Грижа за лицето за дами в прекрасната възраст 40+ № 8

  • 58 789
  • 843
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: X
Стефи, със смесена кожа съм, с мазна Т - зона.
Estee ANR e хубава серия, не утежнява и много освежава. Обаче цената....Cold Sweat
Ще търся варианти за поръчка на тази Пола с превозвач, заинтригувахте ме.

# 76
  • Мнения: 54
Floria, да, неин е ретинолът. Веднъж седмично слагам, защото изчаквам да ми се възстанови кожата след това. Сега получих и един серум с ретинол, ще пробвам първо с него и тогава с  1% ще продължа.
Химичният пилинг с 30% АХА ми е на The ordinary. Тази седмица мисля да го пробвам, малко ме е шубе, че ми е за първи път. Но препоръчват 2-3 мин като за начало и на абсолютно сухо лице, 30 мин след измиване. Ще пиша после.

Как така тази седмица? Нали се сещаш, че 30% аха- това е МНОГО сериозен пилинг. Такива се правят зимата, а не посред лято. И после...твоята кожа не е свикнала с киселини- не може така изведнъж да я шокираш с 30%.

Колкото до Полачойс, има я и на лукфантастик, и на култбюти.

Аз ще похваля тук тази моя любима динена маска. Фантастична е.

Клипче с процеса на производство.

Скрит текст:


И като говорим тук за анти-ейдж козметика, поръчах си няколко култови неща с ЧАГА- емулсия и околоочен крем. Тази серия е на изчезване, мисля че се спира, така че грабвам всичко каквото има още от нея. Дано само пристигне без екшъни.

Скрит текст:




И току-що си забърсах още пресования серум на Блайт с Чага.

Скрит текст:

Последна редакция: сб, 07 сеп 2019, 13:40 от Не се сърди, човече

# 77
  • BG
  • Мнения: 2 217
Стефи, със смесена кожа съм, с мазна Т - зона.
Estee ANR e хубава серия, не утежнява и много освежава. Обаче цената....Cold Sweat
Ще търся варианти за поръчка на тази Пола с превозвач, заинтригувахте ме.


Благодаря ти, Vrabcho_! Още не съм решила точно какво да си купя, но кожата ми изведнъж започна да се оптуска и търся варианти да се справя с проблема. Rolling Eyes

Момичета, какви добавки за да ви е освежена и по-плътна кожата, пиете?

# 78
  • Мнения: 3 632
Floria, средата на септември не е средата на юли.

https://theordinary.com/product/rdn-aha-30pct-bha-2pct-peeling-s … tion-30ml?redir=1
https://www.deciemchatroom.com/the-ordinary-aha-30-reviews/

Последна редакция: сб, 07 сеп 2019, 13:51 от The ant is...

# 79
  • BG
  • Мнения: 2 217
И току-що си забърсах още пресования серум на Блайт с Чага.


А от къде ги купуваш, Флория (не съм ги чувала, дори)?

# 80
  • София
  • Мнения: 11 489
Morphea, тъй като ме попитааа Grinning
Бях преди няколко месеца, повече от половин година. Спомням си следните неща - почистване на лице, мезотерапията беше само на околоочен контур, около 30-40 минути. После една или две маски бяха, не помня, по-скоро една да беше. После с нещо ме мазаха .... и това си спомням. Но със сигурност не беше на цяло лице. Може би затова е и по-ниска цената от тази 60, която сподели. А, и изстудяване и масаж със сигурност нямаше, освен ако нанасянето на каквото беше последно, се брои за масаж някакъв.
Изивнявай, че толкова разпитвам. Като усещане неприятна ли е процедурата?
Няма проблем, просто съм позабравила какви точно неща ми правиха.
Не е неприятна процедурата. Загряваща е, но в никой случай не пари. Загряването може да се наглася да е по-силно или по-слабо, така че ако ти стане неприятно може да се намали.
За оптимален ефект ми препоръчаха 7 или 10 процедури.

# 81
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Супер предложения !
Аз си взех тоник на Лумене имам и техен серум вит Ц .
Днес ще си купя от HM няколко продукта на Ординари и ще поръчам Паула Чоис и Klairs.

# 82
  • София
  • Мнения: 584
При мен най-големият проблем е назолабиалните бръчки, но аз отдавна не съм 40 плюс, хехе.
Това са си бръчките на усмивките и на удоволствието, имам ги добре подчертани, напомнят ми колко много съм била богата и на двете.
За козметика не мога да се включвам със съвети (не боря бръчките, съжителствам с тях), но харесвам темата и ще надничам. На 45г. съм. Ползвам кремове на Eucerin и на Nuxe, защото ги харесвам, не че ще ме подмладят.

# 83
  • Мнения: 54
Средата на септември не е средата на юли.
Средата на септември е също толкова слънчева, колкото и средата на юли.

Последна редакция: сб, 07 сеп 2019, 13:42 от Не се сърди, човече

# 84
  • Мнения: 18 542
Скрит текст:
Скрит текст:
Floria, да, неин е ретинолът. Веднъж седмично слагам, защото изчаквам да ми се възстанови кожата след това. Сега получих и един серум с ретинол, ще пробвам първо с него и тогава с  1% ще продължа.
Химичният пилинг с 30% АХА ми е на The ordinary. Тази седмица мисля да го пробвам, малко ме е шубе, че ми е за първи път. Но препоръчват 2-3 мин като за начало и на абсолютно сухо лице, 30 мин след измиване. Ще пиша после.

Как така тази седмица? Нали се сещаш, че 30% аха- това е МНОГО сериозен пилинг. Такива се правят зимата, а не посред лято. И после...твоята кожа не е свикнала с киселини- не може така изведнъж да я шокираш с 30%.
Освен процентната концентрация на киселините е от значение и нивото на рН. Тази на Ординери е за домашна употреба и не е на нивото на професионален пилинг, така че няма проблеми да се ползва, ако кожата я понася.  

# 85
  • На остров
  • Мнения: 13 498
А и зависи къде живее човек, при мен си е истинска есен.

# 86
  • USA
  • Мнения: 675
И при нас е есен, но през нашата зима пече здраво, нищо че замръзваме. Но аз ще си я планувам така, че в следващите 2-3 дни след маската да знам, че няма да се излагам на слънце. Отдавна ползвам и 10% АХА, така че се надявам всичко да е наред.

Floria, много интересно видео. А такъв накрайник имах на предния ми гел за очи, но не знаех, че така се процедира с него и над очите.

Последна редакция: сб, 07 сеп 2019, 17:40 от maimun77

# 87
  • Мнения: 951
Floria, направо ми се прияде диня Simple Smile За колко време ти стига буркначето с маската и колко често я ползваш?

# 88
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Ето днешните ми покупки

И една мицерална вода към това

# 89
  • Мнения: 326
Morphea, тъй като ме попитааа Grinning
Бях преди няколко месеца, повече от половин година. Спомням си следните неща - почистване на лице, мезотерапията беше само на околоочен контур, около 30-40 минути. После една или две маски бяха, не помня, по-скоро една да беше. После с нещо ме мазаха .... и това си спомням. Но със сигурност не беше на цяло лице. Може би затова е и по-ниска цената от тази 60, която сподели. А, и изстудяване и масаж със сигурност нямаше, освен ако нанасянето на каквото беше последно, се брои за масаж някакъв.

Относно мезотерапията дали сте от София, защото искам да си направя, а се чудя къде?

Общи условия

Активация на акаунт