Време е за ИКЕА! - Тема 28

  • 39 467
  • 751
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 68 926
Вале, снимай ръбчетата и им пиши мейл с прикачените снимки и обяснение че така са получени.
Пиши ясно че предявяваш рекламация! Абе както при ХМ поръчките си процедираме...
Отделно им се обади..но аз залагам и съветвам на / за ПИСМЕНАТА комуникация.

# 466
  • Пловдив
  • Мнения: 3 563
Имах подобен случай със един шкаф за стенен монтаж.
На лицева страна имаше нараняване и само с тази част отидох за рекламация в центъра за поръчки в Пловдив, но долу където се приемат, не горе в магазина.
Описаха я и след около 10 дни ми я подмениха.

# 467
  • Мнения: 5 309
Благодаря, момичета! Ще пусна рекламация.

# 468
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 898
Вече имаме сглобено легло , но без чекмеджетата Simple Smile Оказа се, че трябваше да сложим лайсните на долното ниво, защото ни идва висоооко заедно с матраците и надматрачното. ММ и девер ми ме гледат лошо Simple Smile

# 469
  • Мнения: 1 331
Моята спалня пристигна днес🙂 И като са ме превзели едни съмнения....- нещо ми е странно в тези 4 кашона и страници и табли и подматрачна рамка...🤔 
Куриерът ми даде само тази разписка

Достатъчна ли е за евентуална(дано не се налага) рекламация?
Колко год. е гаранцията на леглата им?
И още нещо ме интересува - ако след време се наложи да разглобим и сглобим отново леглото(мислим дали да не сменим ламината) дали ще му стане нещо; в смисъл дали ще стане по-паянтово?

# 470
  • Мнения: 68 926
Малма ли това?
4 са кашоните.
Рамката подматрачната се сглобява като правоъгълник. Дървените летвички са насипни...вие си ги редите в рамката - лесно става.

Леглото е леко - според мен редите ламинат в единия край, после местите леглото там. Не си заслужава разглобяването според мен ..не бих си го причинила. И да..има риска да се разлабацат отворите за винтове и дюбли...

Стълба нали имаш..че е височко Joy..да се катерите с нея на легленцето...😆

Аз посвикнах на нашето. Детето също няма забележки. 😊

# 471
  • Мнения: 1 331
Леко, леко, към 100кг. 😁
Ще видим до къде ще стигнем. Почваме да го сглобяваме.
А тази разписка достТъчна ли е за евентуална рекламация?

# 472
  • Мнения: 68 926
Леко е като е сглобено. Лесно се мести. Особено преди да монтираш рамка и механизъм. Това имам предвид.
А иначе да...четирите пакета са 100 кг.

Счетоводните документи не ги разбирам аз.
По закон за рекламация или за правото на отзив/връщане / е достатъчна касова бележка. Това ще свърши работа. С подобна съм връщала на Виденов аспиратор. То реално друго нямаме.

Айде..дай фото..сглобихте ли го или още му се кумите Stuck Out Tongue Winking Eye

# 473
  • Мнения: 290
Как сте извършили плащането?

# 474
  • София
  • Мнения: 3 176
Някакви отзиви за Havsta?
Харесали сме я за библиотека в хола, в момента има вариант и за изплащане без оскъпяване, но сякаш не е от популярните серии.

# 475
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 898
Ние сме към финала
Скрит текст:

Ако не трябваше да сваляме нивото на релсите може би щяхме да сме приключили.

Последна редакция: нд, 06 окт 2019, 15:54 от Miriel

# 476
  • In transit
  • Мнения: 11 901
Леко, леко, към 100кг. 😁
Ще видим до къде ще стигнем. Почваме да го сглобяваме.
А тази разписка достТъчна ли е за евентуална рекламация?
Не. Задължително трябва да са ти пратили касов бон за покупката и една бланка за рекламации. Обикновено ги залепят в прозрачно пликче на някои от кашони.

# 477
  • софия
  • Мнения: 25 576
Ние сме към финала

Ако не трябваше да сваляме нивото на релсите може би щяхме да сме приключили.
Всички се спъваме с нивото 🙂 И при нас беше препъни камък, пресгобявахме го, доста високо се получи. Мъжът ми му се кефи, а аз му свикнах. Понеже съм късак (160 см) не мога да седна да се облека на него, изработих си метОд за качване 😂

# 478
  • Мнения: 1 331
Mikkey, намерих касовата бележка и бележката за рекламация на един от кашоните.😊 Но мисля, че няма се наложи.
Сглобихме го😋. Не вярвах, ама успяхме с ММ.


Сложихме си стария матрак, който не е точно този размер,  в процес на проучване сме. Нощните шкафчета и всичко също постепенно ще сменим.
Аз съм много доволна засега, дано е здраво и си го ползваме дълго.😍

# 479
  • Мнения: 68 926
И аз сложих стария матрак 190/144...ми става си.
Прозорецът отворя ли ти се?
При нас подпира ..добре че леглото е в страни от него.

Честито..

Общи условия

Активация на акаунт