Съвет за забравяне на невъзможното

  • 11 781
  • 269
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 4 577
Тереза, явно за теб е непонятно раждането на деца, защото искаш и си готов да се грижиш.за такива, а не като жест към някой мъж. Самото дете също ли трябва да ти е благодарно доживот и да благоговее пред жертвата, която си направила за него??? Нямам намерение повече да спамя темата. Който разбрал-разбрал.

Последна редакция: чт, 12 сеп 2019, 09:23 от TafTaf

# 211
  • Мнения: 31 378
Истинската отговорност е отглеждането и възпитанието на децата и в този процес трябва да участват и двамата родители.

Точно затова е геройство.
Ясно е, че доста хора не се справят добре с тази задача.

# 212
  • Мнения: X
Тереза, явно за теб е непонятно раждането на деца, защото искаш и си готов да се грижиш.за такива, а не като жест към някой мъж. Самото дете също ли трябва да ти е благодарно доживот и да благоговее пред жертвата, която си направила за него??? Нямам намерение повече да спамя темата. Който разбрал-разбрал.
TafTaf,
Значи твоят мъж ако някой ден се скарате, може да ти каже " К'ва си ти ма ? К'во пък толко си направила за мене ? Всяка друга можеше да ми роди дете ?"
И ти изглежда ще се съгласиш с него....

Аз пък съжалявам, че българките нямат достатъчно самочувствие. И че продължават да смятат, че е нормално едновременно и да ходят и на работа и да гледат деца, и вечер да му сервират салатата с ракията.

К'во пък толко едното майчинство ?!?! Нищо работа !!!
Жалко, че не се ценим ! Че не си ценим здравето и живота, който посвещаваме на семейството ! После как искаме мъжете ни да ни ценят ?
И сме държавата с най-ниска издръжка. Закона е от средата на миналия век. И никой не говори за това. Никоя партия, която дойде на власт.
Затова на българският мъж му е леко около врата. Щото може да направи дете и после майката да си го гледа сама. А той кво 250 лв ?

Последна редакция: чт, 12 сеп 2019, 20:37 от Анонимен

# 213
  • Мнения: X
Според мен хората в днешно време много лесно се отказват от трайните си връзки. Имали липси, и айде, излизат на свободния пазар.
Ами ако човекът отсреща е свестен, ако имате общи деца, спомени, ако разчитате един на друг...все пак с този човек сте се събрали по любов. Къде е отишла тази любов? В друг човек ли сте били влюбени или в своето въображение? Ако това все още е същият човек, който е допуснал грешки спрямо вас и е склонен да ги признае и компенсира, не си ли струва да потърсите онова забравено нещо, което ви е палило преди? В много случаи то си е там, просто е засипано с пепел.
Тук вече има големи вариации относно капацитета на хората да прощават. За мен лично изневярата е сред непростимите неща и дори не бих се опитвала, за което партньорът ми знае. Но други са в състояние да простят. Авторката изглежда не е преработила някои неща от миналото с мъжа й и сега подсъзнателно търси реванш. Полза от това никаква. Ако изобщо има шанс за това семейство, то трябва всичко да се изгребе от дъно и да се започне начисто. Иначе студенината ще стане перманентен спътник, и колкото и да се преструват, колкото и да се опитват да пазят "семейството" за пред хората, то ще е само една куха черупка. Въпрос на време е единият или другият, или и двамата да потърсят пак алтернативи навън.

Та в случая, на въпроса на  авторката: лесно е да забравиш виртуалния въображаем принц, ако оправиш нещата вкъщи. И обратното, ако нещата вкъщи продължат да са така забатачени, не само няма да забравиш виртуалния принц, ами следващия път ще преминеш и към действия. И тогава се влиза в познатата гнусна схема - лъготене, криене, крадене от семейния ресурс, докато циркът стане публичен.

Последна редакция: чт, 12 сеп 2019, 12:37 от Анонимен

# 214
  • Мнения: 666
Съгласна! И именно заради раздалечаването вкъщи идеализираш ухажора, когото не можеш да видиш в реални ситуации на ежедневна връзка, в което би лъснало че и той не е идеален. Аз бях сигурна и го казах преди, че той отново ще потърси контакт. Така те държи в неясното взаимоотношение, и нищо обаче не предлага. И аз мисля, че това за мъжа ти са само оправдания - това си го решаваш ти, твоя си е отговорността. Той ако не търсеше само тръпка, щеше поне да ти предложи и изкаже ясно той какво иска, а ти какво ще правиш с мъжа си си решаваш ти. Продължавам да мисля че той въобще не е имал никога такива цели (реална и истинска връзка с авторката), но ще продължава да й създава трепети с неясни "включвания", намеци и т.н. Ако не отрежеш твърдо и категорично, няма друго измъкване. Възможно е и поради мислите за него, да се самоубеждаваш и преувеличаваш колко няма нищо между вас с мъжа ти. Ако пък си твърдо убедена, че няма, тогава не е начинът криене и лъжи, а всеки по пътя си. Тогава ще се види дали свободният господин би поел отговорност за истински отношения.. (Аз силно се съмнявам). Но авторката трябва първо да си вземе решение за кого и какво да положи усилия и на кого да обърне гръб. Аз бих казала на господина - ако само ще си играеш игрички, не ме занимавай повече и не ме търси освен за работата. И ще си покаже колко сериозно държи на нея.

# 215
  • Мнения: 6 582
Тереза, явно за теб е непонятно раждането на деца, защото искаш и си готов да се грижиш.за такива, а не като жест към някой мъж. Самото дете също ли трябва да ти е благодарно доживот и да благоговее пред жертвата, която си направила за него??? Нямам намерение повече да спамя темата. Който разбрал-разбрал.
TafTaf,
Значи твоят мъж ако някой ден се скарате, може да ти каже " К'ва си ти ма ? К'во пък толко си направила за мене ? Всяка друга можеше да ми роди дете ?"
И ти изглежда ще се съгласиш с него....

Аз пък съжалявам, че българките нямат достатъчно самочувствие. И че продължават да смятат, че е нормално едновременно и да ходят и на работа и да гледат деца, и вечер да му сервират салатата с ракията.

К'во пък толко едното майчинство ?!?! Нищо работа !!!
Жалко, че не се ценим ! Че не си ценим здравето и живота, който посвещаваме на семейството ! После как искаме мъжете ни да ни ценят ?
И сме държавата с най-ниска издръжка. Закона е от средата на миналия век. И никой не говори за това. Никоя партия, която дойде на власт.
Затова на българският мъж му е леко около врата. Щото може да направи дете и после майката да си го гледа сама. А той кво 250 лв ?

Ох, явно сериозно не разбираш.
Не раждаш дете на мъж, създавате го двамата с любов.
И няма как да ти каже така, защото точно това дете, което всъщност е човек, е уникално. Няма как друга да го роди или друг да го направи. Дори и вие двамата не може да го направите два пъти.
А защо намесваш грижи, издръжка и т.н е напълно непонятно

# 216
  • Мнения: X
Ох, явно сериозно не разбираш.
Не раждаш дете на мъж, създавате го двамата с любов.
И няма как да ти каже така, защото точно това дете, което всъщност е човек, е уникално. Няма как друга да го роди или друг да го направи. Дори и вие двамата не може да го направите два пъти.
А защо намесваш грижи, издръжка и т.н е напълно непонятно
[/quote]



А кой го ражда това дете създадено от тези двама души ? Ето задавам ти прост въпрос. Нали точно ти изказа несъгласие с израза
 " родила си му дете " ?
Дай да видим как е при хората и кой всъщност му ражда на мъжът детето ? Знаем, че той сам не може.

Последна редакция: пт, 13 сеп 2019, 08:56 от Анонимен

# 217
  • Мнения: 670
А кой го ражда това дете създадено от тези двама души ?
Ха-ха, ей тук вече опираме до въпроса за яйцето и кокошката Laughing
Това ми напомня как като бях малка и баща ми и майка ми се закачаха с мен и ме питаха: Кого обичаш повече, аз казвах: Мама, защото ме е родила. Но как щеше мама да ме роди, ако не беше И татко?!
Teresa30, имам чувството, че с този начин на мислене те очакват неминуемо сътресения занапред. Дано да се лъжа!

# 218
  • Мнения: X
А кой го ражда това дете създадено от тези двама души ?
Ха-ха, ей тук вече опираме до въпроса за яйцето и кокошката Laughing
Това ми напомня как като бях малка и баща ми и майка ми се закачаха с мен и ме питаха: Кого обичаш повече, аз казвах: Мама, защото ме е родила. Но как щеше мама да ме роди, ако не беше И татко?!
Teresa30, имам чувството, че с този начин на мислене те очакват неминуемо сътресения занапред. Дано да се лъжа!
Страхотни и много полезни разговори сте водили с твоите родители.
Ама Ти си едно много умно дете !
Пожелавам ти във вашето семейство да имате много яйца, снесени от кокошка след оплождане с любящ петел за Великден !
А твоите родители казали ли са ти, че не е хубаво де желаеш злото другиму?

Последна редакция: пт, 13 сеп 2019, 12:22 от Анонимен

# 219
  • Мнения: 31 378
Много дребнав и излишен спор.
Мъж  и жена заедно създават бебето.
Кой го носи 9 месеца? Извънземните ли?

Колкото до въпроса "Кого обичаш повече" е изключително грозно и подло да се пита едно дете.

# 220
  • Мнения: 670
Колкото до въпроса "Кого обичаш повече" е изключително грозно и подло да се пита едно дете.
Никой не казва, че жената не ражда детето, но това не значи, че отговорността за зачеването е единствено нейна и съответно величието за съществуването на това детет е само за жената.
А що се отнася за въпроса - това беше само шега, която обаче родителите са използвали, за да си решават собствени надмощия. Дадох примера, за да се види как могат да се манипулират хора от денска възраст.
А що се отнася до Тереза30 - не желая никому злото, просто мисля, че може да си разочарована, мислейки така. И не се притеснявай, снесла съм достатъчно яйца и повече не ми трябва да снасям. Нещо, май, да си направиш корекция на поста и на мисленето, че прекрачваш граници!

# 221
  • Мнения: 31 378
Колкото до въпроса "Кого обичаш повече" е изключително грозно и подло да се пита едно дете.
Никой не казва, че жената не ражда детето, но това не значи, че отговорността за зачеването е единствено нейна и съответно величието за съществуването на това детет е само за жената.
А що се отнася за въпроса - това беше само шега, която обаче родителите са използвали, за да си решават собствени надмощия. Дадох примера, за да се види как могат да се манипулират хора от денска възраст.
А що се отнася до Тереза30 - не желая никому злото, просто мисля, че може да си разочарована, мислейки така. И не се притеснявай, снесла съм достатъчно яйца и повече не ми трябва да снасям. Нещо, май, да си направиш корекция на поста и на мисленето, че прекрачваш граници!

Кой и къде го е написал това? Моля за цитат.
Дори в предишния си пост аз написах, че мъж и жена заедно зачеват бебето. Мъж ли го носи обаче 9 месеца, мъжът ли изживява всички проблеми  съпътстващи бременността? Неговия ли задник се разцепва в болницита? Той ли получава стриите и увисналата кожа след раждане?

Мисля, че ти първа прекрачи границата на доброто възпитание относно Тереза.
Поста и е провокиран от теб.

Оф, Тереза вземи напиши, че само мъжете раждат, жените нищо не правят и да се приключва тъпия спор.

# 222
  • Мнения: X
Колкото до въпроса "Кого обичаш повече" е изключително грозно и подло да се пита едно дете.
Никой не казва, че жената не ражда детето, но това не значи, че отговорността за зачеването е единствено нейна и съответно величието за съществуването на това детет е само за жената.
А що се отнася за въпроса - това беше само шега, която обаче родителите са използвали, за да си решават собствени надмощия. Дадох примера, за да се види как могат да се манипулират хора от денска възраст.
А що се отнася до Тереза30 - не желая никому злото, просто мисля, че може да си разочарована, мислейки така. И не се притеснявай, снесла съм достатъчно яйца и повече не ми трябва да снасям. Нещо, май, да си направиш корекция на поста и на мисленето, че прекрачваш граници!

Кой и къде го е написал това? Моля за цитат.
Дори в предишния си пост аз написах, че мъж и жена заедно зачеват бебето. Мъж ли го носи обаче 9 месеца, мъжът ли изживява всички проблеми  съпътстващи бременността? Неговия ли задник се разцепва в болницита? Той ли получава стриите и увисналата кожа след раждане?

Мисля, че ти първа прекрачи границата на доброто възпитание относно Тереза.
Поста и е провокиран от теб.

Оф, Тереза вземи напиши, че само мъжете раждат, жените нищо не правят и да се приключва тъпия спор.
Не бе те не раждат, това е твърде физиологично  и твърде принизено ( клизми, води, кървища....).
Те духовно се извисяват, когато раждат. И до тоалетната ходят с финес  и звуците, които там издават са трактати достойни за творчеството на Бетовен.

Последна редакция: пт, 13 сеп 2019, 17:34 от Анонимен

# 223
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Не бе те не раждат, това е много твърде физиологично  и твърде принизено ( клизми, води, кървища....аааа гнус и 1/2 ).
Те духовно се извисяват, когато раждат. И до тоалетната ходят с финес  и звуците, които там издават са трактати достойни за творчеството на Бетовен.
JoyJoyJoy
В тая връзка се сетих за едно племе, за което четох преди време. Не помня точно откъде и какви бяха, но запомних, то и нямаше как, щото се вбесих, как като дойдело време за раждане при някоя жена, нея я затваряли някъде и я предупреждавали да не вика, а насред селския мегдан се изтъпанчвал бащата или друг и почвал да се дере и да се прави, че ражда. И накрая го обгрижвали и величаели, сякаш вярно той е родил. Това човешкият акъл такива дъна може да дълбае, че не е за вярване.

# 224
  • Мнения: 6 582

А кой го ражда това дете създадено от тези двама души ? Ето задавам ти прост въпрос. Нали точно ти изказа несъгласие с израза
 " родила си му дете " ?
Дай да видим как е при хората и кой всъщност му ражда на мъжът детето ? Знаем, че той сам не може.

Изказах несъгласие с това, че си МУ родила на НЕГО дете. Аз не възприемам нещата така - родила съм не на НЕГО дете, дори не и на себе си, защото не възприемам детето като собственост.

Общи условия

Активация на акаунт