Инвитро/Икси на 40 (и) + Инвитро/Икси с ИЯР- тема 13

  • 52 587
  • 752
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 6 041
Бамба, аз съм на абсолютно същото мнение като теб относно ролята на сперматозоидите. Така ми се искаше да разбера дали проблемите ми са от яйцеклетките или от сперматозоидите. Питах и ембриолозите, но не можело да се каже.

# 676
  • На остров
  • Мнения: 13 498
И аз мисля, че учените още не са стигнали до това ниво да се разбере какво и защо се случва при оплождането и как така при чудесно изглеждащи ембриони и чудесна лигавица не се получават нещата.

# 677
  • Мнения: 990
Няма и да стигнат учените до това ниво скоро, или поне да стане за нашето поколение /40+/.
И моите бластоцисти винаги са "чудесни", лигавицата също, вливки преди трансфер, всичките хапове след трансфер, фраксипарин......почивка и никакво натоварване, дори на кола не се качвам и едно голямо НИЩО.

# 678
  • София
  • Мнения: 23 165
могат да кажат много неща ембриолозите, но не знам защо ги спестяват.
аз понеже не мога да се примиря като нямам отговор на въпроса "защо" пак поисках коментар.
ембрилози и биолози бяха подготвили доста обширни обяснения, препоръки и т.н.
ако беше станало преди две години щяхме да предприемем други действия, но вече късно.
така че настоявайте си, имат повече отговори отколкото ни съобщават.
и ходете смъжете при уролози, ама обикновенни, не в споменаваните по форуми. само е нужно да обърнат внимание на всичко.

# 679
  • Мнения: 6 041
Добре, а на повечето от вас мъжете правили ли са SDI тест? Ние не сме и много се чудя дали да не направим. Може да даде някакъв отговор на въпроса дали пък от там не идва проблемът. Аз все се чудя доколко е вярна теорията за това, че до 3ти ден е важно качеството на я., а от 4ти до 5ти на сперматозоида.

# 680
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Банба какво щяхте да направите преди две години ?
При нас няма дори коментар казват годините и си казват че не знаят и те защо така се получава.

# 681
  • София
  • Мнения: 23 165
щяхме да се сдобием със сперматозоидите по друг начин.
просто по трасето при нас има проблеми.
за други не е това проблема.
не казвам че щеше да се получи, но поне щяхме да пробваме.
бременноста ми се получи преди години чак след като оперирахме варикоцеле и мина периода който каза уролога. гледам спермограмите и разликата е огромна.
затова казвам че е добре да се огледат всички неща. а мъжете ги пренебрегват с аргумента те са милиони все ще намерим 5-6-10 читави.

# 682
  • Мнения: 1 751
Ако имах партньор, бих пуснала всички тестове и там. Не може само ние да се подлагаме на всичко и все ние да сме причината да не се получава.
Като дори не успявам да го добутам до пробно оплождане, направо ви завиждам благородно като говорите за ембриони и тяхното качество, трансфери, чакане.

# 683
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Бамба ясно, съгласна съм, че при вас може би сперматозоидите са били ключов фактор.
При нас не са били, всеки път всичко е било ок и са се оплождали нормално без икси и други дейности.
Има ли някой друг освен мен, който да се надява на естевенно чудо и да се тества всеки месец Simple Smile

# 684
  • Пловдив
  • Мнения: 432
Аз се надявам. Все пак преди две години забременях още на втория месец, след като решихме да не се пазим, а бях на 42 години. Следя си овулацията всеки месец, ако не съм на стимулация и правим бебе, това е. Аз се притеснявам, че може след кюртажа да имам сраствания, мисля да си направя хистеро задължително. Но сега, след като ми изследваха ембриончетата и от там излезнаха мутации в две хромозоми на едното и три в другото, в това число и Даун, та не знам.

# 685
  • София
  • Мнения: 23 165
нямам опит със всичко, но случаи всякакви съм чела из форума.
мъже с нормална спермограма, уж всичко е наред, оказва се че имат повишени щитовидни хормони. котигират ги и жените си забременяват натурално.
подобни с висока кз.
подобни неща и при жените.
така чедобре е да се проверяват нещата. от друга страна където не е търсен проблем май не е намерен. трябва си някаква мярка.

# 686
  • In transit
  • Мнения: 11 864
Две в едно и аз Simple Smile
В последните месеци чух за няколко случая на успели жени над 42 години в Клиниката в Тутракан? Ходели там като последна надежда..последната жена, за която ми казаха е на 44г. Бях останала с впечатление, че там недолюбват зрели жени. Някой с преки впечатления?

# 687
  • Мнения: 956
При нас мъжкия фактор е такъв, че ембриолога от Надежда като ни видя след 6 години, каза: А, ти ли си. Имал само още един такъв случай. 83% дефрагментирани при норма 30%,0% бързо подвижни, 0% морфология. Последния път пи добавките на Денис имаше подобрени. А иначе в Турция правихме последните два Аджъбадем Маслак.
Имам в България 2 стимулации, 4 естествен цикъл - 0 чхг, в Турция 4 стимулации, две родени деца, две биохимични.

Последна редакция: чт, 23 яну 2020, 17:12 от shanti

# 688
  • Мнения: 34
Здравей, Shanti,
Къде направи опитите с хормон на растежа?

Аз пак да се изкажа - на 39 имах ужасна стимулация с 14 яйцеклетки, всичките в коша заради силните дози. И се отказах. На 41 пак ме ухапа мухата и направих две стимулации, след едната зет и  биохимична, втората успешна, родих на 42.Слагаха за качество хормон на растежа успоредно с гонала. Едно момиче със същия протокол има вече две само с един яйчник от две бременности.

# 689
  • тук-там
  • Мнения: 5 718
Аз съм пробвала и с петдневни, и с тридневни. Нямаше резултат. На 44 и 45 год бяха опитите. Ембрионите бяха без забележки. На 42 забременях естествено и бързо приключи, гарантирано заради компроментирано качество. И аз в началото си затварях очите за статистиката и вярвах в чудеса. Ама това си е ирационално и не води до нищо. Трябва да се отчита статистиката, да не се водят битки за минимални шансове и да се правят валидни стратегии за повишаване на шансовете за успех. Това е моята философия! И за какво да дълбая и решавам други проблеми с по-малко влияние, след като нямам решение на основния и определящ за резултата проблем?!

Общи условия

Активация на акаунт