Грижа за лицето за дами в прекрасната възраст 40+ № 8

  • 58 734
  • 843
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 765
1 процедура е 35 лева. Предполагам ако се вземе пакет, би имало някаква отстъпка, но вече в салона трябва да питате.
Ще сложа снимката в скрит текст.
Аз гледах цена от 60 лева. Може ли да опишеш какви процедури включват за тези пари?
това което гледах включва:
Продължителност – 45-60мин.

1. Демакиаж

2. Тонизиране

3. Ензимен пилинг

4. Активна грижа Лифтинг комплекс/Хиалуронов комплекс (според типа кожа) – хидратира, стимулира и изглажда кожата, възстановява хидробаланса, повишава еластичността и блясъка на кожата

5. Масаж

6. Безиглена мезотерапия – лице и околоочен контур

7. Oxy маска с лифтинг ефект/Хиалуронова маска – успокоява, хидратира, стяга кожата, повишава еластичността и изглажда кожната повърхност

8. Криотерапия – Кратко локално изстудяване с температурата на охлаждане до 2 градуса. Криомасажът, като финален щрих затваря малките кръвоносни съдове, намалява кръвоотока, порите на кожата се свиват, тя става еластична и гъвкава. Криотерапията неколкократно усилва ефекта от приложението на цялостната терапия и способства активните вещества след мезотерапия да се запазват дългосрочно.

9. Финален продукт

При мен най-големият проблем е назолабиалните бръчки, но аз отдавна не съм 40 плюс, хехе.

# 61
  • Мнения: 54
Супер тема, благодаря!
Здравейте, на 42 г съм. Кожата ми е повече отпусната, отколкото ми се иска. Бръчки нямам кой знае колко, но аз съм и с комбинирана кожа, явно затова. Спрях да пуша преди 16 г може би, най-доброто нещо, което съм правила за себе си досега.
Гледам да купувам по-чисти продукти. В момента ползвам Ретинол 1%, от който кожата ми се бели, явно ми е силен, но не ми се взима друг. Също вит. Ц против петна го дават, но аз съм непостоянна и затова няма ефект при мен. Разни серуми с антиоксиданти, имам и един овлажнител за успокояване на кожата, също 10% АХА 1-2 пъти седмично, взех си и химически пилинг 30% АХА +2% БХА, но не съм ползвала още. Ползвам слънцезащитен крем всекидневно с 30ти фактор. Тези дни си поръчах още мазила, някои не са дошли, а вече два дни ползвам този вид  масло. https://biofetish.com/%D0%BC%D0%B0%D1%81%D0%BB%D0%B0-%D0%B8-%D0% … 6Va20_m965R2MoLhU

Вечер се измивам с четка и някакъв хубав сапун, често е мой, който сама съм си направила с разни масла. Сутрин само с вода. От вчера си взех да пия  животински колаген, плюс увеличих пиенето на вода. Нямам никакви козметични процедури на лицето си, но за по-нататък един ботокс между веждите като нищо. Засега съм добре така.
Не живея в България, затова и не пиша марките на козметиката ми.
Поправям се, ползвам основно продукти на https://www.paulaschoice.com/

Полачойс е прекрасна козметика и е достъпна в България. Ретинола който ползваш неин ли е? А пилинга? Аз отдавна съм и хвърлила око.

Ретинолът явно ти е силен за начало. Разреждай го през няколко дни почивка.

# 62
  • Мнения: 54
А някой намерил ли е решение на проблема със смъкващи се клепачи?
Аз имам друг проблем в тази област - стопяване на мазнините под горния клепач и "хлътване" на очните ябълки. Това май само с филъри може да се коригира.  Rolling Eyes


Това въобще не мисля че може някак да се коригира.

# 63
  • София
  • Мнения: 11 484
Morphea, тъй като ме попитааа Grinning
Бях преди няколко месеца, повече от половин година. Спомням си следните неща - почистване на лице, мезотерапията беше само на околоочен контур, около 30-40 минути. После една или две маски бяха, не помня, по-скоро една да беше. После с нещо ме мазаха .... и това си спомням. Но със сигурност не беше на цяло лице. Може би затова е и по-ниска цената от тази 60, която сподели. А, и изстудяване и масаж със сигурност нямаше, освен ако нанасянето на каквото беше последно, се брои за масаж някакъв.

# 64
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Искам да си купя нов крем дневен приемам предложения Simple Smile .
Нещо хубаво и приятно с овлажняване и смекчаване на червената като минимум.
Препоръчаха ми сега Кларинс и Филогора, аз харесвам и Паула Чоис и други марки.
Имам измиващи продукти, имам серум, тоник, имам спрей на Пикси става и за основа и за рефреш и за сет ъп.
Фдт ми в момента е на Джорджо Армани с 25 спф отделно имам слънцезащита за лице на Evy с 30 спф. Не ми е задължително крема да е със спф.

Видах и крема за тен на Сант Тропез задължително ще си го купя за а следващото лято !

# 65
  • Бургас
  • Мнения: 9 401
Хубава тема и макар да имам още годинки до 40+ ще ви следя.Аз лично не съм доволна от Кларинс,но пък имам няколко любими крема на Филорга,Хидра Филър и Тайм Филър.Хидра филъра го обожавам,много добре хидратира,напомпва кожата ми/норм.към комб/ оставя я като кадифе.За мен е един от най-добрите кремове в класа си,чудесен е.

# 66
  • Мнения: 9 152
Две в едно ; )  , не съм сигурна, че бих ти била полезна, понеже нямам опит. Мажа с розови продукти...отскоро. Никога не съм ползвала кремове и козметика за кожата на лицето ( с изключение на някоя и друга маска с хума или готови смески). Почиствам си лицето с розова вода и мажа дневен крем на my rose на Лавена,  а преди беше на Биофреш, с йогурт. Също, мажа и студенопресовано кокосово олио, био от супера.

Последна редакция: пт, 06 сеп 2019, 19:55 от Катерица

# 67
  • при моите деца .....
  • Мнения: 5 167
Записвам се и аз.
На 42, със смесена кожа.
Ще следя идеи.

# 68
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Вчера от Зоя си взех околоочен крем с нар. Два пъти мажа до сега, харесва ми - усещам стегнато. Ще видим.

# 69
  • BG
  • Мнения: 2 217
Хубава тема и макар да имам още годинки до 40+ ще ви следя.Аз лично не съм доволна от Кларинс,но пък имам няколко любими крема на Филорга,Хидра Филър и Тайм Филър.Хидра филъра го обожавам,много добре хидратира,напомпва кожата ми/норм.към комб/ оставя я като кадифе.За мен е един от най-добрите кремове в класа си,чудесен е.

Аз съм доволна от Кларинс (Мулти актив и Дабъл серума - уникален, според мен). Реших да сменя с Филорга (сега проверих как изглеждат кремовете, които ти допадат), за да пробвам (като погледнах снимките съм използвала Тайм филър), но не ми пасна на кожата, за съжаление. Моята кожа е доста суха и предполагам, че това е причината.

Някоя от вас използвала ли е кремове с ретинол? Интересува ме как ви е повлияло на кожата.

Последна редакция: пт, 06 сеп 2019, 22:23 от Stephy

# 70
  • Мнения: X
И аз се записвам да следя.
Ползвам околоочен, серум и над него крем, съответно дневен или нощен.
В момента дневния ми е Thalgo Silicium Marine, а нощния Juvena. Доволна съм. Ползвала съм и  сериите Clarins Extra Firming, Estee Lauder Advanced Night Repair и Lançome Genifique. От всички съм доволна. Сменям марките, защото съм чувала, че е добре да се прави така. Освен това някои серии са ми скъпи за редовна поддръжка.
Набелязала съм си и Collistar - серията с хиалурон.
Откъде в бг може да се поръча козметиката paulaschoice?

# 71
  • Мнения: 1 765
Morphea, тъй като ме попитааа Grinning
Бях преди няколко месеца, повече от половин година. Спомням си следните неща - почистване на лице, мезотерапията беше само на околоочен контур, около 30-40 минути. После една или две маски бяха, не помня, по-скоро една да беше. После с нещо ме мазаха .... и това си спомням. Но със сигурност не беше на цяло лице. Може би затова е и по-ниска цената от тази 60, която сподели. А, и изстудяване и масаж със сигурност нямаше, освен ако нанасянето на каквото беше последно, се брои за масаж някакъв.
Изивнявай, че толкова разпитвам. Като усещане неприятна ли е процедурата?

# 72
  • USA
  • Мнения: 675
Floria, да, неин е ретинолът. Веднъж седмично слагам, защото изчаквам да ми се възстанови кожата след това. Сега получих и един серум с ретинол, ще пробвам първо с него и тогава с  1% ще продължа.
Химичният пилинг с 30% АХА ми е на The ordinary. Тази седмица мисля да го пробвам, малко ме е шубе, че ми е за първи път. Но препоръчват 2-3 мин като за начало и на абсолютно сухо лице, 30 мин след измиване. Ще пиша после.

Ето ми ги кремовете, които съм ползвала.

Скрит текст:


Този горе в червената опаковка го ползвам от няколко дни, страшно ми допада. Четох отзиви преди това и на много хора не им харесва, казват че им е лъскава кожата. Има нещо такова, но лъскавото е различно от мазното.
Намерих нейните продукти в този сайт, но май ми се струват много високи цените или може би в левове са толкова, не съм смятала.  
https://novakoja.com/pages/%D0%B2%D0%B8%D0%B4-%D0%BF%D1%80%D0%BE … D1%83%D0%BA%D1%82

Сега видях, че доставят до България директно от сайта, но безплатна доставка има над 150 евро. https://www.paulaschoice-eu.com/

А тези не съм, не им е дошъл редът на някои, а други днес получих. Ще дам отзиви като ги пробвам за известно време.
Скрит текст:

Сега една позната ми препоръча маска с белтък. Разбивала го, нанасяла върху лицето, отгоре сухи кърпички на парчета и върху тях пак белтък. Като изсъхне, го отлепяла, всичко отстранявало. Мисля да пробвам.


И да ви питам, по колко мазила слагате наведнъж? Аз обикновено 1 или 2, примерно серум и отгоре още нещо по-овлажняващо.  Рядко слагам трето и то е само на определени места, като вит. Ц примерно. Кремът за очи не го броя. В група съм на The ordinary и там се мажат с по 4-5 продукта.

Последна редакция: сб, 07 сеп 2019, 02:50 от maimun77

# 73
  • Мнения: 1 078
И мен тази мезотерапия ме интересува. Колко процедури се препоръчват за цяло лице? Поддържаща после на колко време?

# 74
  • BG
  • Мнения: 2 217
И аз се записвам да следя.
Ползвам околоочен, серум и над него крем, съответно дневен или нощен.
В момента дневния ми е Thalgo Silicium Marine, а нощния Juvena. Доволна съм. Ползвала съм и  сериите Clarins Extra Firming, Estee Lauder Advanced Night Repair и Lançome Genifique. От всички съм доволна. Сменям марките, защото съм чувала, че е добре да се прави така. Освен това някои серии са ми скъпи за редовна поддръжка.
Набелязала съм си и Collistar - серията с хиалурон.
Откъде в бг може да се поръча козметиката paulaschoice?

Мисля, че в България не се продава Paula's choice. А с каква кожа си (аз търся подхранващи кремове и май ще пробвам Estee Lauder Advanced Night Repair)?

Общи условия

Активация на акаунт