СЕДМИ клас 2019/2020 - Началото, тема 2

  • 32 009
  • 743
  •   1
Отговори
# 465
  • Sofia
  • Мнения: 188

Знаете ли за някое приложение, тип речник, където сам да си въвеждаш новите думи, т.е. да си разширяваш базата данни и съответно да има тестове върху наличните думи. Подобна програма беше правил преди години един приятел за сина си за учене на английски. И сега ми трябва нещо подобно за малкия.
https://quizlet.com/en-gb
Има и приложение. Може да си направиш собствен списък от думи. Не сме го използвали от 2-3 години, не знам дали има промяна, но беше добро.

# 466
  • София
  • Мнения: 3 648
Да, класната на племеника препоръча едно и аз си го инсталирах. Точно такова ми се видя. Казва се - dict box.
Аз също заредих за един месец, но ми казаха следващия път да отиде с бележник.

# 467
  • Мнения: 8 283
Благодаря. Ще тествам и двете.

# 468
  • Мнения: 1 053
И нашата Родителска среща мина!Представиха ни новите учители по химия и физика, бележници ще имаме и тази година,в нашето училище от догодина отпадали /още не били готови/, иначе електронен дневник имаме от 1 клас!Учебниците раздадоха, много учебни тетрадки, много нещо!Ще събираме пари и за охрана!Откриването на учебната година ще е от 9.00 часа!
Иначе и дъщеря ми от миналата година не пазарува от детски магазини -висока е 162см; обувки носи 38 номер!Но определено това лято доста се разви -гърди,окосмяване,отговаряне ,абе от всичко има!!!

# 469
  • София
  • Мнения: 7 213
РС при нас на 18.09.
Ура - не е на РД на детето този път! Simple Smile
Я да ви питам - някой има ли раница Канкен? Това ще да е най-фалшифицираното нещо евър. Проучването ми ме доведе до извод, че истинска Канкен не може да струва под 80 евро. И явно трябва да се вземе от официалния магазин, че и в Амазон е пълно с реплики. Някой нещо по темата?

# 470
  • София
  • Мнения: 4 035
Преди началото на учебната година в бюрата от ГТ допускат зареждане на карта, но само за месец без идентификационен документ. След началото на годината вече изискват, само с лична карта сме зареждали винаги, да не говорим, че сега за начален курс изобщо са отпаднали оценки и бележници, ако признават бележник само, как ще извадя карта на малката?

# 471
  • София
  • Мнения: 922
С лична карта.

# 472
  • Мнения: 6 958
Абе за какви лични карти пишете на 13 годишни? Не е ли с ученически карти?

# 473
  • София
  • Мнения: 922
Да, ученическа карта имах предвид. Извинявам се за грешката!

# 474
  • София
  • Мнения: 4 035
Точно това имах предвид във връзка с коментара на Бендива, че са им казали, че само с бележник може, което няма как да е вярно.
maria77bg, ученическа лична карта се води пълното наименование на документа Wink

# 475
  • Мнения: X
Ако става дума за София, в известен смисъл всички сте прави. Joy Въпрос на възрастова група и конкретна ситуация.
7. всички ученици до 20-годишна възраст включително, учащи в училищата, намиращи се на територията на Столична община, съгласно регистър на Министерството на образованието и науката - картите се издават/зареждат срещу лична карта и ученическа книжка или ученическа лична карта за съответната учебна година при издаване на карта и при всяко първо зареждане за учебната година, а при всяко следващо зареждане - срещу лична карта или ученическа лична карта. В началото на учебната година се допуска издаване/зареждане за един месец срещу служебна бележка със записана съответна учебна година и лична карта;
Няма да коментирам дали и колко текстът се спазва.

# 476
  • София
  • Мнения: 8 947
РС при нас на 18.09.
Ура - не е на РД на детето този път! Simple Smile
Я да ви питам - някой има ли раница Канкен? Това ще да е най-фалшифицираното нещо евър. Проучването ми ме доведе до извод, че истинска Канкен не може да струва под 80 евро. И явно трябва да се вземе от официалния магазин, че и в Амазон е пълно с реплики. Някой нещо по темата?
На моята и взехме такава, от миналата година ни навива. От магазина им в The Mall. Аз бях предубедена, но на живо изглежда доста добре, стори ми се много здрава. 179 лв беше най-базовия модел.

# 477
  • Мнения: 48 224
Доста са скъпи, и не ги намаляват. Този магазин ми направи впечатление, че не предложи намаление по случай откриването, не е правил намаления от откриването, а на откриването много неприятно си бяха заградили, откриха си го няколко човека и толкоз. Някак си...не ми се стори ориентирано към клиента. Ако даваха по един балон, сигурно щях да купя веднага раница Joy такъв тип клиент съм. Но това ми се видя снобарско...
Иначе много го носят, ама орогинал или не, не знам Simple Smile

# 478
  • София
  • Мнения: 3 471
Вчера дъщеря ми си е извадила карта за ГТ за пръв път със стар бележник.Всичко е минало гладко.
Днес класната им е пратила програмата.За родителска среща нищо не се говори още...

# 479
  • София
  • Мнения: 7 213
При наличие на емнайсет здрави раници е много вероятно да го пропуснем този Канкен сега.
Иначе не мисля, че оригиналната концепция включва такава щипка снобарство, там раниците по принцип са в този ценови диапазон, но у нас естествено някой е успял да вложи друг смисъл. Simple Smile Благодаря за информацията.

Общи условия

Активация на акаунт