Грижа за лицето за дами в прекрасната възраст 40+ № 8

  • 58 728
  • 843
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 2 156
Аз се въздържам от покупка на серумите на Ordinary,  точно заради киселините; не съм ползвала нищо избелващо до тук. Доста съм светла и се притеснявам, че в слънчевото време може да се сдобия с петна.
Гледам да поддържам що-годе постоянно тегло, да няма йо-йо нагоре и надолу, но като се "позагладя" определено имам по-здрав и свеж вид.

# 406
  • На остров
  • Мнения: 13 498
CoffeCUp и аз съм с много светла кожа от скора ползвам Ординари и съм доволна за сега.

# 407
  • Мнения: 2 156
Тези с по-нисък процент киселина ли? Забелязваш ли избелване при редовно ползване?

# 408
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Ползвам кръвната маска веднъж на 10 дена горе долу, след нея задължително слагам друга маска шиит или овлажняваща само.

Ниамицид и Гликолов тоник по често /всяка вечер. Имам и крема с HA но по рядко, че много неща накупих и не ми остава време.

Не забелязвам избелване, ползвам слънчев фактор всеки ден.

# 409
  • Мнения: 9 152
Да попитам за миризмата на крема за депигментиране - Лумискин на Колагена. Струва ми се малко особена, не е типично козметичен аромат, а сякаш медицински.
Да не би кремът ми да е развален? Или това е нормалната му миризма?

# 410
  • София
  • Мнения: 38 476
Харесах си Collagena rose serum.
Мнения?

# 411
  • Мнения: 950
Мойта козметичка твърди, че кремовете с колаген, Q10 и подобни съставки, са маркетингов трик. Реално тези съставки не проникват в дълбочина, т.е. в дермиса, и нямат никакъв ефект. Единствено могат да хидратират кожата, но не нещо повече. За по-реален резултат препоръча Колаген на таблетки, ако държа на колагена, но аз да си призная не съм пила още.
Също така ретиноида помага за произвеждането на колаген. Аз ползвам на Ординари, със скуалейн масло. Кожата ми е суха и не забелязвам да ми се лющи. Но аз започнах много постепенно да го ползвам, за да свикне кожата. И винаги слагам слънцезащитен крем през деня.

# 412
  • София
  • Мнения: 38 476
Да, това го знам много отдавна.
Следващата стъпка е процедури. Но преди това, все пак, продължавам с кремове, серуми и маски.

# 413
  • Мнения: 3 769
И аз да се запиша в темичката. На 44 години с мазна, плътна кожа, която през по-голямата част от живота ми е била проблемна, лъщяща, зле изглеждаща и склонна непрекъснато да образува пъпки.

Преди 5 години открих третиноина и оттогава нещата се промениха. За кожа като моята третиноинът е разковничето за добър вид и състояние. Контролира омазняването и появата на пъпки, отделно стимулира образуването на колаген и забавя бръчките, което за мен е добавен бонус. Ползвам само него като вечерен крем, без прекъсване през цялата година, а сутрин слагам съвсем обикновен и възможно най-хидратиращ крем, през уикенда мажа и с масла, за да контролирам прекаленото изсушаване.

# 414
  • Мнения: 2 768
Също така ретиноида помага за произвеждането на колаген. Аз ползвам на Ординари, със скуалейн масло. Кожата ми е суха и не забелязвам да ми се лющи. Но аз започнах много постепенно да го ползвам, за да свикне кожата. И винаги слагам слънцезащитен крем през деня.
И какъв резултат дава ретиноида при теб, Gabonka?

Иначе, аз по принцип не очаквам от кремовете и серумите някакви чудеса, освен свежа кожа без лющене и зачервявания, и без обриви. Когато кремът не е достатъчно богат, в следобедните часове усещам опъване и болка като от изгоряло в горната част на бузите - под очите, където при мен се и зачервява най-лесно. Намирам остаряването за нещо напълно естествено и не го приемам драматично.
Козметичните процедури - не ги отричам, но съм ги оставила като най-краен вариант, когато вече не мога да овладявам положението с нищо друго.
Вярно е, че дерматологията и естетичната хирургия прогресират бурно и вероятно в момента не е така, но наборките около мен, които започнаха да ползват дерматологична и хирургическа помощ преди години - малко след 30, в момента не изглеждат по-добре. От по-леки процедури постепенно минаха на филъри и ботокс. В момента намесата се забелязва лесно от пръв поглед, с времето кожата на лицето и устните изглежда някак разтегната. Самият овал на лицето и формата устните им се промени с времето. Това е мое субективно виждане все пак. Важното е всеки да се чувства добре в собствената си кожа.

# 415
  • Мнения: 1 765
Да попитам за миризмата на крема за депигментиране - Лумискин на Колагена. Струва ми се малко особена, не е типично козметичен аромат, а сякаш медицински.
Да не би кремът ми да е развален? Или това е нормалната му миризма?
Такава му е миризмата и на моя. Има лека миризма на розова вода.
За колагена и аз съм чела, че не се усвоява дори и с пиене. Моя приятелка беше накупила разни добавки преди време , но така и не докладва за някакъв ефект(тя не забеляза такъв).

# 416
  • Мнения: 646
Здравейте, Simple Smile
за кратко време по челото ми излязоха бели ситни твърди пъпки.Идея как да се справя с тях newsm78

# 417
  • Мнения: 8 759
Здравейте,
Майка ми е със суха кожа, много тънка и с изразени капиляри и някои пигментни петънца.
Тъй като не иска да слага филъри или ботокс се чудя дали да ѝ подаря комплект Матрициум на Биодерма.
Доколкото съм чела има позитивни отзиви и е точно за сезона есен.
Как мислите?
Матрициум за ампулите ли става дума? След добри отзиви тук ги бях купила, намат никакъв ефект. Май и лицето ми не беше много спокойно с тях, моята кожа също е чувствителна, тънка и леко суха.

За мен също номерът е да стана и да се харесвам дори преди да съм си измила лицето и да изглежда добре една кожа без грим. Това изисква повече усилия и грижи.

За третиноина, ретонола и тн. на мен ми стана начална розацея на част от едната буза само след една проба. Сега някои ще кажат да си проучила и внимавала. Проучвах около две години как да го намажа, за да избегна реакция и много внимавах. Не го набутвайте на всички във всяка тема и то без да искат.
На 40 имам чиста кожа, бе бръчки, петна и увисване без ретиноли и третиноини.
Не е вярно и, че скъпата козметика няма ефект, има и още как, но само след проба купувам нещо. Пробвала съм кремове на Shiseido или Ести наистина без ефект, но също от тези марки нацелвам и кремове, които правят всичко, което обещават. Просто тествам докато намеря нещо, което да прави това, което искам

Благодаря, да за капсулите Матрициум Биодерма става въпрос.

А какво би препоръчала за този тип кожа ?
Продължавам търсенето, а така се бях зарадвала че ще е добър вариант за нея с тях .....

# 418
  • София
  • Мнения: 38 476
Здравейте, Simple Smile
за кратко време по челото ми излязоха бели ситни твърди пъпки.Идея как да се справя с тях newsm78
Може би са от някой нов продукт?
Ексфолирай и сложи някаква маска за пъпки.

# 419
  • Мнения: 35 962
и аз в групата 40+
матриуциум не ме впечатли, а кожата ми не е идеална
последната година се грижа за нея по-малко като вложени и с по-малко продукти - не съм недоволна обаче
третиноинът имаше страхотен, магически резултат при мен, но се отказах от него
почистване, хидратация и слънцезащита са нещата, от които не се отказвам
продуктите, които ползвам, не са нещо уау - дрогерийни неща, които ми се отразяват добре
старая се да съм в добро настроение, да пия повече вода, да не прекалявам с въглехидратите и да избягвам алкохола

Общи условия

Активация на акаунт