Инвитро/Икси на 40 (и) + Инвитро/Икси с ИЯР- тема 13

  • 52 397
  • 752
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 505
Vel333 стиснати палчета и от мен.

Момичета раэбрахме се с док.като ми дойде и от 2-ри ден да эапочна 2×1 кломифен эа 5 дни,и да опитаме само с тях на естествен цикъл.Проблемът ми е ,беэ преглед как да эапочна да пия хапчета ,а ако има эадърж.ф.какво ще се случи.А и не мога да отида беэ эаписан час в клиниката ( тук е така ).Според вас дали да рискувам или да оставя эа другия месец.

# 136
  • Мнения: 3 002
Не съм специалист,но аз бих рискувала.Ако имаш задържан не правят стимулации,защото той ще поеме всички лекарства и другите няма да се повлияят и се обезсмисля за повече яйцеклетки/поне така са ми обяснявали/.Но каква е гаранцията ,че този месец не си имала,а задържиш за следващия или ако си имала,че няма да се застои 2 мес.....В ситуация ,че няма кой да те види..аз бих рискувала..
и Vel333 имаш палци и от мен Simple Smile

# 137
  • Мнения: 1 278
Vel33, късмет да имаш и много положителна енергия! Flowers Four Leaf Clover
Бубанка, Ако имаш възможност поне пусни хормони. На мен от кломифена миналата година (тръгнаха 4 Ф, но неравномерно и извадиха 2 Я, 2 станаха ЗФ) май ми се разбъркаха хормоните, но всъщност като се замисля поне 3 пъти съм го взимал. Веднъж беше и с добавен мериоферт или мерионал, тогава имах и кратка бременност. При мен и при най-силната и най-слабата стимулация са си 4-5 Ф, затова предполагам, че пак бих рискувала с кломифена, но след като го обсъдя с лекар.
Аз вече независимо на какъв цикъл ще съм, смятам да ходя на преглед на втори-трети ден. Очевидно ще пропусна 1-2 цикъла докато се напасна с новия (стар) лекар.

# 138
  • Мнения: 990
Vel333, чакаме едно хубаво ЧХГ след няколко дни и да "повлечеш крак"Stuck Out Tongue Closed Eyes

Момичета, моля за съвет, ако някой се е озовавал в моята ситуация. От вчера съм с три ужасни херпеса на устната /не генитални/. Предстои ми стимулация след 6-7 дни и се чудя дали ще е проблем за малкото ми останали Я./на 44г. съм/. Ще кажа в клиниката като отида за хормони на 2-ри ден, но дотогава само ще се притеснявам.Thinking

# 139
  • София
  • Мнения: 3 412
Намажи ги с мед няколко пъти и ще минат

# 140
  • и тук и там :)
  • Мнения: 628
Момичета, благодаря ви много за покрепата  HeartHeartHeart

bubanka75 аз последната година няколко пъти съм била на Клостил, което мисля е същото като Кломифен. Почти винаги съм вадила 3-4-5 хубави Ф, които издържат до 5ти ден. Друг е въпроса при мен, че аз им  правих ПИД и там резултата беше кофти. Подкрепям мнението на Малага да започнеш да ги пиеш както сте се уговорили с Док.
Малага ти избра ли си нов лекар?

# 141
  • Мнения: X
.

Последна редакция: чт, 26 сеп 2019, 17:05 от Анонимен

# 142
  • Мнения: 1 033
Момичета , наминавам да споделя каръка си.... Щяхме да правим ЗЕТ на естествен цикъл без лекарства и сега вместо трансфер ще чакам другия месец , защото е настъпила овулацията и няма време да се размразява нищо.....

# 143
  • София
  • Мнения: 23 162
е как няма време, то се размразява за часове  newsm78

# 144
  • Мнения: 1 033
Овулацията била в момента, сега бях на преглед. Трябвало да ида сутринта, ама никой не ми е казал.....

# 145
  • София
  • Мнения: 23 162
 Shocked
ами то трансфера не е по времена овулация.
нещо не са ти обяснили както трябва.

# 146
  • Мнения: 1 033
По-скоро не обясних. Имаме замразени Я и замразени С. Понеже овулацията е сега няма време да ги размразят и оплодят. Затова всичко остава за другия месец...

# 147
  • Мнения: 505
Благодаря момичета,днес е 3 ден от Ц.и сутринта пих първото хапче Кломифен (клостил ),но нещо ме притесняваше от вътре,та эвъннах в клиниката ,обясних и след 35 мин.бях вече на преглед ,че и при моят док.(точно эаради това се откаэахме от Турция и Испания , ако се наложи да се действа бърэо ,няма как да стане).
Прегледа ме ,в левия Я.имам киста,в десния я.два еднакви Ф.И хормони пусна:
Прогестерон - 0,07
Естрад. - 45,8 нг.
ЛХ- 4,7
ФСХ - 9,3
В онлайн коментара е написала ,че хормоните са ок. Да продължа с хапчетата и във вторник на преглед.

А таэи киста няма ли да е проблем според вас.

# 148
  • Мнения: 3 505
Благодаря момичета,днес е 3 ден от Ц.и сутринта пих първото хапче Кломифен (клостил ),но нещо ме притесняваше от вътре,та эвъннах в клиниката ,обясних и след 35 мин.бях вече на преглед ,че и при моят док.(точно эаради това се откаэахме от Турция и Испания , ако се наложи да се действа бърэо ,няма как да стане).
Прегледа ме ,в левия Я.имам киста,в десния я.два еднакви Ф.И хормони пусна:
Прогестерон - 0,07
Естрад. - 45,8 нг.
ЛХ- 4,7
ФСХ - 9,3
В онлайн коментара е написала ,че хормоните са ок. Да продължа с хапчетата и във вторник на преглед.

А таэи киста няма ли да е проблем според вас.
Мисля, че не е, щом хормоните са ок. При мен са отлагали стимулация заради висок естрадиол.

# 149
  • Мнения: 505
123 , док.на прегледа точно това ми каэа,ако естрадиола е висок спираш хапчетата,а той е ок ,но има вероятност кистата да расте ,а Ф.не ,както и обратното Ф.да растат а кистата не ,но ще се види след 5 дни.

Общи условия

Активация на акаунт