Какво правят жените в менопауза когато ... 8

  • 97 270
  • 863
  •   2
Отговори
# 195
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 320
Франсоаз, когато седиш вкъщи, караш си ранната менопауза, редейки торти, може да минеш и без хзт, щото може да си позволиш да легнеш когато ти се приспи и не ти е проблем да пиеш кафе в 3 посред нощ. Когато обаче ти се налага да станеш в 7, да работиш 8 часа с хора и следобед да въртиш и къща, нещата не могат да минат без хзт.

# 196
  • Мнения: 13 798
. Тия горещи вълни, дето ги разправяте,  никога не съм ги усещала.

Завиждам ти. Късметлийка си. Надявах се и аз да съм така ама не. Просто тялото ти не реагира остро на спадането на естрогена. Както и вероятно на прогестерона. Това обаче е индивидуално. Вероятно има дами които минават през цялата палитра на оплаквания. Аз примерно имам пълен комплект оплаквания когато имам функционални кисти. Имам яйцеклетка , нямам  пукане и това ми докарва   симптоми подобни на бременност - вълни, сърцебиене, болки и придръпване, пристъпи на  главоболие и прочие. Гинеколожката каза че според относителното покачване на фсх  явно е налице начало на процес на изчерпване на резерва , но все още яйцеклетките имам.  И явно , това съпротивление на организма ми срещу случващото се , ужасно ме измъчва. Принципно на мен и в пубертета докато ми дойде ми бяха много тежки години - адски болки в яйчниците, припадъци от главоболие - освобождаваха ме чак от училище . После  в нормалния живот често циклите / овулацията ми бяха доста мъчителни, с много неразположения.. А има дами които им идва цял живот  без болки,  неразположения,  за два/ три дена и са пушки.
Вероятно и с менопаузата е същото. Има хора и хора,  без значение как се храниш и какъв ритъм на живот имаш.

# 197
  • Мнения: 10 256
Ееех и аз се надявам като цял живот с тоя цикъл то болки, то чудо беше, вече поне менопаузата ми да е по-лека за компенсация. Всеки месец все едно дете раждам...До гуша ми е дошло. Още съм в премено, но много ми харесва че цикъла е много кратък и не толкова обилен (от 7 дена, съм down до 3-4). Ако и другото се нареди така, то за мен най-хубавия ми период като жена, ще бъде менопаузата.

# 198
  • Мнения: 910
При мен точно обратното протича- увеличават се дните и или идва веднъж на два- три месеца, или два пъти месечно , това направо ме побърква !

# 199
  • Мнения: 10 256
ЕЕе ако 69 ти е рожденната година и все още имаш цикъл, то си е направо героизъм Satisfied Явно при теб си е време за тия неща. И при мен ще дойдат тия прескачанки, но кой знае кога. Гледам нищо не може да се предвиди....Докато си с цикъл, изведнъж друго се случва, разни процеси настъпват без време. Аз от спортуване винаги съм била с 18% телесни мазнини. Но от няколко години почнах да чета за пременопауза и менопауза и на всякъде се говори, че баланса на хормоните се поддържа с малко повечко мазнини. Та в момента съм с около 20% мазнини. Явно много хубаво, пак не е на хубаво. Трябват си и малко телесни мазнинки. Та тренирам си за кеф вече май. Лудостта и педантичността ги позарязах....

# 200
  • Мнения: 34
Здравейте, Началото на ноември писах, че съм на 51 г. и 12 месеца без цикъл, като получих много малко зацапване. Ходих на доктор тогава, където стана ясно, че лигавицата ми е 2,5 мм, няма кисти, имах една малка миома която даже  се смали на 10 мм. Доктора ми предложи пак да ми види след около 45 дена. Като от тогава нямах зацапване или кървене. Сега стана ясно, че от миналото зацапване сега на 49-ти ден имам удебелена лигавица 9мм, без кисти, фоликули ... Предписа дуфастон за една седмица и после след цикъла около 7-8 ден пак на преглед. Може би се дължи на хормонален дисбаланс, но много съм притеснена. Има ли някой от Вас с подобен проблем? Благодаря и весели празници.

# 201
  • Мнения: 910
Моето възелче си стои 1,5-1,6 мм при това е вътре в мускула на матката, но много силни кръвоизливи имам всеки път , все едно съм в пубертета , лигавицата я меря по веднъж годишно , казват че е нормално дебела

# 202
  • Мнения: 1 306
Здравейте, Началото на ноември писах, че съм на 51 г. и 12 месеца без цикъл, като получих много малко зацапване. Ходих на доктор тогава, където стана ясно, че лигавицата ми е 2,5 мм, няма кисти, имах една малка миома която даже  се смали на 10 мм. Доктора ми предложи пак да ми види след около 45 дена. Като от тогава нямах зацапване или кървене. Сега стана ясно, че от миналото зацапване сега на 49-ти ден имам удебелена лигавица 9мм, без кисти, фоликули ... Предписа дуфастон за една седмица и после след цикъла около 7-8 ден пак на преглед. Може би се дължи на хормонален дисбаланс, но много съм притеснена. Има ли някой от Вас с подобен проблем? Благодаря и весели празници.
След дуфастона да се надяваме , че ще се изчисти лигавицата. То и затова те вика на преглед. Аз бях с удебелено лигавица и след прием на дуфастон се появи менстр. , която я изчисти. И след това една година нищо. Преглед, на който всичко беше наред. Сега месец май ще видим втората година как се развивам.

# 203
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Здравейте и от мен,аз съм на 37 и съм вече в постменупауза(оперативна,не естествена).Две години и нещо вечер по няколко пъти се будех подгизнала от пот,преобличах се сушах косата и сменях хавлията на възглавницата и ревях тихичко,за да не събудя малкия.Беше ужас.Сега също много се потя,чак лицето ми плувва в пот,не мога да се гримирам,всичко се разтича.Спя с леко одеало.Е,махнаха ми оперативно преди две или три години и щитовидната жлеза и никак не мога да си оправя хормоните.
За съжаление имам вече лека остеопения и артритни изменения в ставите.Даже една ревматоложка ми даде талон за гинеколог,според нея трябваше да започна хзт,но според гинекологът не бива,имам мастопатия и постоянно изтичане на бял секрет от гърдите,пролактинът ми също не е наред.Когато пия Дуфастон,млякото спира,за съжаление спра ли го- започва.
Какво мога да пия,за да позабавя тези промени в организма,на които не им е време.От болките в ставите не смея да ходя по много,ту пълнея,ту отслабвам,в момента съм 96 кг и не мога да се гледам.Още след хистеректомията станах от 49-50 кг на 85 кг,въпреки,че тогава се движех много.Имам и стенокардия вече...Ужас някакъв.Пила съм всякакви фитоестрогени,никакъв ефект.Нито за вълните помагаха,нито за килограмите.На всичкото отгоре имам и колит и храненето ми е предимно с картофи,ориз,препечен хляб,сирене,месо варено понякога.Сега имам и висок холестерол, триглицериди и стеатоза на черния дроб.Никой лекар не ми изписва нищо по въпроса,не знам,ужас някакъв.Всеки гледа,цъка с език и нищо не ми изписва.

Последна редакция: пн, 23 дек 2019, 17:01 от mariqivanova799

# 204
  • Мнения: 20 157
Ох бе Миме.... 😟
И аз бях така лятото, според мен голям пръст имат и щитовидните проблеми. Не зная какво да ти кажа, лтироксина хич ли не помага? 😑

# 205
  • София
  • Мнения: 16 193
Mariqivanova799 си е за ХЗТ, но аз не съм лекар да ѝ изписвам лечение. Бих препоръчала проф. Здравко Каменов, зав. АГ Ендокринилогия в Майчин Дом София, има частен прием мед. център "Камедика"  (http://www.kamedica.com/1045108210801087.html), доколкото знам даже тази седмица преглежда, ако не, да си запише преглед за след Нова година.

# 206
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Никак не ми помага Л Тироксинът,дразни ми стомаха,хиляда пъти съжалявам,че се оперирах.А при една и съща доза тсх ми варира от 0 и нещо до 30-40.
Sharky,ще видим,аз не съм много съгласна за хзт,защото бях с изключително тежка форма на ендометриоза и може да се събуди някое заспало огнище.Лекарят каза предрак на ендометриума,затова е махнал и матката,че и шийката,всичко е било една пихтия.Така е била и щитовидната жлеза.Направо ужас.

Последна редакция: вт, 24 дек 2019, 10:40 от mariqivanova799

# 207
  • Мнения: 20 157
Нали има нова форма на Тироксина, пробва ли я?

# 208
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Ще съм много благодарна Lemy,ако ме насочиш от къде да я взема.За течната питаш,нали?Приятелка я търси в Турция(имам рецепта от Лозанов),но намери само Т3.Не съм го пробвала още и към Т3 съм малко с резерви,бургаските ендокринолози ме съветват да не го пия,давал още повече странични реакции.

# 209
  • Мнения: 20 157
Не Миме, за хапчетата имам предвид. А, то било за Еутирокс, нищо де, то същото:://--reklamen-spam133-
Скрит текст:
-/novini/lyubopitno/vazhno-lekarstvoto-eutiroks-e-s-promenen-sastav
Важно: Лекарството Еутирокс е с променен състав
PRINT
17.09.2019
хапче лекарства
Популярното лекарство Еутирокс, което се предписва като хормонозаместителна терапия при хипотиреоидизъм (намалена функция на щитовидната жлеза) и хашимото, е с нов, променен състав. Това става ясно от съвместно съобщение на Изпълнителната агенция по лекарствата и фармацевтичната компания Мерк, изпратено до медицинските специалисти. Промяната обхваща от средата на август 2019 г. таблетките с различна дозировка – 25 мг, 50 мг, 75 мг, 100 мг и 125 мг. Новото е замяната на помощното вещество – в тях вече не се съдържа лактоза, към която някои хора са алергични. Освен това основното вещество (левотироксин) е с по-добра стабилност през целия срок на годност.

Не е нужно хората, които вече приемат лекарството, да правят някаква промяна. За рисковите групи – хора с хронични сърдечносъдови или онкологични заболявания, бременни, обаче е уместно проследяване на лабораторните резултати.

Общи условия

Активация на акаунт