Инвитро/Икси на 40 (и) + Инвитро/Икси с ИЯР- тема 13

  • 52 471
  • 752
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 84
Момичета, благодаря за обратната връзка Flowers Rose
Звънях днес в Надежда, обещаха да говорят с Д-р Цветков и да ми върнат обаждане кога могат да ме вмъкнат в графика му.  Ами поне искам да знам, че съм опитала всичко възможно преди да се насоча към ДЯ.
Отделно от това мисля м.януари да направя и една консултация с Шефкетова.

Малага стискам палци този опит да е успешен и да видиш заветните две чертички. Целувки Simple Smile
Вел, ПРП ли мислиш да правиш?
На последния преглед питах Персенска за ПРП, тя ми каза, че не прави защото според нея нямало смисъл и се давали напразни надежди. Предложи да ме насочи към някой от колегите й за да ми направи ПРП, ако държа да се подложа на тази процедура.
Не се местя при Цветков заради ПРПто, а защото искам да опитам друг подход и друга гледна точка за борба за дете преди да се откажа от моите Я.

Според мен не е лошо да се опитва и да се научи да прави вместо тя да дава празни надежди  и директно да предлага донорска програма.

Последна редакция: сб, 30 ное 2019, 15:23 от Pressila

# 406
  • Мнения: 3 505
Pressila, защо да се учи, когато изобщо не вярва в ефективността на метода? Точно тя не вярвам да е дала на някого напразни надежди.

# 407
  • Мнения: 847
Момичета някой беше споменал за изгодни пакети (ваучери) за Вирусология. Кажете къде можем да ги направим изгодно защото в Надежда ни излизат соленичко...

# 408
  • Мнения: 3 505
Има си лекари, които си вървят по утъпканите пътеки и не си падат по експерименти, а на други тръпката им е в новото. Важното е като пациенти  да попаднем при правилния за нас доктор. Ако стане нужда и реша да опитам ПРП, ще се преместя при някой, който се занимава.

# 409
  • Мнения: 1 278
Вирусология съм пускала в Мед-диа в София (25 лв), има ваучери и в Кандиларов.
Аз преди ДЯ бих опитала всичко известно-хормон на растежа, тестостерон, ПРП и т.н. Оптимист е обяснила.
Пункцията ми е във вторник, днес последнен менопур, 2 Ф 15 и 15.8, 1Ф 11, ЛХ е 3.89,колкото беше и в четвъртък, Е2 е близо 600. Понеже ми повториха изследването по някаква причина, точно същото ЛХ ми е съмнително, но....

Последна редакция: сб, 30 ное 2019, 16:48 от Малага

# 410
  • Мнения: 3 505
Малага, късмет!

# 411
  • Мнения: 94
Момичета някой беше споменал за изгодни пакети (ваучери) за Вирусология. Кажете къде можем да ги направим изгодно защото в Надежда ни излизат соленичко...

В сайта "Офертомед" има добри цени за пакет вирусология.

# 412
  • Мнения: 847
Правили ли сте пункция на 8ми или по ранен ден и качествени ли са били яйцеклетките, оплодиха ли се, развиха ли се... Д-ра ме обнадежди, че при някои жени и на 5ти ден е правил пункции и е вадил добри яйцеклетки, но ме отвъре нещо ме гложди дали при толкова ранна пункция може да има качествени яйцеклетки...

# 413
  • Мнения: 3 505
Нали има случаи на оплодени яйцеклетки, които са вадени от задържани фоликули, та защо да не може на пети ден.

# 414
  • София
  • Мнения: 3 412
Правили ли сте пункция на 8ми или по ранен ден и качествени ли са били яйцеклетките, оплодиха ли се, развиха ли се... Д-ра ме обнадежди, че при някои жени и на 5ти ден е правил пункции и е вадил добри яйцеклетки, но ме отвъре нещо ме гложди дали при толкова ранна пункция може да има качествени яйцеклетки...
Всичко може, зависи от състоянието на организма и хормоните ти. Аз например имам опит с пункции на 5,6,7 ден, организма ми се побърка от 7 месеца поредни пункции даже и 2 пъти в месеца, накрая фоликулите се сформираха преди цикъл и когато си рашат, а не по време на цикъла както е редно и на 3-4 ден бяха по 16-18мм. Когато  Е2 ми беше  около 300-310 на фоликул тогава бяха кухи, а когато е 160-250 винаги имаше Я.
Сега ще си почна малко да преминат поне 3 цикъла и януари ще съм на линия за да се оправи организма.

# 415
  • и тук и там :)
  • Мнения: 628
Здравей, mama 06!
Ако се налага да ползваш донор и на яйцеклетки, и на сперматозоиди, защо не погледнеш програмите за осиновяване на ембриони. Ако не ме лъже паметта, в Украйна и Чехия има такава опция.
За съжаление в Украйна нямат осиновяване на ембрион/поне в Биотекском/, днес ходих на тяхната презентация в София и това беше един от въпросите, които зададох.
В Чехия има, но трябва да сте двойка, като брак не е задължителен, както в Турция. (Въпреки това го пазя като вариант въпреки, че съм сама - обмислям да помоля мъжа на моята приятелка да се презентира като мой партньор....)
mama 06 В Адела ти предлагат кипърската клиника за ДЯ, тъй като работат с тях. През юли Турмед организираха двудневни конултации с доктор от кипърската клиника и прегледите се правиха в Адела. Ходих, но нещо не ме спечелиха като пациент за Кипър, а и не намерих почти никакви отзиви. Когато дойде момента за ДЯ(дано преди това да успея с моя) за сега съм се насочила към Украйна.

Последна редакция: сб, 30 ное 2019, 22:54 от vel333

# 416
  • Мнения: 148
mama 06, както казва vel333 в Чехия искат да сте двойка, писах на известна клиника.
Аз съм също без партньор и съм правила две стимулации в Кипър и една в Украйна, засега не съм доволна от нито една от двете клиники.

# 417
  • Мнения: 3 505
Vel333, пожелавам ти твоето чудо да се случи и да не се налага да търсиш варианти за ДЯ!

# 418
  • Мнения: 3 028
А само да питам в България не може ли с донорски материал като цяло?

# 419
  • Мнения: 1 751
Може, но създават ембрионите за вас, с ваш избор за донор и донорка. Не може да се осинови чужд ембрион (който е в повече и няма да се трансферира).

Общи условия

Активация на акаунт