Грижа за лицето за дами в прекрасната възраст 40+ № 8

  • 58 648
  • 843
  •   1
Отговори
# 180
  • София
  • Мнения: 8 932
За фон дьо тен - откакто открих double wear на ЕЛ не ползвам друг. Аз съм на 44, но със смесена към мазна кожа. По тази причина почти нямам видими бръчки, но вече се забелязва отпускане на контура и клепачите. Кремове ползвам също на ЕЛ в момента съм на Revitilizing supreme +, но сега съм в процес на издирване на някой по стягащ. През нощта съм с Advanced repair. Маски правя отвреме навреме. Почиствам лицето с коняк/конджак гъба и с ел. четка. Доволна съм от вида на кожата си. Имам едно пигментно петно на едната скула, но вече няколко години го боря и не изчезва, само леко избледнява на  моменти.

# 181
  • Мнения: 667
Да, но все ми се струва, че там, където са най-сухите, белещи се участъци, оставя някакъв различен нюанс. На върха на носа и в горната част на бузите е все едно имам екзема Head Band примирила съм се с пъпчиците и зачервяванията, така си ходя и само масла и леки овлажняващи кремчета ми понасят, ама нищо, нали сме си естествено красиви Kissing Face
siska79, гела ме заинтригува, този ли е?

# 182
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 515
Точно, почти съм убедена, че във всяка аптека има мостри, ако не намериш пиши ми Hug

# 183
  • Sofia
  • Мнения: 2 464
Здравейте,

Планирала съм тази седмица една безиглена процедура: Мезотикс -  Mezotix .
До сега съм опитвала само лазарно подмладяване на кожата, но не видях съществен резултат.
Ще съм признателна, ако някой има опит с  Mezotix Simple Smile

# 184
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 515
Да, но все ми се струва, че там, където са най-сухите, белещи се участъци, оставя някакъв различен нюанс. На върха на носа и в горната част на бузите е все едно имам екзема Head Band примирила съм се с пъпчиците и зачервяванията, така си ходя и само масла и леки овлажняващи кремчета ми понасят, ама нищо, нали сме си естествено красиви Kissing Face

Защо не пробваш да спреш временно маслата и да вземеш по-подхранващи кремове? Примерно серията сенсибио на Биодерма, Толерансите на Авен/може пак леката формула/.

# 185
  • София
  • Мнения: 20 045
Момичета,дали е удачно тук да попитам -на 43г.съм с комбинирана, вече към суха кожа,кой фон дьо тен бихте препоръчали
Guerlain Lingerie de Peau или
Dior glow
Търся преди всичко дълготрайност🤔
Аз съм с много суха кожа и определено харесвам несравнимо повече Диор Глоу, но по принцип предпочитам леко покритие и сочен завършек. ФДТ на Герлен е със средно покритие и добра дълготрайност, но на мен леко ми изсушава, а и завършекът е по-матов от този на Диор.
Най-добре помоли да ти отсипят и от двата, за да ги поразносиш и да прецениш кой от двата покрива в по-голяма степен изискванията ти.

# 186
  • София
  • Мнения: 6 094
Аз пък директно ще похваля един крем, който за две зими ми изчисти пигментно петно.
В Амазон е на по-добра цена.
Моля те, сподели повече за това петно. От колко време ти е било, как се е появило. Била ли си на кожен лекар за консултация заради него. А крема,  сама ли си го откри или ти го препоръчаха?
Аз имам едно петно, което е към слеоочието, отляво. Кожната лекарка ми препоръча процедура с течен азот. Но мен ме е страх.
Със сериозно закъснение, но да отговоря. Blush
Петното се появи на челото ми след една морска почивка. Явно не съм нанесла добре слънцезащитния.
С никого не съм се консултирала и никой не ми е препоръчал крема. Първия път го купих, за да си допълня една поръчка.
...Кат застудее, кожата на ръцете ми става отврат. Като гипсова. Последно взех за през нощта крем на Ексципиал. Горе-долу помага....
За зимата аз съм много доволна от крема за ръце с уреа на Балеа.

# 187
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Сиска очаквам и една снимка да представиш Simple Smile впечатлително е това с тренировки 5 седмично в 6 ч в зала !

Моето петно е в края на челото към слепочието и се появи след последната ми бременост.

Сутрин под душа ползвам измиваш продукт на Емма Харди едно балсамче, много съм доволна от него.
После мицерална вода, тоник или овлажнящ серум, вит Ц, дневен крем или слънцезащитен ако дневният е без спф, после фдт, грим и т.н..
Вечер - Измиващ продукт имам в момента на Авен една емулсия, мицерална вода, продукт на Ординери от няколко дена през вечер слагам Тоник с някаква киселина беше, след това нианицид серум пак на Ординери и или Био оил или Нощен крем или 24 часов крем според зависи.

За шия и диколте ползвам същото като за лице. Ръцете различни кремове за ръце постоянно, вечер мажа с био ойл.

Маски правя няколко пъти седмично според желанието.

# 188
  • Мнения: 11 307
Привет от една почти 50-годишна мацка.
С много суха и тънка кожа съм, която на всичко отгоре е суперчувствителна и не понасям всякакви кремове. Реагирам алергично към парабени и още някакви препарати, които слагат в кремовете, затова се принудих да ползвам естествени продукти и от време на време продукти на Веледа.  Ползвам корейските кърпи-маски Pretty&Fresh, които са от малкото, които понасям, освен маските, които си правя сама.
Имам проблем и с кремовете за около очи, защото повечето са с парабени и очите ми се възпаляват ужасно. Не съм намерила решение и си нося бръчките около очите. Ако някой знае качествен крем за около очи без парабени, ще съм много благодарна.
Не съм правила никакви процедури до момента, все още разчитам на добрите гени, които съм наследила от майка ми.

# 189
  • BG
  • Мнения: 2 217
Привет от една почти 50-годишна мацка.
 Ако някой знае качествен крем за около очи без парабени, ще съм много благодарна.

Аз използвам био рициново масло около очите, и съм много доволна!

# 190
  • Мнения: 11 307
Привет от една почти 50-годишна мацка.
 Ако някой знае качествен крем за около очи без парабени, ще съм много благодарна.

Аз използвам био рициново масло около очите, и съм много доволна!
От аптека ли го купуваш или онлайн?

# 191
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 370
Аз ползвам предимно продуктите на Фитокод. Българска, натурална козметика: https://www.phytocode.bg/

На 45 години съм.

# 192
  • BG
  • Мнения: 2 217
От аптека ли го купуваш или онлайн?

Купувам го от магазин "Зоя". В момента съм с , защото нямаше наливно.

# 193
  • Мнения: X
Рициновото масло ми го хвалиха като добър продукт за коса.
Бих го ползвала и в околоочната зона, но ме притеснява това, че трябвало да се отмива после ( или поне така пишеше в сайта).

# 194
  • BG
  • Мнения: 2 217
Рициновото масло ми го хвалиха като добър продукт за коса.
Бих го ползвала и в околоочната зона, но ме притеснява това, че трябвало да се отмива после ( или поне така пишеше в сайта).

Не го отмивам въобще от околоочната зона. Вечер го нанасям по-обилно и до сутринта няма помен от него по кожата, а през деня слагам доста по-пестеливо (нанасям в случаите когато ми е свършил кремът за околоочния контур), защото неприятно си личи/лъщи, когато е в по-голямо количество.

Общи условия

Активация на акаунт