Инвитро/Икси на 40 (и) + Инвитро/Икси с ИЯР- тема 13

  • 52 257
  • 753
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 188
i.m.i благодаря за разяснението... Харесва ми това обяснение... Просто се използва всичко... Дано е така и не се ускорява идването на менопаузата, която си е заложена в организма...

# 646
  • In transit
  • Мнения: 11 701
Да, то антрални фоликули има, но качеството им не е добро. А от стимулациите се влошава допълнително. Т.е вероятността да има качествена Я е малка. Ако при една млада жена на всеки или почти всеки цикъл има качествена доминантна Я, то с годините този шанс намалява и примерно след 40 години, качествена Я може да имаме 1-2 пъти в годината. Затова и %-но шансовете отиват надолу.

Последна редакция: вт, 21 яну 2020, 09:59 от Mikkey

# 647
  • Пловдив
  • Мнения: 432
Генетичката, при която бяхме, след като ми изследваха два бластоцита и те се оказаха с хромозомни мутации, ни каза, че на нашата възраст 80% от яйцеклетките са вече лоши. Но каза, че все пак яйчниците произвеждат и качествени.

# 648
  • Мнения: X
Момичета,утре е пункцията на донорката ми, а аз ще имам УЗИ и ще почне прогестерон, в подготовка за трансфер в понеделник.....

# 649
  • Мнения: 2 673
Момичета,утре е пункцията на донорката ми, а аз ще имам УЗИ и ще почне прогестерон, в подготовка за трансфер в понеделник.....
Късмет! Стискам силно палци! Flowers Four Leaf Clover
Много късмет желая на всички момичета! Heart

# 650
  • София
  • Мнения: 3 412
Чехалче късмет и много успех ти желая, дано това е вашия опит Flowers Four Leaf Clover

# 651
  • Мнения: 1 346
Успех на всички в процедура и в без процедура!
 

     Относно стимулациите, не веднъж съм цитирала моя опит, след уж 2 леки стимулации по къс протокол, направени с разстояние от мин. 5 месеца една след друга, така ми се разбъркаха хормоните, че ми отне точно 1 година да си възстановя нормалните нива на показателите, които са типични за мен. Една година по-късно бяха абсолютно със същите стойности както преди започването на първата стимулация, така че и това притискане от страна на някои лекари, как едва ли не след 40 всеки ден/месец е пагубен и безвъзвратна регресия подлежи на сериозно обмисляне от страна на пациента . След втората стимулация, изследванията ми бяха плачевни, аз също бях повече от плачевна, но както и да е, всичко минава и заминава, но и 1 година възстановяване не е без значение, особено когато си над 40г.  В този ред на мисли, много силно препоръчвам всеки да се замисли какво прави с тялото си, защото отговорността си е преди всичко наша лична.
    И нещо за настроение:  Честит да ни е празника в аванс, за тези от нас, на които тепърва ни предстои да го празнуваме и да изпитваме трепета на родителството!:blush:

# 652
  • Мнения: X
Мили дами, всички които сме в това положение да бъдем на 40+, и да искаме бебе по една или друга причина, радвам се че го има този форум и тема,където да споделяме и да се подкрепяме.
Плюеме докторите,които ни казват,че яйцеклетките ни вече са негодни,и ако има такива те са толкова малък брой(единици дори),че да ги намерим е все едно да намерим игла в купа сено......но тези доктори са прави.......друг е въпроса,че могат да ни го кажат това по по-различен и уважителен начин , но пък тогава дали ще ги чуем?.....и така нататък,и така нататък....
Ако аз живеех в България,щях да продължа борбата още няколко месеца чрез опити на естествен цикъл,но където съм това е непосилно скъпо,и затова след двата опита с моя яйцеклетка(при доктор Лачев в свети Лазар) скочих директно в дълбокото,и ще го правиме с донорска.
Днес мъжът ми даде материал,донорката има насрочена пункция(в Чехия е анонимно),платихме пълният пакет с гаранция,и в понеделник ще имаме трансфер.
Знам,че всички ми стискате палци,и дано да повлека крак за две чертички в темата ни Blush
Flowers Four Leaf Clover

# 653
  • Мнения: 1 842
4ehal4e, силно стиснати палчета от мен и много положителна енергия ти изпращам! нека от този опит е вашето Чудо

# 654
  • Пловдив
  • Мнения: 432
Успех на всички в процедура и в без процедура!
 

     Относно стимулациите, не веднъж съм цитирала моя опит, след уж 2 леки стимулации по къс протокол, направени с разстояние от мин. 5 месеца една след друга, така ми се разбъркаха хормоните, че ми отне точно 1 година да си възстановя нормалните нива на показателите, които са типични за мен. Една година по-късно бяха абсолютно със същите стойности както преди започването на първата стимулация, така че и това притискане от страна на някои лекари, как едва ли не след 40 всеки ден/месец е пагубен и безвъзвратна регресия подлежи на сериозно обмисляне от страна на пациента . След втората стимулация, изследванията ми бяха плачевни, аз също бях повече от плачевна, но както и да е, всичко минава и заминава, но и 1 година възстановяване не е без значение, особено когато си над 40г.  В този ред на мисли, много силно препоръчвам всеки да се замисли какво прави с тялото си, защото отговорността си е преди всичко наша лична.
    И нещо за настроение:  Честит да ни е празника в аванс, за тези от нас, на които тепърва ни предстои да го празнуваме и да изпитваме трепета на родителството!:blush:

Дива, какво точно се промени в показателите ти? Аз лично направих опит декември и мислех април тази година отново да направя, но сега с това, което си писала, се замислям. Мислиш ли, че е по-добре да продължа на естествен цикъл? Иначе на мен инвитрото не ми понася добре - имам постоянно главоболие и то се появи след пункцията та до днес си продължава. Не съм ок, не знам дали не е на емоционална основа.

# 655
  • Мнения: X
Elsefi, измери си кръвното за това главоболие. Аз по принцип съм с високо кръвно,пия хапчета за него,и ми е добре регулирано,но през стимулациите се повишаваше...не адски много,но значително и осезаемо.

# 656
  • Пловдив
  • Мнения: 432
Ще го измеря. По принцип имам ниско кръвно и с него се чувствам добре. 4ehal4e, да върна жеста - кръвното ти може да го нормализираш като махнеш солта. Трудно е, но не е невъзможно Simple Smile

# 657
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Чехълче стискам много палци и пожелавам успех ! Вие къде живеете иначе?

# 658
  • Мнения: 1 346
Elsefi,
Не помня точни цифри,  FSH преди започване на първата стимулация беше близо 7, след втората вече беше 18, след 1 година без никакви опити се върна в първоначално положение. Смених клиниката и започнахме пункции на ЕЦ, а FSH си беше в тези граници без особени промени.
Успех!

# 659
  • In transit
  • Мнения: 11 701
Елсефи, при мен главоболието и виене на свят беше свързано с ниския хемоглобин и ЖД анемия.

Общи условия

Активация на акаунт