Нашите орхидеи – тема 27

  • 29 198
  • 741
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 13 809
Пенева, саксията Е голяма. Трябва ти много много по-добре малка. Това ако е магазинска Фи12 а не транспортна саксия те са с много по-добре голям обем.  Давай търси чашки.

Говорейки за минита... Това на какво ви прилича - гъбично заболяване или на вредители? Всички орхита около тази са здрави, нямат никакви щети по листата.



. Това в клинична картина на гъбично заболяване. Опасявам се че и шийката ми се струва поразена.

# 661
  • Мнения: 8 078
Пенева, саксията Е голяма. Трябва ти много много по-добре малка. Това ако е магазинска Фи12 а не транспортна саксия те са с много по-добре голям обем.  Давай търси чашки.
Слууушам!
Намерих вкъщи една ф10 с по-тясна долна част, а отдолу има дренажна кошничка... Като сложа отдолу 3 от голените парчета кори и дълбочината става 6см, май точно колкото е голямо снопчето корени. Надупчена е даже, не много нагъсто, но... ще има вентилация Blush Утре местя!

# 662
  • Мнения: X
Ей в такава си гледам моя Twinkle - ф11, ама височината е само 7-8 см.

Скрит текст:

# 663
  • Мнения: 8 078
Що не ми продадоха такава днес Thinking Доста я позагледах такава, три размера имаха... ама си викам "На колежката е в една "кофа" 3 литра поне, аз имам 12-ка, там ще ходи!". Ама нищо де, упътихте ме овреме Blush

Последна редакция: чт, 16 яну 2020, 07:45 от peneva_a

# 664
  • Мнения: 8 078
Така е по-добре, нали?

# 665
  • Варна
  • Мнения: 1 951
Момичета, коя от вас имаше от висящите наобратно саксии? Може ли да снимате /вашите/ орхидеи как изглеждат в тях? Hug

Аз съм с висящата саксия.



Това са актуални снимки от днес. В средата излиза ново листенце. Орхидеята, която съм засадила вътре е Белина и явно цъфти през лятото, не като другите ми фаленопсиси.
А ето и първите цъфнали вече.

Последна редакция: пт, 17 яну 2020, 11:37 от BЕЩИЦА

# 666
  • Мнения: 6 293
Има ли съотношение в приготянето на каша топсин?
Корените на мойта със спаружените листа се оказаха също толкова спаружени.. поне да се пробвам докато прецъфти, иначе щях да я запратя към кофата..
Ей това е ситуацията след рязане

# 667
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Вещица, благодаря! Прекрасно изглежда Heart Ще поръчвам от китайците Grinning

# 668
  • Варна
  • Мнения: 1 951
Вещица, благодаря! Прекрасно изглежда Heart Ще поръчвам от китайците Grinning

Деми, бях писала и преди - много внимателно прецени размера.

# 669
  • Мнения: 991
Малко цвят и от мен.😊
Скрит текст:

# 670
  • Мнения: 6 388
Пелоричесто Legato! Aххх Heart Eyes

# 671
  • Мнения: 991
Бях забравила,че го имам,толкова време не беше цъфтяло.😊

# 672
  • Мнения: 6 388
Известен каприз е, но тооолкова нежен и красив. Пу-пу! Нека ти цъфти редовно занапред Hug

# 673
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 999
Още малко красота, но не са мои ☺
Telipogon pulcher (Colombia), изисква хладен климат, висока влажност на въздуха и светлина:

Masdevallia tridens, от Еквадор.

# 674
  • Мнения: 5
Здравейте, имам проблем с една орхидея. Като растение е доста здрава, искам да кажа, че е издръжлива 🙂 От стария цветонос са покарали три малки цветоноса и две бебета, които все още нямат коренчета за ди ги отделя (такова нещо никога не съм виждала), но самото растение е в окаяно състояние, листата са меки и сбръчкани, направо си умира, но пък има нови коренчета. Не съм го пресаждала до сега, заради това богатство на цветоноса, а може би е крайно време. В това състояние е от близо 6 месеца. Моля дайте съвет какво да направя за да подсиля основното растение и да не похабя придобивките нагоре 🙂

Общи условия

Активация на акаунт