Мартенски бебета 2019г. - Тема 2

  • 18 311
  • 583
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 277
Танче, децата хапят когато не са разбрани, чувстват се несигурни или пренебрегнати и защото нямат вербална комуникация, не могат ад изразят чувствата си с думи. За съжаление това може да продължи доста дълго, а понякога води и до проблемо в градината. (в повечето случай поради некомпетентни педагози, и незнания да с справят със ситуацията) Мога само да те посъветвам да се въоражиш с огромно тъпение, много говорене и внимание. По-важно от детето няма. Знам, че понякога е много изтощително и трудно. Имам три, в различна възраст, всяко иска внимание и обич, отделно работя на 100 % и уча, но се научих, че за да са щастливи и спокойни децата, аз трябва да съм търпелива, да ги обичам безкрайно и да им отдам цялото си внимание.
Не съдя никого и не казвам, че някой е постъпил лошо, само ще спомена, че виковете създват несигурност и чувство за вина у детето. За физическото наказание изобщо няма да споменавам. Това не е метод на възпитание, а изразяване на безсилие. Знам, че понякога човек не издържа, но трябва да се въздържа Laughing
Както се казва да си майка не е лесно, но е прекрасно Revolving Hearts

# 511
  • Мнения: 367
Абсолютно съм съгласна с теб. Никак не се гордея с факта, че му се развиках Disappointed Но се осмелих да призная вината си пред вас. Аз го разбирам кога и защо го прави. Но не мога да намеря начин да му обясня, че не е хубаво. За някои неща, за които проявява безмислено упорство (като смяната на памперс, сядането в столчето за хранене) измислих как да ги обръщам на игра, или да го забаламосвам, или пея песнички и той се успокоява. Но ето, че хапането си остана проблем. Колкото и да обяснявам, че ме боли, да не го прави - няма ефект. Ще продължавам да говоря. Но не мисля, че трябва да изпълнявам неговото желание винаги само и само да не ме хапе.

# 512
  • Враца
  • Мнения: 1 425
Нашия период с хапането мина, Зорница се успокои и засега са добре нещата. Това за безсилието го знам, но някой път не се сдържам и викам и аз и по двете. Хубавото е че голямата започна да разбира кога и се карам и без да викам. Наистина търпение му е майката, е някой път грешим като родители, но никой не се е родил научен. Важно е да намерим подходящия подход към децата си и да сме щастливи, доволни и спокойни всички. Hug

# 513
  • Мнения: 151
Здравейте,мами!Вчера моят палавник падна жестоко и си охлузи цялото лице .. Добре че Бърза помощ беше отсреща и веднага го промиха и намазаха с Йодасепт,който ми изписаха и за вкъщи.Някой има ли друго предложение за мазане с по-бърз и оздравителен ефект?

# 514
  • Мнения: 367
Ох, миличкият! Плака ли много? По принцип Цикатридина спрей има добър заздравителен ефект, но на лице няма как да го приложиш. Не се сещам какво друго може да се сложи. Най-важното е да държиш охлузванията чисти, да не се инфектират. Бързо да му минава на малкия герой Hug

# 515
  • Мнения: 151
Много!И аз се сетих за Цикатридина маз?Даже пише,че може за деца,но да питам някой дали е доволен от нещо друго..Благодаря! 🍀

# 516
  • Мнения: 549
Анинка, чувала съм, че има прахчета за бързо заздравяване на рани. Преди десетина дни питах в аптеката, но казаха, че в момента нямат за деца. Майка ми прави много хубав домашен крем с дпмашни билки,има и невен в него. Доста сме раздавали и са доволни хората. Ако желаеш пиши ми на лично и ще ти изпратя каквото е останало.
Танче, не ти ли наближава термина? Подготвяш ли малкия с мисълта, че ще става батко?
Моята е нещо непоносимо от 3 дни. Нон стоп мрънка, криви се. Безсънието няма да го споменавам. Но се оказа, че е от зъби. Никнат двата кътника долу наведнъж. Иначе е голяма хуна и бела. Спира ми тока. Ама да ни е здрава. Започна да показва животните в книжките, сяда сама на детски столчета, има голям мерак да се храни сама (ама май аз нямам търпението и желанието да чистя цапаницата след това).

# 517
  • Мнения: 367
Наближава ми времето Grin По принцип терминът е 14.07, но миналата седмица АГ-то каза, че главичката е фиксирана в малкия таз и до 2 седмици в такива случаи започвало раждане. И аз съм в едно напрегнато очакване... Всяка нощ сънувам нещо с раждане. По цяла нощ съм неспокойна. Предишният път, въпреки че ми беше първи и че трябваше да стигнем до София (на 100 км от нас), не ми беше такова напрежение. Сега болницата ми е на един хвърлей разстояние, но ми е много напрегнато. Притеснявам се дали всичко с нея е наред и дали ще проплаче веднага. Абе, явно, проблемите около предишното раждане са ми се отразили на психиката.
Матео си е в същата фаза - на себеутвърждение. За някои неща се съгласявам с отказа или позицията му, за други го забаламосвам, а за трети (на които държа) отказвам твърдо, независимо от реакцията (най-често се тръшва да реве). Хапе си, когато не е доволен, а понякога не разбирам даже от какво не е доволен. Реакцията ми е да му говоря като на голям човек. Напр. хапе ме, защото иска да се изправи докато го приспивам и аз му казвам, че разбирам, че не иска да ляга, но сега очичките на Матео трябва да си починат, за да можем да си играем следобяд или нещо такова и сменям темата.
За бебето му говоря, но според мен е нещо много абстрактно в съзнанието му. То на баща му му е абстрактно, та на него ли няма да му е Smile Като го питам къде е бебето - гледа и пипа корема, гали бебето. Някой път наднича под блузата да го види, на което не сме го учили Satisfied Показвам му къде ще спи бебето. Казвам му, че скоро ще бъдем мама, тати, Матео и бебето... Ама какво му разбира памперса от тия приказки - не знам Rolling Eyes

# 518
  • Мнения: 549
Танче, като те чета ме караш да се усмихвам с умиление. Като се появи бебка ще е още по-голямо приключение. Мога само да ти пожелая леко раждане, всички да сте много здрави и много здрави нерви.

# 519
  • Мнения: 287
За заздравяване при нас много мами ползват Арника гел и топченца

# 520
  • Враца
  • Мнения: 1 425
Анинка, как е малкия, помина ли му? Танче теб няма да те питам как си, че знам колко е гадно баш накрая всички да те разпитват Grinning Ние вчера бяхме на консултация, 11кг и 75см на 1г.3м., биха и ваксина. Днес мястото на ваксината почервеня много, направо е обхванало почти цялото и баджадже. Още вчера сложих кул пач, но през нощта и е паднала лепенката, та сега слагам Риванол, надявам се да изчезне по бързо.

# 521
  • Мнения: 367
nelegalnata на тази ваксина личната ми каза, че няма нужда от кул пач. Аз не го бях и взела, защото не очаквах да я сложи. Тогава нямаше 1г. и 3м., а тя каза, че тогава ги слага. Да не сте и вие при Романова? Но не му се е зачервявало крачето. Питай личната за всеки случай дали всичко е наред. А аз... аз нямам търпение да излиза, защото ми е много тежко и се чувствам много изтощена покрай Матео. И за него нямам същото търпение като преди. Днес обаче АГ-то ме разочарова, че шийката не е омекнала и ще е поне началото на юли. Ще я чакам да се накани госпожицата, нямам друг избор Grinning

# 522
  • Мнения: 151
Даа, nelegalnata даже неможах да повярвам колко бързо,всичко за 5 дни с падането на струпчетата...Сега мажа за белега с Невен,имам и Контратубекс,който още не съм започнала,понеже уж се чакало да мине време и чак тогава да се маже с него .. Сега други тревоги ме завладяха - ситни пъпчици по гърбето и по-малко отпред на гърдичките.Утре ще идем до педиатърката,мисля че са от потене,но все пак ... Някой с такъв проблем?

# 523
  • Мнения: 367
Да, и на Матео му излизат, само че в областта на врата и зад ушичките. Точно от жегата и от потенето му е. Даже не съм и питала личната.

# 524
  • Враца
  • Мнения: 1 425
Точно при Романова сме, преди бяхме при Янчева, доволна съм и от двете. Те ни биха реимунизация на Пневмококите, не би трябвало да има проблем, до сега не е имало, и друг път се е зачервявало, но не чак толкова.
Пъпчици по гърдите и гръбчето, но и по коремчето имаше когато получи алергия. Иначе и тя има пъпчици почти постоянно под брадичката по гушката, от потенето е.

Общи условия

Активация на акаунт