Съвет за забравяне на невъзможното

  • 11 836
  • 269
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 7 006
И какъв точно е проблемът да получа съвет? Хубаво, вие сте безгрешни, аз не. Мъжът ми няма връзка сега, имаше преди. Другият изчезва в смисъл, че не пише, а не, че физически изчезва. Изчезва след всеки път, когато каже нещо за чувства. Толкова ли е трудно да дадете съвет, вместо тичиното оплюване и нападане. Искам обективно мнение как да забравя един човек. Въртиопашка, всякаква съм, но съм човек и имам нужда от съвет.
Ами..какво да кажем..
Освен,че е вярна приказката,че маймуната не пуска стария клон,докато не се хване здраво за новия..
Мъжът ти ти е изневерил.
Приятно ли ти беше?
Защо сега искаш да направиш същото?
Не е ли по-достойно,щом си тооолкова влюбена,да седнеш и да поговориш с него за раздяла,пък тогаз да плетеш кошницата с новия?
П.п.Възлюбеният ти явно не желае главоболия с женена жена.Има някакъв морал човека,което му прави чест.
Щото ако беше някой,щеше  да продължи да си те клати  и да си играе на влюбен.
А може и чисто и просто да е практичен.
Преценил е,че единия секс не си струва риска от скандали и сериозно присламчване от твоя страна.Предполагам имаш и деца..Още една вероятна причина.

# 31
  • Мнения: 46 515
Очевидно имате сериозни семейни проблеми. Седнете и се изяснете, ако искате да сте заедно, работете по тях, ако не искате - разделете се.
И след това правете, каквото ви душа иска.

# 32
  • Мнения: 8 804
Проблемът както винаги е между жената и мъжа в семейството. Всичко останало е или фон или следствие. Ако всичко със съпруга беше ок този изобщо нямаше да го има. А това за сродните души ще го пропусна, твърде смешно и несериозно е Mr. Green

# 33
  • Мнения: 14 966
Търсиш съвети, защото си отхвърлена.
Този те е подвел с флиртове, ти си започнала да планираш. Самият факт, че си си създала илюзията, че имате сто про съвпад, и че това е твоят човек, при описаната ситуация, говори само за едно- измислила си си го, за да запълниш липса в семейството. Вид бягство, илюзия, паралелен живот. Как да се справиш ? Колкото и да е клиширано, времето лекува. Започваш да го гониш от съзнанието, не търсиш погледи и контакти в офиса, блокираш. Той, всъщност, вече те е уведимол, че не ви вижда заедно. Свали го от пиедестала, където си го поставила. Приеми, че е обкновено човешко същество, със слабости  и грешки. Търси добрите страни на партньора си. Отдай се на детето, семейството. Стани работохолик, ако така съзнанието ти ще се осбоводи.
Полека лека , всичко ще се нареди. А, и помисли, ако нещо беше станало, кой пръв щеше да е наранен. В една месторабота- мъж, любовник и ти. Пф. Това няма как да остане тайно. Няма как.

# 34
  • Мнения: 5 508
Авторке, смятам, че обичаш драмата. За това си се хванала с мъж, с когото нямаш нищо общо, че и дете си му родила. За това си преглътнала изневярата. За това си 'влюбена' в 'перфектнияр мъж', който те отблъсква.
Дори да ти дадем съвет как да го забравиш, то съвсем скоро ще се вкараш в нова драма, защото така функционираш.

# 35
  • Мнения: 6 930
Този ти се струва перфектен, само защото не е твой. И аз смятам, че ако любовта ви се случи, скоро ще осъзнаеш, че не е нищо повече от това, което вече имаш.

# 36
  • Мнения: 46 515
Този ти се струва перфектен, само защото не е твой. И аз смятам, че ако любовта ви се случи, скоро ще осъзнаеш, че не е нищо повече от това, което вече имаш.
По тази логика да се хващаме с първия и да не търсим повече?
Всеки човек е различен, съответно и всяка връзка. Няма как да знаем, нито ние, нито тя, какво ще се случи в една следваща връзка. Както може да е по-щастлива, така и по-нещастна, но не съм съгласна, че със сигурност няма да намери повече. Сегашното ѝ семейството е - той на една страна, тя на друга, не е много трудно да намери връзка, в която нещата да са поне малко по-събрани...

# 37
  • София
  • Мнения: 7 990
Трябва да си безкрайно глупава, за да дращиш да завъдиш любовник на общото работно място, че и под носа на официалната половинка. Съжалявам, но не мога да го кажа по-дипломатично.
Все някой трябва да прояви разум в тази ситуация и очевидно това е "външният" мъж. Достатъчно ясно те е отсвирил, опитал се е и да бъде деликатен, така че да не си разритате съвсем отношенията и да станете за смях в офиса.
Събери си акъла и хормоните и престани да се държиш като разгонен пубертет. Ако толкова липсва мъжко внимание, поне се опитай да не бъде общ познат.

# 38
  • Мнения: 5 480
Тоест вие сте ежедневно в една стая и си пишете за гори, вили, кучета. Вдигате поглед от екрана, казвате си нещо служебно и пак започвате романтиката. Каква е тази история....

# 39
  • Мнения: 18 530
Човекът колега има капка здрав разум.

Какви чувства, той не смее да те докосне. Искал е да пофлиртувате, но не и да се излага на работното си място.

# 40
  • Мнения: 2 695
А пък офисните клюкари няма как да не са ги надушили. Тези връзки си личат от далеч. Авторке само се излагаш и ставаш за срам и смях. Голяма жена си. Какви са тези мъки и страдания по любовник, който ти е бил шута (е, поне го е направил интелигентно).

# 41
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Ще ти кажа какво мисля. Истинската любов е неразумна и не познава принципност.
Този мъж не те е обичал, запълвал е свободното си време с чатове, но виждайки колко си хлътнала е решил да не си създава излишни проблеми и главоболия с реални интимни отношения. Решил е, че рискът не си струва, дори и за единия секс, което е доста унизително.
Поредният страхлив сладкодумник. Добре ще е да слезеш на земята.

Последна редакция: вт, 03 сеп 2019, 14:05 от VickyTaylor

# 42
  • Мнения: 64
Колегата ти гледа да не си изгуби работното място, както и ти не желаеш същото. Той може ли да си позволи да напусне и намери подобна и вероятно добре платена работа, както заявяваш ти?("Да напусне той" ли бе написала?)
Няма един начин за забравяне на всякакъв проблем, а твоят е "несподелено влюбена в колега". Потърси помощта на психолог.

# 43
  • Мнения: 6 930
Този ти се струва перфектен, само защото не е твой. И аз смятам, че ако любовта ви се случи, скоро ще осъзнаеш, че не е нищо повече от това, което вече имаш.
По тази логика да се хващаме с първия и да не търсим повече?
Всеки човек е различен, съответно и всяка връзка. Няма как да знаем, нито ние, нито тя, какво ще се случи в една следваща връзка. Както може да е по-щастлива, така и по-нещастна, но не съм съгласна, че със сигурност няма да намери повече. Сегашното ѝ семейството е - той на една страна, тя на друга, не е много трудно да намери връзка, в която нещата да са поне малко по-събрани...


Е не изглежда като мъжа ѝ да е бил първия срещнат, тя сама изтъкна положителните му качества. Ако не е щастлива в сегашната, разбира се, че може да потърси щастие другаде, ама хем да се държиш за сигурното, хем да идеализираш дивото, ми се вижда несериозно.

# 44
  • Мнения: 2 111
Трудно ще го забравиш щом сте колеги и го виждаш постоянно. Единствено времето ти е съюзник, както и пренасочване на енергията на друго място. Моят съвет е да се вгледаш в себе си и да се запиташ с какво можеш да направиш живота си по-хубав. Не мисля, че генерално се намираш в добра позиция - в брака, живота и на емоционално ниво. Относно последното, предполагам, че не си прекалено млада щом имаш мъж, дете и напреднала кариера. При това положение за мен е странна тази обсесия с някой, с който действията се развиват изцяло във виртуала. Неговите сигнали и действия са ясни. Емоционално зрял човек би трябвало да пие една студена вода и да продължи.
Също така, смятам, че бракът ти се е запътил към крах щом и двамата сте емоционално абдикирали и не споделяте общи ценности за живота. Ти може и да имаш желание да го крепиш, но готви се и за сценарий, в който мъжът ти проактивно ще търси раздяла.

Общи условия

Активация на акаунт