Инвитро/Икси на 40 (и) + Инвитро/Икси с ИЯР- тема 13

  • 52 447
  • 752
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 1 278
И аз имам ЗФ често, възможно е да е това причината, но нали слушам докторите... Сега на пункцията имах и малък Ф, който оставиха и на въпроса ми не трябва ли да се проследи и няма ли да се задържи, отговориха, че нямало проблем. Щяха да го проследяват, но се промени това намерение. Ще видим. Този месец го изпускам поради наложителната смяна на болницата. Докторът в Щерев иска да пусна Дхеа на чист ден и евентуално от следващия месец ще правим нещо.

# 106
  • Мнения: 1 996
Добро утро и честит петък!
Включвам се отново, предстои ми втори опит, този път със ЗЕТ. 3,5 месеца след кюретажа, вчера, на 12 ден, бях на преглед, и се реши да пробваме със ЗЕТ на естествен цикъл.
Хормоните са добре, стойности за съжаление не ми казват от клиниката. Лигавицата беше само 6 мм, но според лекаря ми е добре и няма нужда от допълнителни стимулации. Видя и хубав 20 мм фоликул, ЛХ също е добре, така че няма да предизвикваме овулацията с инжекции, от неделя почвам с прогестерона, и в сряда живот и здраве ще е трансфера.
 Отново ме разубеди да пробваме с повече от 1, имам замразени една морула и две оплодени яйцеклетки на 1и ден. Ще размразим само морулата, и дано има успех.
Изписа ми само по 200 мг утрогест вечер, малко се притесних не е ли малко, но може би след трансфера ще увеличи дозата.

# 107
  • Мнения: 481
Момичетата с изписван прогестерон след пункция (не за трансфер, а за цикъл) - колко дни пиете? Док (по заместване) каза 7-10 дни. Та днес беше седмия. Хем искам да го спирам и по-бързо да идва МЦ, хем се чудя дали да не си отпусна още 2-3 дни с медикаменти и добавки за баланс. Ако има някакво значение, лигавицата вървеше идеална.
Колко жалко звучи да се надявам с 2-3 дни повече да подобря нещата...
Пиех Дуфастон по 10 дни по 2 хапчета , след овулация за редовен цикъл и уж да се подобрят хормоните. Едновременно ходех и на пилатес. Не се получи, а дуфастона по 2 на ден ми е бил много като  доза /ужасни настроения, подут корем/. Не знам, хормоналните препарати влияят на всеки различно. ФСХ се беше подобрило на 3- ти ден, но това беше временно.
Мисля, че с 2-3 дни няма да се променят много нещата, освен ако искаш да отложиш цикъла.
За лигавица и безболезнени гърди пиех вечерна иглика вечер, преди лягане - по 2 през цялото време.

# 108
  • Мнения: 505
Аэ съм на мнение че доктора предлага какво да се направи и се обосновава эащо,а решението е иэцяло наше.
И аэ така слушах докторите,че няма проблем и всичко е наред и ще стане нормално,щом имаме детенце и т.н.И така эагубихме 3 год.да чакаме да стане нормално.И ако не се интерисувахме и допълнително иэследвахме,сигурно още щяхме да вярваме че ще стане по норм.начин.
Момичета след прием на антибиотик 21 дни,може ли със следващ цикъл да се эапочне опит или трябва да чакаме поне два Ц.При двама док.ходих и двамата раэличен отговор ми дават.

# 109
  • Мнения: 18
Здравейте!Някой може ли да ми каже имам АМХ 1.1,а само 7 антрални фоликула,преди 3 месеца,вчера бях за броене на втори двн от цикъла и бяха 5бр общо.Жени с 0.и нещо АМХ имат по доста-повече антрални.Изследвала съм го 4 пъти за две години и никога не е бил под едно,а нямам мн.антрални фоликули.Нали уж може да е изкуствено занижен при дефицит на вит.Д ,а от какво може да е изкуствено повишен като няма мн фоликули

# 110
  • тук-там
  • Мнения: 5 688
При моето последно мерене на АМХ - стойност 0.87, 4 антрални Ф. Не знам защо смяташ 7 за малко.

# 111
  • Мнения: 18
Защото докторите казват че съм с намален резерв.Миналата година декември при първият опит имах 11 а.ф.,тази година април 7,а сега свптвмври 5.Мисля че главоломно намаляват .Имам познати с АМХ 1 и нещо и правят по 20 и повече фоликула на стимулация

# 112
  • Мнения: X
Защото докторите казват че съм с намален резерв.Миналата година декември при първият опит имах 11 а.ф.,тази година април 7,а сега свптвмври 5.Мисля че главоломно намаляват .Имам познати с АМХ 1 и нещо и правят по 20 и повече фоликула на стимулация


Е това и аз се чудя, при амх 1.02 /0.027-5.470/,защо правя само 3-4 фоликули. Мин. година имах около 0.5.амх, дефицит на витамин Д, и двойно повече фоликули. Сега попълних дефицита, и амх е двойно, а фоликулите наполовина.
Мъж ми казва, че според него ще ги разпределя напред във времето, това означавало, а не да го 'опукам' набързо с повече бройки всеки месец.. Simple Smile

# 113
  • Мнения: 18
Защото докторите казват че съм с намален резерв.Миналата година декември при първият опит имах 11 а.ф.,тази година април 7,а сега свптвмври 5.Мисля че главоломно намаляват .Имам познати с АМХ 1 и нещо и правят по 20 и повече фоликула на стимулация


Е това и аз се чудя, при амх 1.02 /0.027-5.470/,защо правя само 3-4 фоликули. Мин. година имах около 0.5.амх, дефицит на витамин Д, и двойно повече фоликули. Сега попълних дефицита, и амх е двойно, а фоликулите наполовина.
Мъж ми казва, че според него ще ги разпределя напред във времето, това означавало, а не да го 'опукам' набързо с повече бройки всеки месец.. Simple Smile
И моят мъж така казва,пък дано да са прави,не че много разбира 😂😂😂

# 114
  • Мнения: 1 278
ЯР се тълкува най-добре, когато АМХ е изследван едновременно с Инхибин Б точно на 3ти ден от МЦ.
За мен, по-важен е броят на антралните. Макар че сега при смяна на болницата, д-р поиска да изследвам Дхеа и АМХ, но без инхибин. Проверете си и тестостерона! При ИЯР обикновено е нисък,което не е добре и трябва да се повиши. На мен преди две години ми бяха назначени инжекции тестостерон при много ниски резултати на dhea, SHBG, testosteron и amh, но аз предпочетох да опитах да опитам с добавки и се получи. Секс Хормон Свързващ Протеин (SHBG) е транспортен белтък на кръвта и показва как работи  преноса на тестостерон и естрадиол. С повишаването на тестостерона той горе-долу се нормализира, но пак не беше идеален. Освен това, ниските резултати и бяха след няколко поредни опира ЗЕТ с високи дози естрофем.

Последна редакция: сб, 21 сеп 2019, 12:56 от Малага

# 115
  • Мнения: X
Аз Дхеа съм взимала, изписан от доктора. След приема, тестостерон 1.63 при норма до 1.67, и Дхеа 5.85 при норма 1.65-9.15. Преди това бяха близо до долната граница, но не под нея. Точно на същото изследване съм си пуснала амх 1.02, трети ден. Даже и фсх тази година все ми е около 9-10, а миналата между 9 и 12. 5. Инхибин само не съм пуснала, забравих, не че има значение вече. Естрадиол е ок.
Интересното е, че съм спортувала активно, имала съм нисък %подкожни мазнини, а тестостерона винаги ми е бил нисък. Сега само мака взимам, спрях Дхеа, въпреки спорните мнения за маката.

Последна редакция: сб, 21 сеп 2019, 13:17 от Анонимен

# 116
  • Мнения: 1 278
Мака също повишава тестостерона, така че трябва да го следиш. То и за прием на ДХЕА има противоречиви мнения и недоказан ефект, тогава се правят ежемесечно контроли на тестостерон, Дхеа, както и Е2 (на 3ти ден).
Аз също спортувам, но за да повишиш тестостерона чрез спорт трябват силови и интервални тренировки. Предполагам знаеш. Flowers Four Leaf Clover

# 117
  • Мнения: X
Именно, аз затова реших да взимам мака, защото с нея няма такова чувствително нарастване, от нея не ми се е качвал тестостерона, нито естрадиола, каквато опасност казват че има, по-скоро за поддръжка. Иначе от спорта, сега само тичам и гимнастика, а и покрай естрофем и стимулации качих, та не разчитам на спорта за тестостерон, само общо за духа и тялото ми е😀

# 118
  • Мнения: 3 505
Аз тестостерон съм изследвала точно веднъж и то по препоръка на обикновен АГ. Никой от репродуктивните ме ми го е искал. Помня, че беше нисък, но в норма.

# 119
  • Мнения: X
Ами на мен преди да ми изпише Дхеа, в Турция, доктора не ми го е искал, аз на своя глава си го замерих, и контроли, като видях че съм към горната граница сама си го спрях. Някога също аг ми го е пускал заедно с другите полови хормони, колкото да видим как са информативно. Не мога да кажа има ли смисъл от качването му, като ми беше нисък нямах забележки, сега имам чувството че нищо вече няма да помогне кой знае колко за добрата реколта, въпреки че и добавки взимам. Спорта гледам да не пропускам, освен поради др. причини, понеже влияе на кръвообращението,  кара ме да си въобразявам че си помагам и във фертилен план. Но не мога да го докажа, т.е. засега само си въобразявам...

Общи условия

Активация на акаунт