Бебешката количка - цяла наука за второ висше №43

  • 57 703
  • 813
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 730
Момичета, нищо не разбирам от колички и ми настръхва косата като знам, какво лутане и търсене ще настане.Тепърва прохождам в темата. Живот и здраве, бебчо ще е мартенски, но ми се иска до късна есен да съм си избрала, а не да джвакам в снеговете с корема напред.
Имам един приоритетен фактор и оттам нататък ще селектирам. Много ми е важно мама с опит в разбитите пътища и вилни зони да сподели здрава и лека количка, която не друса. Смятам да се превърне в основен метод на предвижване а имам поне километър каменист и черен път без асфалт. Случайно видях онзи ден Easywalker. Толкова добри ли са, колкото ги боготворят? 1690лв, оттам нататък зимно чувалче и тнт... струва ми се безрасъдно висока цена, но ме заплени маневреността и лекотата на количката.
Също така, каква количка трябва да гледам, за да мога да я ползвам докато има нужда детето? Тоест, не ми се иска да тръшна пари за количка и накрая да се окаже, че тя не ставала за лятото примерно.
Извинявам се за фермана. Simple Smile
Имам позната,която я ползва вече около година и е доволна.За разлика от други модели е доста по-лека.Мисля,че беше около 10 кг.На мен в магазина ми я предложиха,но аз смятам да я ползвам само с коша за новородено и предпочетох модел,чиито части мога да закупя отделно.Продавач-консултанта сподели,че в последно време доста се продава,защото модела е лек и маневрен.Между другото във Вис Виталис количката я има и при покупка от тях ще ти направят 11% отстъпка и ще ти излезе около 1500 лв количката.Нашата от 2048 лв,излезе 1822 лв.Всъщност над определени суми правят различни проценти отстъпка.Над 1500 лв са 11%.

Последна редакция: пн, 16 сеп 2019, 23:01 от Desi1989

# 76
  • Пловдив
  • Мнения: 146
За кой модел на easywalker питаш? Аз съм  с easywalker buggy xs. Взех я уж да я ползвам като пътуваме, защото е супер лека и малка като се сгъне и честно казано май ползвам основно нея. Като се има предвид, че и другата ми количка не е от тежките. Нямам проблем нито по паваж, нито по каквито и да е други настилки и оф-роуд съм я бутала, и по пясъка съм я суркала. Толкова компактна, лека, маневрена количка е, че изобщо не съм съжалила за покупката си. Но не мисля, че става съвсем от новородено да се ползва.

# 77
  • Мнения: 3 730
За кой модел на easywalker питаш? Аз съм  с easywalker buggy xs. Взех я уж да я ползвам като пътуваме, защото е супер лека и малка като се сгъне и честно казано май ползвам основно нея. Като се има предвид, че и другата ми количка не е от тежките. Нямам проблем нито по паваж, нито по каквито и да е други настилки и оф-роуд съм я бутала, и по пясъка съм я суркала. Толкова компактна, лека, маневрена количка е, че изобщо не съм съжалила за покупката си. Но не мисля, че става съвсем от новородено да се ползва.
По-скоро пита за модел Harvey2,която в момента е 1690 лв по сайтовете,но това е количка с кош за новородено и лятна седалка.Не е лятна количка само.

# 78
  • Мнения: 1 359
Точно така, за harvey 2 питам. Ама не, колкото повече мисля се разубеждавам. Това са много пари. Вярвам, че може да се намери същия комфорт и на по- добра цена. Зимното им чувалче е около 200- 300лева, все още нещо ще изкочи със сигурност, и ето ти 2000лв. Та по- скоро, питах за нейн аналог, само като ориентир я споменах, и да имам възможност пак не бих скочила на първото, което видя.

# 79
  • Мнения: 1 104
Ние взехме cybex balios s , обаче мирише доста фабрично. Особено коша и може би ще дразни бебчо. Мисля да пусна частите на 30 градуса без центруфуга. Някой има ли опит с прането на тази количка да ме упъти малко? Smiley Също ме притеснява примерно сенника защото може би ще се намачка, а после не знам дали мога да го гладя? И коша има оплътнение отвътре отстрани, което е доста дебело и не знам цялото ли се пере... Ще има да съхне 3 дена, а не мисля че може да се разделя още. Thinking А , и самата седалка с предпазния колан не знам как ще я сглобя ако я разглобя SweatJoy

# 80
  • Мнения: 3 730
Kristaline имаш още време да разглеждаш и избираш.През октомври и ноември ще пуснат и намаления по сайтовете.А и някои магазини правят отстъпка над определени суми.В предния пост ти написах за отстъпките,които предлагат Вис Виталис.Аз избирах количка 5 месеца.Бях сигурна каква ще е,а накрая взех съвсем различна 😁Така,че гледай и не бързай.

# 81
  • Мнения: 468
Kristaline, виж тази оферта - https://www.mamasandpapas.com/en-gb/flip-xt-8-piece-bundle-sage-green/p/5269x0501

Има всичко необходимо. Количката е хубава като качество. 9кг и нещо се води. Ние имаме малко по-тежкия модел, но тази ми беше фаворит. Мъжо ми избра другата, че била още по-солидна 😁

# 82
  • Варна
  • Мнения: 2 747
Мами, дайте ми идея за лятна количка за макс 300 лв.
Сега сме с Балиос С, но ми се иска нещо по-леко.
Честно казано не разбирам и каква е разликата между тези с по една гума и тези с двойните гуми ?!?! 
Има толкова много марки , които не са ми познати - Кика Бу, Лорели и още много...

# 83
  • Мнения: 1 359
Момичета, благодаря ви много! Много сте мили тук. Ще ровя, да. Добра е идеята на Деси. Аз точно си мислех, че ако избера модел до ноември мога да издебна черен петък някъде и да я купя с намаление. Така ще мога да си позволя една идея по- скъпа Simple Smile

Сис, благодаря. Аз съм малко консерва и искам да видя и пипна, но офертата наистина е добра. Ще я обмисля. На пръв поглед цената стряска, обаче като се замисля, всички джунджерии които ще купя отделно ще направят по -голяма сума от тази. Те дали имат черен петък? А с доставката как стоят нещата? Сигурно сте обсъждали назад. Ще се върна да чета, да не спамя излишно.

Ох, майко. Редактирам се, тя била намалена на 800 паунда  Stuck Out Tongue Closed Eyes

# 84
  • Мнения: 468
Можеш да я видиш наживо в Малечко на Околовръстното, ако си от София. Имат и други комплекти и разцветки и на по-ниска цена (500£ някъде май). Реално ако си вземеш всичко оттук поотделно, в някои случаи излиза почти двойна цената. За черен петък не знам да ти кажа. На мен той ми идва съвсем до термина, та я купихме предварително. Иначе можеш да свериш и с оферти в preciouslittleone, mothercare и amazon, ако има и по-изгодни.

Аз лично поръчвах с Gabieli до тук. На кг се плаща (2,2лв мисля, че беше). Нямам забележки откъм транспортиране. Всичко беше точно.

# 85
  • Мнения: 1 472
Kristaline, виж тази оферта - https://www.mamasandpapas.com/en-gb/flip-xt-8-piece-bundle-sage-green/p/5269x0501

Има всичко необходимо. Количката е хубава като качество. 9кг и нещо се води. Ние имаме малко по-тежкия модел, но тази ми беше фаворит. Мъжо ми избра другата, че била още по-солидна 😁
Вчера и аз я гледах тази количка и ми се стори симпатична, а тук има ли къде да се види на живо (Пловдив)?
И като пишат в характеристиката килограмите това кг.на самата количка ли са (на рамката) или е заедно с коша сметнато?

# 86
  • Мнения: 468
Малечко има и в Пловдив, някъде по главния път преди влизане в града беше мисля. В описанието ги има подробните размери. И тук също има доста спецификации: https://www.strollerbase.com/strollers/mamaspapas-armadillo-flip-xt-2/  Мисля, че това 9кг. Е за шаси+лятна седалка. Обикновено кошът за новородено си има отделно описание и е около 3-4кг.

# 87
  • Мнения: 1 472
Разбирам, благодаря..но фактически ние сгъваме и вдигаме само това шаси, което е 9кг.,дефакто то трябва да е лекичко...другото ще го бутаме хахах
Ще се разходя да ги видя на живо, че ме е страх по картинка да поръчвам....на Карловско шосе мисля е този магазин Малечко...

# 88
  • Мнения: 468
Да, шасито, лятната седалка и коша за новородено са 3 отделни елемента и могат да се сгъват самостоятелно, за да ги прибереш в багажника примерно.

# 89
  • Мнения: 70
Ние взехме cybex balios s , обаче мирише доста фабрично. Особено коша и може би ще дразни бебчо. Мисля да пусна частите на 30 градуса без центруфуга. Някой има ли опит с прането на тази количка да ме упъти малко? Smiley Също ме притеснява примерно сенника защото може би ще се намачка, а после не знам дали мога да го гладя? И коша има оплътнение отвътре отстрани, което е доста дебело и не знам цялото ли се пере... Ще има да съхне 3 дена, а не мисля че може да се разделя още. Thinking А , и самата седалка с предпазния колан не знам как ще я сглобя ако я разглобя SweatJoy
Аз лично когато си взех количката, поради същите притеснения да не се измачка плата, я минах с парцалче с вода и омекотител. Първите 2-3 дни миришеше на омекотител, но в последствие изчезна и тази "фабрична" миризма и тази на омекотителя/което всъщност беше и целта ми/. Оставих я да си съхне вътре в стаята, ако това има някакво значение изобщо.

Общи условия

Активация на акаунт