Грижа за лицето за дами в прекрасната възраст 40+ № 8

  • 58 641
  • 843
  •   1
Отговори
# 825
  • Мнения: 2 763
Кои са по-подходящи за начало може би някой по-опитен трябва да каже. Моята кожа е доста чувствителна и по принцип внимавам с киселините и всякакви нови съставки.
Споделих личен опит, но не съм сигурна дали при всички е така.

Най-често използваната в козметиката ВНА е салициловата - аспирина. Има антисептични и противовъзпалителни свойства. Най-често се препоръчва при акне, но има положителен ефект и при други състояния свързани с раздразнения и зачервявания, като розацея, псориазис, разни дерматити и т.н.
Периодично обсъжданата тук във форума домашна маска с мед и аспирин всъщност си е отдавна познат метод за леко ексфолиране със салицилова киселина.

# 826
  • Мнения: 350
Днес нищо ми няма,но снощи беше страшно -зачервяване с часове. Аз веднага намазах с масло,после крем,но неприятното чувство си остана.Принципно боря пъпки,но не знам дали това е правилната киселина.Кои са BHA киселини и те ли са по-подходящи като за начало?
За каква киселина става въпрос,като вид и концентрация?

# 827
  • Мнения: 387
Light Beam,благодаря за изчерпателния отговор.Ще пробвам маската с мед и аспирин,дано се поскрият пъпките.
Lanirema,става въпрос за млечна киселина на Alteya,но никъде не е упоменат процента.

# 828
  • Мнения: 2 763
Brilliant, все пак изчакай една седмица преди следващ опит с друго. Иначе може да стане по-зле. Много е индивидуално и при всяка нова съставка трябва да се има едно наум.

# 829
  • Мнения: 3 629
Никога не бих сложила на лицето си нещо, което няма точна концентрация и пълен състав. Никога.
The Ordinary имат хубава млечна киселина - 5 % и 10 %, пълен състав и обширно ръководство за тестване.
https://theordinary.com/patchtest

Единствената BHA киселина е салициловата, която може да се замести с по-щадящия бетаинов салицилат.

# 830
  • Мнения: X
Момичета,  кои продукти на NEOSTRATA харесвате и какъв е ефектът от тях? Напълно непозната е марката за мен, ще се радвам ако споделите  Heart
Neostrata е американска козметика, ползват много иновативни съставки и наистина имат добра анти-ейдж грижа, за разлика от брандове, които само имитират такава: Clarins, Lierac, Decleor и дори Estee Lauder.
Аз ползвам ретиноловия им крем (само есен-зима), лифтинг серума, както и околоочен от подмладяващата серия Skin active.
Имат чудесен ефект, поне при мен - чиста кожа, избледнели петна. Дълбоки бръчки и увиснал контур нямам, така че не мога да твърдя, че са направили чудеса тези продукти за това. Може би по-натам, като мина 50 ще се усети.
Ей-сега ще сложа линкове, че от телефона ми е по-трудно.
Това е лифтинг серумът: https://www.neostrata.com/product/skin-active-firming-tri-therap … ing-serum/F30159X
Ретинолът: https://www.neostrata.com/product/skin-active-firming-retinol-re … r-complex/F30157X
След ретинола задължително слагам някакъв подхранващ крем и фактор. Някой написа, че ползва Dermeden. И аз ги харесвам. Кремът им с фактор е много лек и приятен за ползване, не щипе, не тежи, както на други марки. Нощната грижа също е страхотна, а и цените им са прилични.

Последна редакция: нд, 10 ное 2019, 15:37 от Анонимен

# 831
  • София
  • Мнения: 38 423
Аз покрай темата с ретинола открих този лосион със серамиди. Ползвам го като нощен крем, дневен крем, за успокояване на кожата. Преди го слагах заедно с третиноида и сутринта след него.
https://www.vitacost.com/Images/Products/500/CeraVe/CeraVe-Moist … -301871371122.jpg

# 832
  • Мнения: 350
Light Beam,благодаря за изчерпателния отговор.Ще пробвам маската с мед и аспирин,дано се поскрият пъпките.
Lanirema,става въпрос за млечна киселина на Alteya,но никъде не е упоменат процента.
Брилянт,ако става въпрос за тази киселина на Алтея,за която си мисля,тя е за добавяне в козметика ,а не за директна употреба.Не е професионално от страна на марката да не посочат концентрация и прецизно ръководство за употреба.
Може да правиш и алергична реакция,тествай на сгъвката на лакета винаги!Ако си нов потребител предпочитай козметика ,в която киселината е само съставка и е в процент до 10.Започвай бавно и постепенно от 1-2 седмично!

# 833
  • София
  • Мнения: 38 423
Аз затова си взех една вечерна маска с млечна киселина и други съставки. Само леко ми щипе като я нанасям, после не я усещам.

# 834
  • Мнения: 387
Наистина съм лаик в темата.Преди бях писала,че не използвам почти никаква козметика.Сега навлизам по-дълбоко в козметичния свят и  са ми  адски интересни тези серуми,маски,киселини...
Невероятни сте,признателна съм ви,че ме насочвате!

# 835
  • Мнения: 1 764
Аз не бих се подложила на киселина. Направо ми звучи като инквизиция за кожата.

# 836
  • Мнения: 2 763
И аз много дълго ги избягвах, но ако не се ползват много високи концентрации и не си алергична, не е нищо мъчително. Ако четеш пълния състав на кремовете, серумите и тониците ще забележиш, че във всеки втори има поне един вид киселина. Лимоновата е и консервант, та присъства почти навсякъде.

# 837
  • Мнения: 633
Момичета,на 43г.съм.С фини бръчки около очите..и все по изразен паднал клепач-моля препоръчайте добър околоочен крем,моля!

# 838
  • Мнения: 9 162
постоянно ми излиза реклама на козметика, разработена от БАН. Някой пробвал ли е?
https://novasvetlina.com/kozmetika-ot-ban-124

има ги в ремедиум, и аз се заинтригувах ще си купя за проба !

# 839
  • Мнения: 11 307
Аз исках да си купя от тях, но не доставят извън България.

Общи условия

Активация на акаунт