Любители на кучета - 97

  • 18 263
  • 737
  •   1
Отговори
# 285
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Вервам, имай предвид, че голямо куче = много големи отговорности. За вас, за кучето, за хората наоколо, изобщо за всички. На вашия гръб. А хора, които нямат опит с голямо куче, често не могат да го възпитат правилно и се получава своенравно, понякога и агресивно животно и безпомощен стопанин. От което патят други животни и хора.
Най-добре е да се вземе средно куче, ако държите на порода - по-кротка. Алабаят примерно е огромен и нерядко доминантен, как ще овладееш такова животно, ако не можеш да го възпиташ? Съветът да потърсите в приют е много добър - ще направите голямо добро на някое животинче, нищо чудно и то самО да си ви избере. А що се отнася до породи - обичта и предаността им са пословични и едни и същи, независимо дали са от най-чиста порода или най-обикновени безпородни.

# 286
  • София
  • Мнения: 8 348
Кучето си има характер, той неизбежно се проявява. Повечето мъжки отхедин момент нататък не харесват други мъжки.
И най-доброто и лигаво куче може да не харесва децата по улицата. То и аз не ги харесвам винаги, врещят, мятат се като обезумели по кучето...
Колкото и добре да се държите с кучето, това не означава, че то ще е ангелче. Възпитание означава дапго научите да ви слуша, а не да го направите добро.

Алабаите са овчарски кучета и вълкодави. Те не живеят добре на тесни пространства, създадени са да взимат сами решения, а не да се подчиняват на собственик.
Малинките са много активни, като на пружинки са. Искат на им се давт задачи, да правят нещо. По много.
Акитите са странни. И определено не са любвеобвилни и милички.

Има и други треньори, освен Еми, но само тя и Хриси си правят труда да дават онлайн уроци по обучение на куче. Да систематизират нщата и тн.
А за характерите им не ми пука, честно казано.
Най-удобни са ми и като време, на мен поне.

# 287
  • Sliven
  • Мнения: 251
Здравейте любители на кучета! Пиша за първи път, радвам се, че ви намерих и много се надявам да ми помогнете. Simple Smile
Имаме два Джак ръсела - женски и мъжки - майка и син. Той вече е на почти 11 месеца и тази есен когато майка му се разгони забрави, че му е майка Sad И съответно тя забрави, че има син - стана нещо страшно вкъщи. Така или иначе на дневен ред стоеше кастрирането на един от двамата и решихме това да е мама Роузи. Оливър няма да го пипаме Simple Smile
Та - на 22-23 септември ще има безплатна кампания за кастриране на кучета в града, а тя е разгонена от 4 септември. Дали ще и мине, дали ще бъде възможно да я кастрират тогава? Ще се радвам ако във форума има и лекар да изкаже мнение.
Малко дълго стана Simple Smile)

Последна редакция: пт, 13 сеп 2019, 09:01 от dida78g

# 288
  • Мнения: 5 074
Хубави съвети ми давате, но имам чувството,че все едно ги отправяте към човек,който не е гледал куче.
Имаме хъски на 10 години!Ужасно своенраво, диво и неподлежащо на почти никакво възпитание куче.
След нея и най-големия дивак би ми се сторил ангелче.Просто не искам да си го причинявам пак и за това реших да се допитам до тук.
Имаме опит , и аз и мъжът ми.Преди това куче споменах, че съм гледала и питбул ,а преди това и непородисто.Ще го кажа така-откакто съм се родила съм израснала с кучета и котки.
Така че опит имаме в изобилие.
Това е и причината да не искаме новия ни дом да остава празен. Simple Smile
Съветите ви ми бяха много полезни, отказаха ме категорично от овчарката.
За бултериера какво ще кажете?
Той е по-малък като размер Grinning
И те ли носят "побойнически ген"?

# 289
  • под тепетата
  • Мнения: 9 485
Здравей, dida78g!Добре сте решили за кастрацията. Мисля, че трябва да направите консултация с ветеринар, защото всичко е строго индивидуално и той да прецени дали е минало разгонването. Както си се убедила, родствената връзка при животните няма никакво значение за тях, когато някоя е разгонена - това си е нагон.
Покажи ги, моля! Ох, видях ги как са се наредили като тулумбички  Joy
 Духче, имаш си една прекрасна дива душа! Нали знаеш приказката-"Преди да родя имах поне три  теории как се гледат деца. Сега имам три деца и нито една теория" . Съобразявай се с нея и със себе си. Прецени кое си заслужава усилията и кое трябва да си остане само на хартия. Не превръщай обучението в мъка и неудоволствие, защото тя го усеща и вместо да прекарвате времето си приятно, се изнервяш преди да си почнала.
Vervam,  аз съм след хъски. Сега с визла - на 1,9г. Лесно се обучават, като прахосмукачка  е, голямо гевезе както казват варненки  Wink Твърде любвеобилен и темпераментен сравнен с хъскито. Ходи до теб и покрай теб като все те търси с поглед. Иска много движение и обича топлото. Аз се бях насочила към бретон шпаньол , но съпругът ми се залепи за нашия убавец и много си паснаха. На мен ми идва малко по-луд, но си го обичам.
 Съседът ни има бултериер, заобикаляме се отдалече и неговото мнение е, че не би взел повече такова куче. Не го обучава да е агресивно в никакъв случай. 

Последна редакция: пт, 13 сеп 2019, 09:18 от bilqna_69

# 290
  • Мнения: X
Това, че някой има опит, не означава, че има "правилен опит" Simple Smile Много хора са сменили много кучета, но не са успяли да изградят връзка с тях. Баща ми например гледа куче, но освен да го храни и да следи за здравословното му състояние, не бих казала, че знае изобщо нещо за самото куче, процесът на възпитание и правилно отглеждане. Така че едно съжителство с животно, още нищо не означава, поне за мен Simple Smile Иначе се радвам, че са били полезни коментарите в темата. Териер? ъ... от моя опит с Джак Ръсел Териер хахаха сериозно бих се замислила за всяко куче, което има "териер" в името си. Не че са лоши, ама са ми много досадни по един не много приятен начин Simple Smile

bilqna_69 Blue Heart така го каза, че чак я "видях" като Покахонтас хахаха

Кастрацията за мен е рано да се случи 20 дни след започване на разгонването. На Джина вулвата й беше подута поне до 20-22 ден, а зная, че трябва да е минал около месец. Но да, най-добре се консултирай с ветеринар.

# 291
  • София
  • Мнения: 9 850
dida78g, не мисля, че е дорба идея. Аз бих изчакала месец-два.

Vervam, не ми се сърди, но... това за хъскито е изцяло ваша вина. Не сте се постарали да намерите подход към кучето. Имам 3 (три) хъскита и знам за какво говоря. Надявам се да не се засегнеш.
В интернет има доста информация за породите кучета, дали са подходящи за семейства с деца, ниво на активност, обучаемост и т.н.
Ето ти за бултериера:
Цитат
Бyлтepиepитe ca мнoгo aĸтивни и cмeли ĸyчeтa. Te oбичaт дa ca зaoбиĸoлeни oт xopa. Имaт cилнa вoля и пopaди тoвa coбcтвeниĸa им тpябвa дa yмee дa им ce нaлaгa.
He ce пpeпopъчвaт зa ceмeйcтвa c мaлĸи дeцa. Бyлтepиepитe имaт нyждa oт внимaниeтo нa cвoитe coбcтвeници и пopaди тoвa нe бивa дa ce дъpжaт caмo нaвън, ĸaтo двopни ĸyчeтa.
Бyлтepиepитe ca дocтa нeзaвиcими и yпopити и пopaди тoвa нe ce пpeпopъчвaт зa xopa, ĸoитo нямaт oпит c ĸyчeтaтa. Tвъpдaтa pъĸa и caмoyвepeнoтo пoвeдeниe e oт cъщecтвeнo знaчeниe, зa дa ce нaлoжитe нa бyлтepиepa.
От тук.
Идеята за куче от приют е доста добра.

# 292
  • Мнения: 3 044
Сега пък бултериер... Това не е точно семейно куче, много интересно сте се ориентирали все към доминантни кучета

# 293
  • Мнения: 14 170
Vervam, имай предвид, че бултериерът не търпи други кучета. Аз лично харесвам боксер и доберман, но нещо изчезнаха от хоризонта, не са популярни отдавна. Дадоха ти хубави препоръки. От това, което каза, че искаш и аз бих ти предложила лабрадор или ретривър. Не знам защо обиждаш тези породи, защото като човек, гледал кучета цял живот, би трябвало да знаеш, че няма глупави кучета. А след като точно тези кучета ги обучават да помагат на слепите, то със сигурност не е, защото са "заспали и мудни". Просто са уравновесени и за мен лично излъчват спокойствие и добрина. А на теб ти трябва точно това, когато в картинката се появят и деца. Когато децата бяха малки (на 6 и 4 год.) имах възможност да си взема ротвайлер, но се отказах. Не ми се рискуваше, все пак е куче за охрана, няма да позволи някой да му дърпа ушите.

# 294
  • София
  • Мнения: 8 348
Вервам, аз също имах опит с куче. Имах немска овчарка преди. Сега имам кръстоска между лабрадор и алабай.
Уж знаех и разбирах, а успях да изпусна нещата донякъде, не се справих навреме с напасването към съвсем различно по темпераментхкуче, наследило някоихот отличителните черти и на двете породи и сега ходим на училище.

За себе си бях сигурна, че не искам хъски, голдън или лабрадор. Ама ей на, половин лабрадор баш имама. Понеже си е моето куче, беше любов от пръви и втори поглед, та си промених нагласите, графика и всичко, за да се напаснем. И си я обичам с кривия и характер, ината и и мотлявенето, нищо че се изнервям понякога.

# 295
  • Sliven
  • Мнения: 251
Териер? ъ... от моя опит с Джак Ръсел Териер хахаха сериозно бих се замислила за всяко куче, което има "териер" в името си. Не че са лоши, ама са ми много досадни по един не много приятен начин Simple Smile

Кастрацията за мен е рано да се случи 20 дни след започване на разгонването. На Джина вулвата й беше подута поне до 20-22 ден, а зная, че трябва да е минал около месец. Но да, най-добре се консултирай с ветеринар.
Вярвайте ми мама Роузи е всичко друго, но не и Джак ръсел териер - толкова е кротка и гушлива Heartpulse
Олито иска малко дресировка, но и той е от кроткия бяс Smile
А по отношение на разгонването думите на ветеринаря бяха - "ами то трябва да й е минало до тогава" та ще видим явно като отидем на място.

# 296
  • Мнения: X
Кучето си е твое. Аз не бих завела своето нито на безплатна кастрация, нито толкова скоро след разгонването. Бях без работа две години и предпочетох да си изтърпим неразположенията, пред това да рискувам. Може и да съм предубедена, но мен ме е страх от възможни зарази и усложнения. Дори кучето на съседа, което заведох във "Фермата" на енимъл рескю за кастрация, след това се поду и се наложи да викаме вет на място да й направи дренаж. Кастрацията на женско куче си е сериозна операция и аз съм взела решение да кастрирам моята в края на октомври, когато живот и здраве ще си получа първата пълна заплата и ще мога да отделя 200 лв., за пълни кръвни изследвания и кастрация в подходяща клиника, като съм се заела да разучавам за мнения и отзиви, но се ориентирам към добро хрумване.
Ох в тоя ред на мисли ми е притеснено, но не искам да го мисля от сега.

# 297
  • Мнения: 3 044
Уф, добре, че имам мили съседи. В 01:30 посреднощ някой тресна врата във входа и това моето като се разлаяяя, като ме стреснаааа...смених 3 цвята и се препотих, докато се усетя, че всичко е наред в апартамента

# 298
  • София
  • Мнения: 8 348
Не са чак толкова зле безплатните кастрции. Кастрира се и разгонено животно, просто не се препоръчва, защото матката още е много кръвоснабдена и е по-опасно.
За платена операция на разгонено куче се дават повече пари, примерно.

# 299
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
За бултериера какво ще кажете?
Той е по-малък като размер Grinning
И те ли носят "побойнически ген"?

По отношение на бултериера имам преки наблюдения върху двете кучета от апартамента до нас. Мъжко на 8 г. и женско - около 5 годишно. Родословни отвсякъде, но хората са преценили, че няма да ги развъждат и въпреки сертификатите, не искат поколение, точно защото, както казаха - не можем да си позволим да ги продаваме под цена и не знаем при какви хора ще отидат.
За характера - и двамата са супер спокойни. Въпреки страшния им вид, като поддадеш да ги чешеш и да се закачаш с тях, са като деца. Лигльовци абсолютни. Разходките им са бавни, уморяват се бързо, рядко ги чувам да лаят /женската като дойде в апартамента, тогава научи мъжкия, тя лае от страх, той до този момент гласа му не съм чула/. Неведнъж са ни споделяли, че разни идотчета-собственици си пускат свободно по-агресивни кучета от ранга им на разходка, и са ги нападали, но тия двамцата не знаят какво е бой и накрая те са наръфаните.
Като характер обаче - това е куче стена. Почти невъзможно е да се подчини, дресира ...

Последна редакция: пт, 13 сеп 2019, 10:19 от `ТуиГ

Общи условия

Активация на акаунт