Грижа за лицето за дами в прекрасната възраст 40+ № 8

  • 58 837
  • 843
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: leet
От известно време във Фейсбук постоянно ми излиза реклама на козметика, разработена от БАН. Някой пробвал ли е?
https://novasvetlina.com/kozmetika-ot-ban-124
Аз не съм в България, но дерматоложката ми е българка и според нея са доста добри като състав, препоръча ми да си взема точно нещо с охлюви, вече не помя какво. Не можах да ги намеря във физически магазин или аптека, поне във Варна

# 541
  • София
  • Мнения: 38 539
Това е, че маркетинга им е лош. Могат да се намерят само онлайн и то на една страница, която не е много юзър-френдли.

# 542
  • Мнения: 24 369
Не е вярно. Лятото си купих
А мисля, че и в аптеки съм ги вижала, но не мога да кажа в коя верига

Последна редакция: нд, 13 окт 2019, 19:46 от Г-жа Рамацоти

# 543
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Да, би било хубаво, ако ги има във физически магазин/аптека. Ще ги имам предвид, явно ги бива.

# 544
  • Varna
  • Мнения: 417
За Лиерак не знам, но много ми хареса -  "но не съм още в менопауза, а съм доста бременна". Simple Smile Честито и лека бременност!

И на мен ми хареса много! Лека бременност ти пожелавам!
Лифтисим и магнифисън ги спряха, но на тяхно място има нови серии.

Здравейте,
Препоръчайте ми дневен, нощен и околоочен за 38+ възраст.
Среден клас козметика. Сега привършвам този :
 Nuxellence® detox/дневен и нощен /
https://www.nuxe.com/en/nuxellence-en-339/nuxellence-detox-detox … ction-bottle-50ml


Аз много харесвам Нуксулиансите на Нукс, но може да погледнеш Лифт интеграл на Лиерак, Физиолифтите на Авен и Офисето на Галеник. Мисля, че ще ти допаднат Simple Smile Като Галеник в момента имат много хубава промоция крем+подарък околоочен Simple Smile

 Много благодаря 🙂 Ще взема тестер на Галеник и ще избера един от двата

# 545
  • Мнения: 1 765
YumДами, като ви чета почвам да страдам от лошо самочувствие, хехе. Аз ползвам нисък клас козметика. Всъщност най-скъп се оказа слънцезащитния ми крем - към 35 лева. Направо сърцето ме заболя.
Не смятам за необходимо да давам по 60 - 70 лева за крем. Не бих се доверила и на козметика от корейски сайтове. А идеята за екстракт от охлюви в крема ми изглежда  неприемлива.
Ползвам серията с витамин C на Рефан и арганово масло на Биобласт(това мисля, го споделих вече).
Сега съм в опити да оправя косата си. Миналата година нямах сезонен косопад, може би защото бях я подстригала късо. Тази есен е ужас. Освен това е много, ама много суха. Имам 2 кутии с маски за коса - нито едната ми харесва, нито другата. Мазах се оня ден с топъл зехтин - ефект нулев, не стана по-мека и еластична. Преди няколко години помня така я бях скапала и мажех с всичко наред. Оправих се с шампоана на Сайъс с кератин. Сега не го ползвам, че ми писна миризмата - не е особено приятна. Идеи?

# 546
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 533
От/ с какво е "скапана" косата?
Има тема за косите, която не съм чела, но там може да получиш съвет.
Аз се радвам на чудесна бляскава руса коса, но почти не я третирам. Понеже спортувам всеки ден я нося на конска опашка, мия я на всеки три дни и само суша, не ползвам преси, маши и т.н.

# 547
  • Мнения: X
От известно време във Фейсбук постоянно ми излиза реклама на козметика, разработена от БАН. Някой пробвал ли е?
https://novasvetlina.com/kozmetika-ot-ban-124
Само това имам: https://novasvetlina.com/kozmetika/gel-za-kraka-div-kesten-120ml-75.html
Много е приятно за ползване, но тъй като не съм много редовна, не мога да кажа дали има ефект. Аз го мажа за капиляри по краката.
Имат цяла гама козметика с поморийска луга, аз лично бих пробвала и други неща.

# 548
  • Мнения: 1 613
От/ с какво е "скапана" косата?
Има тема за косите, която не съм чела, но там може да получиш съвет.
Аз се радвам на чудесна бляскава руса коса, но почти не я третирам. Понеже спортувам всеки ден я нося на конска опашка, мия я на всеки три дни и само суша, не ползвам преси, маши и т.н.

За сухата коса пробвай да използваш кокосово масло. Слагаш по дължините вечер и на сутринта миеш. Става много мека и лъскава.
И хидратиращата  маска на Palmolive много ми харесва, но няма ефекта на кокосовпто масло.

# 549
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Правила съм си маска само с разтопено кокосово масло. Мажа, слагам найлон, зимна шапка и след 2ч мия. Живва, но сваля боята.
Сега тествам да видя една моя измислица дали ще й хареса на косата ми - в балсама/маската капвам масло от жожоба.

Последна редакция: нд, 13 окт 2019, 21:54 от Гита Ог

# 550
  • Мнения: 2 749
Моята коса е много суха - боядисвам я от много години, а е и чуплива. Помага ви доста една маска с плацента "Миосотис", хич не е скъпа, както и балсам на "Саяс" за суха и изтощена коса /бялата опаковка/.

# 551
  • Мнения: 904
За суха коса препоръчвам балсама на Елсев с кокосово масло.

# 552
  • Мнения: 954
За съжаление косопад много трудно се спира. И аз страдам от него още от лятото насам. Опитът ми показва, че само времето помага. По някое време просто спира. Дано до тогава да ми е останала коса.
Иначе има разни ампули, които приятелки твърдят че помагат, но са безумно скъпи.
Едно време правех маска, която като че ли имаше ефект. Смесваш жълтък с мед и зехтин или рициново масло. Нанасяш на главата, завиваш я с нещо наелоново и стоиш 2 часа. Но мойта коса е мазна и от това още по-бързо се омазняваше. На твойта суха коса сигурно добре ще подейства.
Аз пия и някакви "женски" витамини за коса и кожа. Резултат не виждам.

# 553
  • София
  • Мнения: 8 933
За косопада ползвам Алпецин тоник. Къпя се през ден и само тогава го ползвам, не както е по упътване всяка сутрин и на суха коса. Много добре ми се отразява. Но аз съм със сравнително тънка коса и я нося късо подстригана - до раменете.
И аз отдавна я гледам тази козметика на БАН. Ще взема да я пробвам.

# 554
  • ново
  • Мнения: 5 971
Записвам се и аз при вас с 40+. От тук разбрах за козметиката на БАН и смятам да поръчам, но още избирам точните продукти. Кожата ми е нормална, но имам няколко хормонални петна (имам Хашимото). Благодаря на дамата, която беше писала някъде из темата или предната за маската с аспирин. Вчера я пробвах и съм много доволна. От години ползвам само кремове на Ла Рош, но мисля да разнообразя, с изключение на слънцезащитният им тониран, за сега не го заменям за друг.
Чета ви с удоволствие и благодаря за съветите и насоките.

Общи условия

Активация на акаунт