СЕДМИ клас 2019/2020 - Началото, тема 2

  • 31 904
  • 743
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 24 467
Елфче,
Моят ходи на фитнес. Инструктурът ще му прави хранителен режим и тренировъчна програма, когато се приберем. Понеже има шлатер - сериозен проблем с болки в коленете, ще е на специална програма, защото трябва да спортува, но не и спортове, свързани с тичане, при които се "натрисат" краката. Фитнесът и плуването са му най-добре. Ходи вече две седмици преди почивката, допадна му много.

Биси, защо не помолите класната да направи списък с всички помагала и да се събере общо сумата? Ние сме така от години и е много удобно.

# 451
  • Мнения: 11 710
При нас 70 лв за помагала.
Като ви чета, с малко сме се разминали Joy

# 452
  • Мнения: 858
Как да помоля, като съм я виждала само веднъж - на родителската среща миналата година в началото. И сега предполагам - на тази родителска среща.
В нашето училище има професия Класен ръководител. Две класни на 5, 6 и 7 клас. Разпределени са по класове. Виждат се с децата само, когато имат час на класа. Тогава се дават бележки за отсъствие и  решават проблемите на класа. Радвам се, че не ми се е налагало да се срещам с нея, което означавам, че всичко е ОК с детето.

# 453
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Моята дъщеря е луднала по сникър/с/ите, или както там се казват маратонките с висока платформа. На мен са ми ужасно груби, имайки предвид нейните клечести крака. Засега отбивам номера, да видим дали ще й мине мерака. Платнените ластици, или скрънчита, има и носи предимно на ръката Wink Явно такава е модата.
Нашата родителска среща е на 18.09. и с голямо притеснение узнах, че класната ни, която преподава и по БЕЛ е в дълъг, вероятно 12-месечен отпуск по болест. Новата ни класна е по технологии и предприемачество, която била и литератор и ще преподава по БЕЛ, и  е на 66 години - без да акцентирам върху тях, а върху ниския й праг вече на търпимост, нямам идея как ще бъде по този така решаващ за годината предмет....

# 454
  • София
  • Мнения: 3 648
Моя човек е вече 180 см, но имаме паласки. наследственост, какво да ви кажа! Но се надявам като дръпне тази година да ги израсте. поне така бяхме и аз и брат ми, а той има нашата конструкция.
За бележниците се сетих, че вчера писахте - ще трябват със сигурност, дори само като документ за това, че са ученици.

# 455
  • Мнения: 569
В нашето училище има професия Класен ръководител. Две класни на 5, 6 и 7 клас. Разпределени са по класове. Виждат се с децата само, когато имат час на класа. Тогава се дават бележки за отсъствие и  решават проблемите на класа. Радвам се, че не ми се е налагало да се срещам с нея, което означавам, че всичко е ОК с детето.

е, това чудо и в нашето училище го няма.
Класа на моето пиленце смени трима класни ръководители за две години. Сега ще се запознаваме с четвъртата. Откакто се зарекох да не ходя на родителска среща и все се налага да отида за да се запозная с класната.
Заричам се вече да не се заричам Simple Smile

# 456
  • Мнения: 226
Бендива, 180 см ... уау. Моя с неговите 155 ... Постоянно пита кога ще порасне, обвинява ме, че аз съм виновна /160 съм/. С килограмите нямаме проблеми, въпреки че забелязвам навлизане в онази фаза, дето са все гладни.
Снощи мина и нашата РС - пак ще сме с ел. дневник, но този път на Школо. Раздадоха учебниците, попълнихме една камара декларации и. 100 лв за помагала казаха. Малко пресилено ми се струва, ама какво от това. По всеки предмет работна тетрадка. Най-жалкото е, че никой от учителите не ги проверява и децата не ги попълват. Просто само си ги купуваме. Не знам дали е за добро, но в нашето училище събират парите и правят групова поръчка, а отстъпките се внасят в настоятелството.
Остана да се снима, ученическата карта да направим и да подвържем учебници и тетрадки.
Хайде, група - не остана!

# 457
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 346
Здравейте и от мен. И нашата родителска мина снощи. Много съм разочарована. Ще имат нов учител по МАТ, като не се знае от кога, нито кой. Луда работа. А за 5 и 6ти клас смениха 4 учителя по МАТ, съответно подготовката им е под всякаква критика. Щели да имат ел.дневник, но не било сигурно. Не им била направена още и програмата. Надявали се в понеделник да е готова за вторник. Много несериозна работа. Събрахме по 80лв за помагала, като само БЕЛ знаем какво ще трябва. Та така, оплаках се.

# 458
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 363
Скрънчита, точно така се казват:)

В тази възраст трябва много да спортуват, защото растат с голяма бързина, хапват здраво.. А и с всички въглехидратни боклуци, които ги заобикалят...

# 459
  • София
  • Мнения: 4 035
За бележниците се сетих, че вчера писахте - ще трябват със сигурност, дори само като документ за това, че са ученици.
Няма бележници вече, не трябват, удостоверяването, че са ученици ще става с лична карта, само тя остава като документ.

# 460
  • София
  • Мнения: 3 648
Ами, класната на племеника, която цитирам каза, че не приемали картите за документ по бюрата за превозни документи.
Да, 180 см, но при баща 192, дядо 196 и вуйчо 195 см. сега започва растенето. Аз съм 176 и вече съм най-ниската!  Smile

# 461
  • София
  • Мнения: 2 446
Моят син досега винаги с лична карта е вадил карта за градския транспорт. Бележник не е бил нужен.

# 462
  • Мнения: X
Не трябва ли уверение, подпечатано от училище, последно това ми казаха от бюрото за карти?

# 463
  • София
  • Мнения: 2 446
Не са ни искали.
Днес дори поднових за месец без никакъв документ.

# 464
  • Мнения: 8 249
Моят не е от ящните, все още. На ръста си от 160см обаче е с 44 номер обувки. Глезенът му е по-широк от на баща му.
Учебни тетрадки поръчах по тези предмети, по които ще е със същите учители и съответно знам какво ще искат. Поръчах снощи от Озон заедно с нещата за петокласника - около 110лв излезе с отстъпката за плащане с Виза. За малкия обаче сборници, атласи имах, а за седмокласника нямам списък какво ще е необходимо по природните предмети. Накрая общата сметка сигурно ще се заформи около 150лв за двамата.
Аз имам един въпрос.
Знаете ли за някое приложение, тип речник, където сам да си въвеждаш новите думи, т.е. да си разширяваш базата данни и съответно да има тестове върху наличните думи. Подобна програма беше правил преди години един приятел за сина си за учене на английски. И сега ми трябва нещо подобно за малкия.

Общи условия

Активация на акаунт