Инвитро/Икси на 40 (и) + Инвитро/Икси с ИЯР- тема 13

  • 52 533
  • 752
  •   1
Отговори
# 420
  • Варна
  • Мнения: 137
Благодаря ви момичета за отзивчивостта!
mir_ коя беше кипърската клиника в която сте била,защото те там са няколко?Когато разговарях с представителя на Турмед,за Gynolife една от препоръките беше да се направи цветната снимка в Турция.Разбирам,че там техниката да е по-добра,но сигурно и тук може да се направи снимка с не по -малко качество.Всичко е като едни скачени съдове.Пожелавам късмет на всички и по-малко препъни камъчета!

# 421
  • и тук и там :)
  • Мнения: 628
mama 06, както казва vel333 в Чехия искат да сте двойка, писах на известна клиника.
Аз съм също без партньор и съм правила две стимулации в Кипър и една в Украйна, засега не съм доволна от нито една от двете клиники.
mir може ли да споделиш, ако е удобно защо не си доволна от Украйна(може и на лични). На мен за сега това ми е първи вариант след БГ, но всеки споделен опит е много полезен.Flowers Hibiscus

# 422
  • Мнения: 1 033
В Чехия искат да сте двойка, но може партньора да не ходи. Т.е. ако имате някой по-близък приятел може той да подпише документите и само да се занесат. Знам, че не е много честно, но честно ли е това което ни се случва.....

# 423
  • Мнения: 22
mama 06, както казва vel333 в Чехия искат да сте двойка, писах на известна клиника.
Аз съм също без партньор и съм правила две стимулации в Кипър и една в Украйна, засега не съм доволна от нито една от двете клиники.
mir може ли да споделиш, ако е удобно защо не си доволна от Украйна(може и на лични). На мен за сега това ми е първи вариант след БГ, но всеки споделен опит е много полезен.Flowers Hibiscus


Моля не пишете на лично ако е удобно ,всяко мнение или коментар би бил полезен за повечето от нас .

# 424
  • Мнения: 220
mir ,Здравей!Аз имам два конкретни въпроса а те са 1.Ин витрата ти със собствени Я ли са ?2.На каква възраст си и  до колкото разбирам може да съм се подвела ползваш единствено донорски материал на другият пол! ?Благодаря ти предварително за отговора !:blush:

# 425
  • Мнения: 847
Нещо взех да се отчайвам... Днес Е2 116 ЛХ 4.54 и фоликул 17мм. Чакам да ми се обадят дали в сряда или четвъртък ще е пункцията, но като си гледам хормоните май ще е в четвъртък (ще се пада 9ти ден) . С този нисък естрадиол се чудя обаче дали изобщо яйцеклетката ще е добра (макар, че имам оплождане с Е2 136)...

# 426
  • Мнения: 95
Нещо взех да се отчайвам... Днес Е2 116 ЛХ 4.54 и фоликул 17мм. Чакам да ми се обадят дали в сряда или четвъртък ще е пункцията, но като си гледам хормоните май ще е в четвъртък (ще се пада 9ти ден) . С този нисък естрадиол се чудя обаче дали изобщо яйцеклетката ще е добра (макар, че имам оплождане с Е2 136)...

Не се отчайвай! Аз имам пункция на 9 ден и замразено бластоцистче от нея. Преди това винаги съм имала овулация по средата на цикъла, но може би ми се натрупаха твърде много поредни месеци с пункции и организмът почна да се обърква. Хормоните ми преди прегнила бяха ЛХ 5.8 и естрадиол 160, фоликул 19 мм. Ембриончето малко закъсня с развитието, но все пак стана на добър бластоцист. Стискам палци и при теб да мине успешно всичко!

# 427
  • Мнения: 847
При мен миналия месец на 7ми ден Е2 150 ЛХ 4.64 и фоликул 17мм на 10ти ден ми беше назначена пункцията, но овулацията настъпи буквално на стола преди да ме упоят. Този месец решихме да слагаме тригера на по малък фоликул и по ниско ЛХ, но какво ще извадим...не знам... Дано пък това да е печелившата стратегия... Иначе пункцията ще е на 8ми ден (в сряда)...

# 428
  • Мнения: 148
На 39 съм, имам яйцеклетки, но необичайно малко от тях са зрели.
Относно клиниките всеки има различни критерии, така че моето мнение може да е различно от други.
В Кипър главно не ми хареса, че при лош резултат повторихме почти същата стимулация. Другото е, че не усетих лекарят да има интерес.
За Украйна си поскъсах нервите с комуникацията, но зависи и от координатора. Там изрично им наблегнах, че търся индивидуален подход за моят конкретен случай, а след като почнах стимулацията от самото начало ми казаха в кой ден ще ми е тригера и пункцията и много подобни проблеми.
Не съм ползвала агенции, не знам и как стоят нещата с донорски яйцеклетки.

# 429
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Mir а по колко яйцеклетки вадите на пункция ? За индивидуалният подход едва ли има някой който да не иска такъв, но реално колкото и да се стараят да е и индивидуално всичко се опира на затвърдени практики. Такива са моите наблюдения.
Пожелавам ти успех !

# 430
  • Мнения: 148
Мерси!
17 яйцеклетки, 4 зрели

# 431
  • Мнения: 1 680
mir, в коя  клиника в Украйна беше ?(понеже са много😊)

Последна редакция: ср, 04 дек 2019, 13:35 от puh4e05

# 432
  • Мнения: 847
При мен въпреки ниския естрадиол в деня на тригера 116 беше и фоликул с размер 17мм днес на пункцията извадихме 2 яйцеклетки... Още не смея да се зарадвам дали изобщо ще се оплодят (защото и с оплождането сме имали проблеми) и развият, но поне този път не изпуснахме фоликула (а толкова се бях притеснил и почти от писала пункцията защото тригера ми беше в 22ч, а пункцията около а даже може би малко след 09:30ч)...Но при мен при Е2 150 настъпва овулация, а при Е2 135 имаме един замръзне бластоцист таа не знам вече какво да си мисля... Забелязала съм че последните 2-3 дни преди пункция фоликулите рязко нарастват... Та в тази връзка се чудя някой знае ли как всъщност нараства естрадиол по време на цикъла.... Дано да имаме късмет...

Последна редакция: ср, 04 дек 2019, 20:15 от slanceto87

# 433
  • Мнения: 3 505
Късмет, Слънце! Ти ембриони ли събираш?

# 434
  • Мнения: 847
Късмет, Слънце! Ти ембриони ли събираш?

Да събирам и замръзяваме защото сме по фонда на ЕЦ. Благодаря 😊

Общи условия

Активация на акаунт