Грижа за лицето за дами в прекрасната възраст 40+ № 8

  • 58 921
  • 843
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 10 266
Ее ние се сравняваме с добро с другите, колкото да си сверим часовниците.

# 346
  • Мнения: 667
Нагласата на всички е положителна, супер, това е основно правило, за добрия външен вид - вътрешния позитивизъм и самочувствие. За съжаление последната година имах много трудности, абе да си кажа направо ми се разказа играта от проблеми и това ми се отрази пагубно на лицето. Толкова унил и изтормозен вид не бях виждала в огледалото, за жалост точно състарен. Сега нещата се нормализират, виждам положителната промяна от грижите и от вътрешното си уравновесяване. Момичета, бъдете себе си, грижете се за себе си, намерете спокойствието и баланса в душата си! Съфорумка беше писала, че откакто е на 40, не и пука за нищо и е открила вътрешния си мир! Браво Blush

# 347
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 356
За мен най-тъжното е, че по душа се чувствам много млада. Може би не на 20, но със сигурност някъде късни 20. Годините минават бързо, но съзнанието ми "остарява" много по-бавно. Все още приемам света през "млади" очи. Понякога ми се иска дори просто да мога да изляза в размъкнат гащеризон навън. Но после се сещам, че мога да изглеждам странно и се спирам.
Ох, все едно за мен пишеш. То аз в обличането съм по-младеж от някои 20 годишни, но все още не ми се струва смешно. Но виж за косата, там понякога ми се ще лудост, но се спирам.

# 348
  • BG
  • Мнения: 2 217
За мен най-тъжното е, че по душа се чувствам много млада. Може би не на 20, но със сигурност някъде късни 20. Годините минават бързо, но съзнанието ми "остарява" много по-бавно. Все още приемам света през "млади" очи. Понякога ми се иска дори просто да мога да изляза в размъкнат гащеризон навън. Но после се сещам, че мога да изглеждам странно и се спирам.
Ох, все едно за мен пишеш. То аз в обличането съм по-младеж от някои 20 годишни, но все още не ми се струва смешно. Но виж за косата, там понякога ми се ще лудост, но се спирам.

Аз не мисля, че е тъжно, че по "душа" човек се чувства млад, напротив! Винаги съм смятала, че е хубаво да запазим нещо младежко в себе си и да се радваме по този неподправен начин на живота. В крайна сметка, животът е много кратък и според мен е хубаво да изживеем, до колкото ни е възможно с доза "лудост".
Всички имаме трудни моменти. За някои са повече и по-продължително време, за други - не. Моят фокус е върху положителните периоди, като се старая да запазя младежки-оптимистичния елемент (не винаги е лесно), като така според мен се променя и излъчването на човек.
В тази връзка, се старая и полагам ежедневни, домашни грижи за кожата на лицето и тялото си, но виждам, че вече не е достатъчно и започнах да пия добавки.
Радвам се, че споделяме опит и мнения в тази група, за мен това е много ценно! Nature Sparkles

# 349
  • Мнения: 1 614
Ето това използвам


За техниките на масажа ГуаСа - GuaSha може да намерите добри клипове в ютюб . И аз стм новиС в това, но ми харесва , релаксира , а и явно има ефект.
Тези снимки са правени през месец , има някакво “ изглаждане “ в областта на челото




Може ли директно линк Simple Smile

# 350
  • Мнения: X
За мен най-тъжното е, че по душа се чувствам много млада. Може би не на 20, но със сигурност някъде късни 20. Годините минават бързо, но съзнанието ми "остарява" много по-бавно. Все още приемам света през "млади" очи. Понякога ми се иска дори просто да мога да изляза в размъкнат гащеризон навън. Но после се сещам, че мога да изглеждам странно и се спирам.
Много вярно. Flowers Hibiscus
Аз пък дори не се и спирам, излизам си с прокъсани дънки, тениска, размъкнат панталон.
Не е тъжно, хубаво е да се чувстваш млад. Просто трябват двойно повече усилия, за да не оставяш тялото да се превърне в лелско, а лицето - в бабешко. Но тези усилия си струват.

# 351
  • Мнения: 18 542
Аз не обичам да излизам с размъкнати дрехи. Само да изхвърля боклука не бих се преобличала. Приемам го като проява на уважение към себе си, не ме интересува толкова какво мислят околните.
Тук и по пижами съм виждала и всякакви екземпляри. Никой не ти обръща внимание, но виждам достатъчно повлекани по улиците, та не искам да съм една от тях, мерси  Laughing
Има и друго, ако си добре облечен, дори не нагласен, хората ти се усмихват повече.

# 352
  • Мнения: X
Миоки, не говорим за клошарски размъкнати, а за модерни размъкнати. Има огромна разлика. Можеш да сложиш широки бойфренд дънки с дупки и да си много шик. Нали разбираш?
Въобще не става дума за излизане по пижама, с пеньоар, ролки, стари повлекански дрехи и др.
И с това спирам да се обяснявам и спамя.

# 353
  • Мнения: 11 321
Сега се разгледах за Гуа-ша масажа и нещата, които се предлагат. Освен този ролер, видях и плоскости със специфична форма.
Чудя се от кой материал да си взема, защото си купих нефритен ролер, но тези неща ги има от розов кварц и нефрит - приличат на шпатулки, но са изцяло от камък.

# 354
  • Мнения: 18 542
Не обичам размъкнати (ovesize) дори и модерни дрехи, но това си е въпрос на стил на обличане де. И на 20 не съм носила такива, а тая скъсаната мода не я разбрах изобщо  Laughing
Иначе, не виждам какво пречи и 40+ годишни да носят такива. Аз се кефя, възрастни дами да носят младежки дрехи, стига да им отиват и да са в рамките на приличието.

сори, спирам и аз, темата е за лице все пак  Peace

# 355
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Миоки ти къде живееш ?
Аз си се чувствам на годините, харесва ми да съм спокойна, уверена и доволна от живота, да не бързам за никъде Simple Smile .
Големият ми син прави 21 след два месеца и определено не се чувствам на 20 плюс 😀 .

# 356
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Сега се разгледах за Гуа-ша масажа и нещата, които се предлагат. Освен този ролер, видях и плоскости със специфична форма.
Чудя се от кой материал да си взема, защото си купих нефритен ролер, но тези неща ги има от розов кварц и нефрит - приличат на шпатулки, но са изцяло от камък.

Няма значение дали са от кварц или нефрит шпатулката. Със нея се прави ГуаСша масажа . Със Ролера се прави масаж на лицето

# 357
# 358
  • София
  • Мнения: 8 937
Аз обичам по-спортния стил на обличане. Често съм с бойфренд дънки или скъсани такива (е не чак толкова колкото е модерно де). Имам и по-официални дрехи, но понеже не съм в някакъв луксозен офис с дрескод, та рядко ги обличам.

# 359
  • BG
  • Мнения: 2 217
Аз обичам по-спортния стил на обличане. Често съм с бойфренд дънки или скъсани такива (е не чак толкова колкото е модерно де). Имам и по-официални дрехи, но понеже не съм в някакъв луксозен офис с дрескод, та рядко ги обличам.

И аз се обличам по-спортно и ми е доста удобно (но не и с анцузи), а когато има повод или съм в работна среща сменям облеклото с подходящо за случая. Едно от нещата, които ми харесва в новото време е, че няма такова голямо разграничение в облеклото в различните възрасти. Също така, понеже имаме вече много по-голям избор на козметика и естетични процедури, според мен, жените на 40+ изглеждаме (като цяло) по-запазени от предишните поколения.

Общи условия

Активация на акаунт