Грижа за лицето за дами в прекрасната възраст 40+ № 8

  • 58 722
  • 843
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 1 765
Чудя се този ретинол не се ли използва за кратък период от време. Няма как постоянно кожата да се подлага на излющване. Имам предвид, че това е интензивно действащо вещество. Намерих статия за употребата му от някакъв блог.
https://www.mila.bg/article/5630524
Трета година си се "лющя", нямам забележки, даже напротив, пре-доволна съм.
А статията е пълна с доста неточна и непълна информация.
Миоки, не намерих по-точна дума сутринта за действието на ретинола. Това го помня от споделеното от една позната преди много години. Тя разказваше, че така действа и кожата става нежна като бебешка. Затова питам щом имате опит - целогодишно ли се ползва кремът с ретинол или на курсове?

# 121
  • Мнения: 54
Чудя се този ретинол не се ли използва за кратък период от време. Няма как постоянно кожата да се подлага на излющване. Имам предвид, че това е интензивно действащо вещество. Намерих статия за употребата му от някакъв блог.
https://www.mila.bg/article/5630524
Трета година си се "лющя", нямам забележки, даже напротив, пре-доволна съм.
А статията е пълна с доста неточна и непълна информация.
Миоки, не намерих по-точна дума сутринта за действието на ретинола. Това го помня от споделеното от една позната преди много години. Тя разказваше, че така действа и кожата става нежна като бебешка. Затова питам щом имате опит - целогодишно ли се ползва кремът с ретинол или на курсове?


Ретинолът лющи само когато дозата е прекалено голяма. Тогава се получава ретинолов пилиг. Но при нормално действие на ретинол НЯМА лющене. Той въздейства в дълбочина като въздейства на ядрото на клетките за да ги подмладява. Никакво лющене не трябва да се наблюдава ако ретинолът се употребява правилно.

# 122
  • Мнения: 18 542
Миоки, не намерих по-точна дума сутринта за действието на ретинола. Това го помня от споделеното от една позната преди много години. Тя разказваше, че така действа и кожата става нежна като бебешка. Затова питам щом имате опит - целогодишно ли се ползва кремът с ретинол или на курсове?

Аз ползвам третиноин. Това не е ретинол, а ретиноидна киселина, която е доста по-силна от ретинол, целогодишно. На ретинолът са необходими две превръщания в кожата, за да стане биологично активен. Първото превръщане е от ретинол в ретинал алдехид, а след това от р.алдехид в ретиноидна киселина.
С две думи, искам да кажа, че ползвам значително по-силен продукт и не правя нито почивки, нито паузи. Вече трета година започнах.
Единственото което е необходимо е да се ползва слънцезащитен целогодишно, защото повърхностния слой на кожата е изтънен и тя е по-предразположена към увреждане от слънчевите лъчи. Да, лющи се (понякога видимо, понякога не, зависи), но това не е лошо за кожата. Понякога е неприятно, ако е видимо, но нищо повече.  Peace

# 123
  • Мнения: 949
А този третиноин в крем ли е или е тип медицински? Защото знам че някои направо си купуват витамин А, което всъщност е ретинол (макар че не съм съвсем сигурна), от аптеките. В смисъл че не е класически козметичен продукт.

# 124
  • Мнения: 18 542
Крем е, но се води медицински. Не се продава свободно по козметиките. За съжаление в България го няма. Май има само вариант в комбинация с антибиотик. Предписва се за лечение на акне. Чист третиноин само от чужбина - Гърция, Турция и евентуално по рецепта приготвен в аптека.

# 125
  • Мнения: 949
Спомням си преди време го бяха разучавала и не бях намерила крем с него, който свободно да се продава. Явно всички са медицински.

# 126
  • Мнения: 18 542
Да, макар че в някои държави се продава свободно като споменатите две по-горе, но в България отдавна няма.

# 127
  • Мнения: 9 152
Миоки, кое те накара да стигнеш до третиноин? Някаква конкретна нужда ли?
Звучи ми доста рисковано, пък и сложно.

# 128
  • Мнения: 18 542
Страдах от разширени пори и черни точки от дълги години, а като чукнах 40, изведнъж кожата ми се влоши рязко с добавени фини линии, задълбочаване на генетичните ми торбички под очите и множество пигментни петна или по-точно цялостно потъмняване на тена на лицето. Въобще изведнъж остарях.

Започнах по-задълбочено проучване какво може да се направи по въпроса. Пари за козметични процедури нямам, нито за частен дерматолог - тук цените са убийствени. Така попаднах първо на киселини, а след това на ретинол и третиноин. Отзивите за третиноин бяха много добри, а аз с моята дебела, нечувствителна и смесена кожа, не очаквах да имам сериозни проблеми, за това и скочих направо на тежката артилерия. Не се излъгах. Много лесно се адаптирах и нямах никакви сериозни странични реакции.

По това време започнах да пиша във форума по темата и ме натириха, за това и отворих нова тема за ретиноидите. Ако някой се интересува повече, нека заповяда там.  Peace
 

# 129
  • Мнения: 1 611
Може ли да препоръчате някалви слаби киселини, които са подходящи за бяла, тънка и чувствителна кожа. Аз искам да опитам, но все не се решавам.

# 130
  • Мнения: 18 542
Млечна 5% на Ординери Peace

# 131
  • Мнения: 54
Може ли да препоръчате някалви слаби киселини, които са подходящи за бяла, тънка и чувствителна кожа. Аз искам да опитам, но все не се решавам.

Аз не понасям Ординери, но гласувам за млечна, да. Тя смегчава и хидратира кожата.
Например това е един от най-страхотните козметични продукти които въобще някога съм ползвала. И който винаги ще купувам каквото и да се случи.  Уникална сплаш-маска за под душа.
Марката е същата като пресования серум с ЧАГА, който показах по-рано.  Един корейски продукт, който с огромен успех се продава в американската Сефора.

# 132
  • Мнения: 9 152
Миоки, благодаря за изчерпателния отговор! Много се радвам, че си намерила своята рецепта/начин за подържане на кожата на лицето.
Floria, какво значи сплаш маска?

Би ли обяснила това, което си показала как се казва, от къде се купува и как функционира.Hands Pray

П. П.
И още нещо се сетих да попитам. Blush  Киселината не ви ли смъди на очите ?

Последна редакция: пн, 09 сеп 2019, 21:01 от Катерица

# 133
  • Мнения: 904
Здравейте! Чета ви от няколо дена и реших да се запиша в темата. На 44 г. съм с нормална към суха кожа. Имам мимически бръчки, а напоследък забелязвам тъмни кръгове около очите, при носа. Имам и едно петно на слепоочието, наследство от бременността.
Следя и темата за козметиката на THE ORDINARY. Току що направих поръчка на няколко продукта, между които е и THE ORDINARY LACTIC ACID 10% + HA 2% СЕРУМ.
Миоки, дали е правилен изборът ми предвид спецификата на кожата ми? Струва ми се, че повечето момичета ползващи киселини са с мазна кожа.
Бихте ли ми препоръчали слънцезащитен крем?!

# 134
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Аз колкото и да е странно виждам подоброние само след три пъти с продукти на Ординари.

Сега ще пробвам кървата маска Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт