Какво правят жените в менопауза когато ... 8

  • 97 272
  • 863
  •   1
Отговори
# 435
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 320
Аз също съм с хзт, Фемостон. Отслабнах, либидото ми се покачи, спя, нямам екстрасистули и горещи вълни. Спортувам активно. Преди коленцата ми бяха стерео, сега не ги усещам да хрупат. Остана изпотяването. Засега се залисвам, че е от сезона.

Чувствам се в страхотна форма, отпуснах душата, забавлявам се, бера плодовете на труда си с пълни шепи и се радвам на живота.

# 436
  • Мнения: 124
На колко сте години?Като казахте за колената,аз танцувам народни танци от 10г.Подскачам като младо яре:),без никакви болки и проблеми.От два месеца направо се стряскам.Боли ме кръста,коляното,стъпалата.Мисля си,че ако ми се отнеме това удоволствие ще откача.Миналата година,откакто започна прескача ето на цикъла,пих дуфастон и нямах такива проблеми.Сега от 4мес,откакто цикъла ми е меко казано оскъден и пия фитоестрогени,тези оплаквания се появиха.Май ще пия хормони.Не искам да ставам като стара баба още на 40.Имам малко дете и трябва да съм активна!Страх ме е само от този пуст рак,за който предупреждават лекарите

# 437
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 320
На 45 ме тресна. Последваха гинеколог, ендокринолог, мамолог и след 6 месеца отсъствие на цикъл започнах с хормоните.

Да добавя, че и състоянието на кожата ми се подобри. Не полагам някакви особени грижи, просто гледам да е добре хидратирана.

# 438
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Щастливки сте,че можете да пиете хормони.
Дано се чувствате добре и да не получите никакви странични ефекти.

# 439
  • Бургас
  • Мнения: 6 311
За танците на мен ми каза специалиста, при който ходих заради проблема с кръста да не ходя, защото всички, които се занимават имали проблеми с колената.

# 440
  • Мнения: 124
На 45 ме тресна. Последваха гинеколог, ендокринолог, мамолог и след 6 месеца отсъствие на цикъл започнах с хормоните.

Да добавя, че и състоянието на кожата ми се подобри. Не полагам някакви особени грижи, просто гледам да е добре хидратирана.

# 441
  • Мнения: 124
А не ви ли плашиха с страничните ефекти?От колко време ги пиете?

# 442
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 320
А не ви ли плашиха с страничните ефекти?От колко време ги пиете?
Гинекологът беше против хзт, но ендокринологът даде друго мнение. Наложи се да си търся друг гинеколог. В крайна сметка все от нещо ще се мре.

Имам приятелка, която ги пие вече седма година на своя отговорност. Няма никакви оплаквания или усложнения. Прави си профилактичните всяка година и по време на кампании за превенция на рак на млечна жлеза.

Не ви навивам. Просто ви казвам какво избрах за себе си. Всеки може да направи информиран избор. На листовката достатъчно ясно са посочени рисковете.

# 443
  • Мнения: 3 927
Това с хормоните ме човърка от известно време. Не знам защо, но не бих искала да пия. Има ли вариант да не се приемат хормони изобщо?!

# 444
  • Мнения: 13 798
Да разбира се. И на мен ми предложиха ХЗТ но аз бях на 49 и отказах. Консултирах се и с на мамолог преди това. Пия билкови заместители на тези хормони. Доколко помагат ввъпросно. Но за мен е по-приемливо

# 445
  • Мнения: 1 310
_re_ge  кои са билковите заместители, които пиеш? Благодаря!

# 446
  • Мнения: 13 798
За болки в гърдите примерно Фемикур Н, но там трябва постоянна консултация с мамолог. Иначе Фемарел  (  меня с фемовита) , ремифемин за вълните. За кисти (рецепта на Димков) смес от невен турта и бял равнец. Има много подобни илачи на пазара. Не е като да е хормон, но и аз не съм на 40 години. Време ми е тоест.

# 447
  • Мнения: 2 820
На мен гинекологът ми изписа преди две, три години Vagilact заради микрофлората. През три месеца, през три дена. Ползвам ги и сега, защото забелязах че след секс леко прокървявам, ако пропусна. Колкото до желанието за секс, хич го няма, но гледам да го провокирам някак си, защото мисля че е важен. После вече всичко е наред, само ми коства време, докато се наканя. Rolling Eyes
Доколкото разбирам схемата е: една опаковка през три дена и после почивка три месеца, така ли е или не съм разбрала правилно?

# 448
  • Мнения: 410
Здравейте, на 42 години съм. От 6 месеца, след операция на киста, се почна една мъка с цикъла! Идва на 15-20 дена. С дуфастон трудно добутвам до 20 дни. Непрестанно напрежение, страх, притеснение, че ми става нещо. И по цял ден замайване и чувство, че ей сега ще припадна. Хормоните според гинеколога са ми в норма. Според него влизам в предменопауза и това са нормални симптоми. Вие като вече минали по тоя път, какво мислите? Какво бихте ме посъветвали? Така ли е в началото? Ще съм благодарна за съвет.

# 449
  • Мнения: 1 826
Аз не съм имала подобни симптоми... За щастие:)

Общи условия

Активация на акаунт