни, големият ми син е с 1 глава по-висок от съучиниците. Но пък и техните родители са по-нисички

# 212
  • Мнения: 80
em_ei Аз мисля, че няма място за притеснение щом детето се чувства добре. Таблиците, които гледат лекарите са за ориентир, но цялостна оценка на общото състояние се прави по много признаци. Ако има реален проблем, биха ти казали какво да направиш, за да се променят нещата, най-малкото в хранителния режим. Аз давам каши, не бих казала, че качва от тях, но знам ли пък без тях как щеше да е...
Моето момиче на консултацията миналия месец(7-ми) беше 7.400 кг, 68 см. ЛЛ каза, че е идеална. Сега погледнах записките от брат ѝ, бил е 8 кг, 67 см на същата възраст. Той си беше по-шишкав, в сравнение с нея до годинката, но послеееее...едва качваше. Вечно е в движение, храни се нормално, яде почти всичко с малки изключения, но все върви в долната граница на кг. ЛЛ казва, че е супер. Здрав и жизнен е, първокласник, тежащ едва 19 кг, висок около 120 см.
Както казва gqa и гена има значение. И то най-голямото. Аз съм на 32 години, но нормалното ми тегло от както бях осми клас е 48 - 50 кг(изключвам периодите на бременност и кърмене). "Висока" съм 157 см по лична карта Wink , родена съм 3.300 кг. Мъжът ми е около 180 см, 85 кг, роден е 1.700 кг. И двамата сме били слаби като деца, а аз и ниска(и като възрастна). Извинявам се за отклонението, но имам предвид, че децата в един момент наваксват или изостават, докато не достигнат заложеното им. Така мисля аз. Hands V

# 213
  • Мнения: 68
Аз давам каша за следобедна закуска, а вие какво давате?

# 214
  • Мнения: 68
А и плод също.

# 215
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Днес бяхме на преглед, бебка пак е качила само 100г. На 7мес. е 7300кг, 58см, обиколката на гърдите й 4ти месец поред е 41см. Доктора казва, че сме на долна граница, трябва да е около 8кг, но иначе физически изглеждала добре.
Как мислите, да се притеснявам ли? Да започна ли да й давам каши да качи кг малко...?....

Ти не й ли даваш каши по принцип?

# 216
  • Мнения: 176
Аз също давам каши след обед, домашно приготвени с плод. Днес на консултацията я измериха, качила е 200 гр и 3 см. Общо в 8400, 70 см, големичка си върви още от коремчето. И аз и баща и сме високи (185 см той, 170 аз), като бебета и двамата сме били пухкави, та нормално и тя да върви така.
Дрехи носи за 9 и 12 мес, вчера си каза името, по слъчайност, но много чисто и ясно. Когато и пляскам с ръце пляска и тя. На колене обаче не иска да стои и с пълзенето сме скарани. Мисля скоро да я слагам по малко на гърне, когато я видя, че се напъва по голяма нужда.

# 217
  • София
  • Мнения: 1 480
Нашия на консултацията (7м) беше 8.470кг, 71см. От предната е качил 450гр и само сантиметър.
Аз заместих и трето хранене, че нещо ми бута шишето с АМ от няколко дни, та почнах да премислям нови менюта.
Днес го сложих на гърне сутринта, стресна се и тръгна да се изправя, за да се измъкне. Май му е рано 😅 не беше добра първа среща.
Иначе пълзи, в проходилка също то слагам по малко-бута назад 😉. Но не иска да седи самостоятелно още. Всичко наопъки прави моя син, ама здравичък да е..
Мен най ме тормози нощния терор. Моля се вече да пробиват тия зъбки, че съм като ударена от влак. 2ри,3ти,4ти месец си спеше по цяла нощ и от раз..настана страшно.

Момичета , за храненето пишете в тази тема да разменяме идеи
https://m.bg-mamma.com/?topic=1100061

Последна редакция: вт, 22 окт 2019, 00:02 от huligankata

# 218
  • Мнения: 176
Има ли мами, които са заместили вечерята? Спи ли бебчето по-добре като е по-сито? Моето вече е на 7 и 3 дни и няма заместено, хапва по 50 гр и толкова. Снощи не съм спала цяла нощ, яде АМ в 10 вечерта, после в 2 , в 4, в 7.... хапва обаче по 60 гр и не иска повече. Завърта се и заспива. Водя се от нея и не я насилвам, колкото иска толкова и давам. Дано не стане злояда като порасне....

# 219
  • Мнения: 28
Моето момче е на 7м и половина -9.500кг,едричък е,но не бих казала дебеличък 😁 Имаме заместени 3 хранения-попара в 10ч,пюре на обяд и в 4ч плодово.За вечеря още не съм вкарала нищо,гледам по кутиите на пюретата за лека нощ след 8ми,10ти месец. От около 2 седмици ака на гърне,тъй като в памперса не успява да се изходи нормално,защото често е седнал,но пък акото е  много твърдо,бих казала,че все е запечен. Педиатърката каза да махна картоф,морков,ориз,но те са основната на всички пюрета.За сега давам само купешки био пюрета,тъй като не живеем в България и тук всичко е адски нитратно.Ще започна да му готвя,но след 10тия месец,искам поне в началото да яде по-качествена храна,а смятам,че контрола над бебешките храни е доста висок. Взех сокче от круши и пюре от сини сливи,за да се опитаме да разкараме запека.Иначе на 6м го сложих на гърне,но плачеше и го беше страх,за това изчаках и сега вече всичко е ок.Слагам го по 3 пъти или 4 на ден,почти винаги пишка,а 1 път на ден ака или през ден. Пробвах да го сложа на паяка,още не знае какво да прави.На каква възраст мислите,че трябва да се слага детето в паяк?

# 220
  • Мнения: 367
Лелеее! Сега гледах какво трябва ориентировъчно да прави 7 месечно бебе:
- Да показва очи, уши, нос, уста
- Да опитва да се храни с лъжица
- Да пие от чаша
- Да разлиства книжка
- Да маха за чао
- Да хваща малки предмети с палец и показалец
- Да подава и посочва играчка
- Да реди предмети (рингове) по големина.
Мисля, че детето ми е изостанало със светлинни години. Още утре отивам да купя рингове и се захващам със стимулиране на дейностите по точки Grinning Повечето ми се струват невъзможни на този етап, но се захващам да го насочвам в развитието.

# 221
  • София
  • Мнения: 1 480
🤕🤕🤕 айде стига бе, моето умее само една точка от тия - да хваща предмети с палец и показалец, какви рингове какви 5 кинта, аз затова се отказах да чета подобни статии,  ай сиктир, то не стига , че не се спи, ами ако тръгна да се тормозя какво не умее, егати зарежи трябва да си тегля ножа.

# 222
  • Мнения: 287
Ойй момичета, извинявайте, объркала съм копчетата... - не 58, а 68см е малката Grinning
Взех й каша на Слънчо - Био елда, като първа каша, днес ще я пробвам. Не иска пюрета, обаче като й дадох парче ябълка и краставица много сладко си ги смучкаше... Simple Smile

Как правите домашни каши? Какъв плод мога да й дам без да минава термична обработка - банан, ябълка?

# 223
  • Мнения: 549
tancheto_shushi, племеницата ми е на 1г. и 7 м. - тя все още не прави някои от тези точки. В началото и аз се бях филмирала. Бях чела, че дори трябва да казва как правят животните. Та тя не казва никакви съгласни. Още малко ще искат на 7 месец да са завършили детската градина. Стига тези глупости. Децата си се развиват добре и без да се побъркваме с тези статии. Ще научи всяко едно от тези неща когато му дойде времето и когато детото пожелае. А и да не забравяме, че не можем да сложим всички в калъп - всяко дете си е индивидуално.
em_ei, ябълката е твърда и е желателно за 2,3 мин да я попариш. сурови се дават само меките: банан, пъпеш, авокадо. Детото ти е с прекрасни мерки Ако едно дете е щасливо, активно, весело - то тогава не е недохранено. Няма за какво да се притесняваш. Тези мерки в таблиците са само някакъв ориентир, а не задължение. Моето бебче е винаги под нормата, но това изобщо не притеснява мен и педиатъра. На 6 м. беше 6400 гр, беше качила едва 200 гр. От 6 месец до годината качват бавно. Все пак едногодишно дете е към 10 кг, ако качват по килиграм на месец ще станат гиганчета. Майките особено на първо дете имаме способността първо да се шашкаме и после да разсъждаваме трезво над нещата.

# 224
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Добре узрели манго и круша също могат а се дават без термична обработка. Моят син прави някои от тези неща, но за другите ми се струва, че са по-скоро за 9-12 месечно бебе. Книжката я разгръщаме с блъскане в земята. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт