Фентъзи и фантастика – тема 18

  • 18 136
  • 704
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 18 444
Абъркромби откакто ми
Скрит текст:
уби Коска
се заклех да не го чета повече. Обожавам да чета за разни мошеници и наемници със съмнителен характер. Коска, Мат, Брон... Освен това изпитвам състрадание към Карлот Айдър, все става жертва на събитията. А Монца откровено ме вбеси - би се за несправедлива кауза, униищожи живота на милион хора и все пак победи. Дори при Мартин не е чак така, има си черно-бели герои като Церсей  и Нед Старк.

Меган, то номиннациите  са ДО 3 заглавия във всеки жанр, а се гласува за ДО 5 заглавия във жанр.  А не че се номинират 5 заглавия. Поне така бе предната година.  Иначе и аз мога поне десет заглавия във фантастика да предложа, но съм се ограничил до 3 - можех да предложа  поредицата Тъмна Дарба на Александра Бракен, поредицата Смъртоносни Машини, поредицата Последните оцецелели (книга 1,2) на Сюзън Бет Пфефър и т.н.обаче се огрничих до тези три


Хепи, да, окол 3-4-5 книг героят на Мат става по-интересен, но пък набира скорост с повествованието и последните 4 книги, са основно за него. Особено последните 2 са посветени повече от половината на Мат,  а 12 без Мат всичко друго е пълнеж.Снощи си говорих с още едно другарче с което се запознах наскоро за Колелото  и двамата се смеехме, че Ранд че ако се сражават Мат ще победи.  Ранд може да прелива, ама Мат има
Скрит текст:
тер-ангреал и никой не може да го пипне със Силата.
То малко като Супермен и Батман - Супермен е много силен, ама Батман винаги има криптонит. Пък да не забравяме и мега-гига-ултра -късмета на Мат. Ранд я ще се спъне, я ще направи магия на себе си. Ранд има
Скрит текст:
меч, ама Мат има копие, а е ненадминт с тоягата,  даже опердаши Гавин и Галад, пък ашандрея е с двоен обхват.  А и Ранд е с една ръка
. А ако се сражават с армии
Скрит текст:
Мат е десет пъти по-мелик пълководец.

фактически Мат отсъства май само в 7 книга. Точно както Перин отсъства в 6. И за двамата обясенението е, че се възстановяват от раните си.


П.С.Джордан е подготвял още 2 прелюдии, втората е трябвало да бъде посветена на Мат и Тююн, но умира преди да ги напише  Сандърсън и Хариет преценяват, че няма достатъчно материал, така че по-добре да не се бъзикат с покойник.

Последна редакция: ср, 22 апр 2020, 12:52 от Лорд Сняг

# 631
  • Мнения: 5 754
Моите номинации
Фантастика:
1. Институтън - Стивън Кинг
Фентъзи, тук мога повече от 5 да номинирам и ми е трудно да избера и да подредя:
1. Нивганощ - Джей Кристоф
2.Божигроб - Джей Кристоф
3. Заклеващия -  Сандерсън
4.Лебедова песен - Робърт Маккамън
5. Сага за Дренай - Дейвид Гемел
Малко са ми три номинации, но щом е такъв регламента ще коригирам. За Нивганощ ще гласувам, така че тя отпада. Остават:
1.Божигроб - Джей Кристоф
2. Заклеващия -  Сандерсън
3.Лебедова песен - Робърт Маккамън

# 632
  • Мнения: 9 818
Ау, Божигроб има 4.56 в гуудрийдс при 24К гласували.. Не съм виждала толкова висок рейтинг ..
Става ли поредицата за 11 годишни почитатели на Рик Риърдън или е по-скоро за техните майки?

# 633
  • Мнения: 5 754
Ау, Божигроб има 4.56 в гуудрийдс при 24К гласували.. Не съм виждала толкова висок рейтинг ..
Става ли поредицата за 11 годишни почитатели на Рик Риърдън или е по-скоро за техните майки?
За майките става, има доста пиперливи сцени, така, че за малчугани по моето скромно мнение, не. Кристоф ми е голямото откритие за миналата година.

Последна редакция: ср, 22 апр 2020, 15:28 от Меган

# 634
  • Мнения: 18 444
Сега си давам сметка колко ми липсва Ангел Дъст. Обикновено и тя помагаше с номинациите, но не заради тов ми ми липсва, просто с нея като че ли имахме най-еднакви вкусове и се допълвахме. От доста време не е писала, надявам се да е добре.

# 635
  • Мнения: 9 818
Ау, Божигроб има 4.56 в гуудрийдс при 24К гласували.. Не съм виждала толкова висок рейтинг ..
Става ли поредицата за 11 годишни почитатели на Рик Риърдън или е по-скоро за техните майки?
За майките става, има доста пиперливи сцени, так, че за малчугани по моето скромно мнение, не. Кристоф ми е голямото откритие за миналата година.
Тенк ю, записана е за набавяне поредицата Simple Smile

# 636
  • Мнения: 48 060
И аз не съм я чела, веднага издирвам
Гаджето на щерката не е гледал ГоТ, живял е в някаква пещера или не знам Joy,сега гледам сезон 1...омг Joy, спомени, спомени...

# 637
  • Мнения: 18 444
записвам си я за четене.


Меган, поздравявам те с изображение на Юно
Скрит текст:


и Мин
Скрит текст:
Във втор книга ги им и двамата

# 638
  • Мнения: 5 754
И аз не съм я чела, веднага издирвам
Гаджето на щерката не е гледал ГоТ, живял е в някаква пещера или не знам Joy,сега гледам сезон 1...омг Joy, спомени, спомени...
Аз не живея в пещера, ама и аз толкова го гледах. Не си спомням  на кой сезон го зарязах, ама рано беше. Все пак реших да изгледам последния сезон,  но така и не изгледах последния епизод, развръзката 🤣А на книгите съм голям фен.

# 639
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
И аз не съм я чела, веднага издирвам
Гаджето на щерката не е гледал ГоТ, живял е в някаква пещера или не знам Joy,сега гледам сезон 1...омг Joy, спомени, спомени...

И аз не съм го гледала... Добре де - 6 серии, пряко сили и не издържах повече...

Windekind, баш за тази поредица бих се съобразила с препоръката 16+. Laughing Laughing Малкия се огледа в нея, ама категорично бях "хайде не" и си стиснахме ръцете на Вещера като компромисен вариант. За няколко дни мина 1/3 от първа книга.

# 640
  • Мнения: 9 818
Ще чакаме за 16те, мерси. Просто ме впечатли рейтингът. Всичките са над 4.3.
Скрит текст:

На английски ги намерих:)
ГоТ не мога да го разшифровам..

# 641
  • Мнения: 48 060
Извинявай, Гейм офф Тронс Joy
Нивганощ го има в рулит, за пореден път го тегля ( имала съм я) и ще я почвам

# 642
  • Мнения: 8 254
Лорд Сняг, Ейнджъл е във форума. Засичала съм я из разни теми, но не знам защо спря да пише тук.
Имам електронно Нивганощ и Божи гроб, но ми липсва третата. Аз и Илумине имах желание да прочета, но така и не успях да си я купя.

# 643
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Аз и Илумине имах желание да прочета, но така и не успях да си я купя.

Има я на английски в LibGen.

# 644
  • Мнения: 18 444
Мерси Стоун,
радвам се, че е добре и това ми стига. Аз не съм я засичал горе - - долу от края на миналата тема, затова се наложи тази да я отворя аз, иначе нашите теми първо ги правеше Нели (която също изчезна), а после Ангела.

Общи условия

Активация на акаунт