ОКТОМВРИйски мами 2019 - тема 8

  • 25 482
  • 796
  •   2
Отговори
# 285
  • Мнения: 1 521
Някой беше пуснал наскоро упражнения които помагат бебето да се обърне главично, ако искаш потърси, то друго няма какво да направиш. Има време да се завърти пак надолу.

# 286
  • Мнения: 383
Момичета тази седмица като бях на преглед в 33г.с съм и бебето се беше обърнало косо, доктора ми каза че може пак да си се завърти главично и да не се притеснявам чак толкова, но немога да спра да го мисля все ми се струва, че времето напредва, то расте и няма да има време да се завърти. Досега главичката никога не и е била горе, а сега и тя и крачетата и направо ужас.
.  Аз съм в 35 седмица и баба изобщо пък не се е обърнала надолу... седалищно си стои , даже пъпната връв е осукана около врата веднъж и може би това и пречи да се завърти. На мен доктора ми каза, че чакаме до 1.10 да видим дали ще се завърти , ако не - секцио насрочване. А така ми се искаше нормално Sad но върви и по-големичка - преди седмица беше 2800 . Струва ми се, че с този темп на растеж ще си остане така и няма да се завърти изобщо ама гледам да не го мисля , докторите си знаят кое е най- добре за мен и за бебка. Не се притеснявай , щом си расте и не е тръгнало по- рано всичко е ок. А дали секцио дали нормално  важното е да е здраво бебенцето. Ние все ще изтърпим .

# 287
  • Мнения: 3 978
Моето се завъртя в 34 седмица с главата надолу така че имайте търпение,аз сега пък чакам да се намести главата в малкия таз док ми каза да си наблюдавам корема дали ще падне надолу...и вчера осъзнах че мога да не  родя при лекаря който ме следи защото като тръгне може и да не е на смяна в болницата едва ли ще дойде ей така щот аз ще раждам ....

# 288
  • Мнения: 375
Момичета тази седмица като бях на преглед в 33г.с съм и бебето се беше обърнало косо, доктора ми каза че може пак да си се завърти главично и да не се притеснявам чак толкова, но немога да спра да го мисля все ми се струва, че времето напредва, то расте и няма да има време да се завърти. Досега главичката никога не и е била горе, а сега и тя и крачетата и направо ужас.
Моята бебка през цялата бременност на всеки преглед беше все с главата надолу. В 33 седмица беше застанала хоризонтално. АГ каза,че е избрала най- неудобната позиция за раждане и за преглед, особено за мерене на доплер. Казаха ми да не се притеснявам, че. Има време и място На следващата седмица вече беше застанала перфектно, с главичката надолу.
През тази седмица буквално я усещам как цялата мигрира нагоре - надолу, наляво-надясно. Превърта се цялата. Сутринта целият ми корем стърчеше наляво, чак ММ се изплаши. Не го мислете от сега как ще застане. Като му дойде времето всичко ще се нареди.
А между другото още в 29 седмица един доктор много гордо ми заяви, че каквото се било наместило до тогава, това щяло да е. Явно искаше да ме стресне. Пък аз нали не му се впечатли и му казах, който е късметлия на смяна да се оправя!

# 289
  • Мнения: 102
Desuni надявам се и при мен да се завърти, защото и при мен е както е било при теб. Док ми каза че щом досега винаги е била с главата надолу значи позата в която е в момента най-вероятно не е най-удобната за нея и си мисли че ще се завърти пак. Каза ми че били пълни глупости това че до края на 7 месец началото на 8 си заемат позата и после не се въртят и че може и преди раждането да се завърти

# 290
  • Мнения: 469
Моето се завъртя в 34 седмица с главата надолу така че имайте търпение,аз сега пък чакам да се намести главата в малкия таз док ми каза да си наблюдавам корема дали ще падне надолу...и вчера осъзнах че мога да не  родя при лекаря който ме следи защото като тръгне може и да не е на смяна в болницата едва ли ще дойде ей така щот аз ще раждам ....
И той ли не приема уговорки за нормално раждане, дори когато си негова пациентка? Много кофти е така...
Те в болницата вариантите, за това кой ще е на смяна, не са много май...

# 291
  • Мнения: 240
Здравейте , при мен от вчера усещам една тежест ниско долу , ту в ляво , ту в дясно ... отзад в кръста ... нямам втвърдявания на корема . Свързах се с акушерката ,според нея е от тежестта на бебо вече .. на някоя от вас случвало ли й се е ?
Терминът ми беше за 30.10 , след това 27.10 , после 24.10 ... а последно се очартаваше за 20.10 ... на 18-ти пак сме на преглед и ще видим на къде върви ..

# 292
  • Мнения: 469
Така.... аз спрях аспирина още в 26 гс тогава останах само на Клексан и Сигридов ми каза да пускам Хемостаза/ Д-димер, фибриноген и артт/ на всеки 14 ден и ако д-димер е над 2, а фибри над 6 да се видим веднага. После се видяхме в 30 гс, фибриногена беше леко мръднал, но не и над 6, тогава ми включи натаспин по едно на ден. До вчера всичко беше точно, преди 14 дни д-димер беше 1,37, а вчера 2.22 рязко е скочил. Сигридов е в отпуска и аз реших да отида при Русев в Малинов, той ми увеличи дозата на натаспина на 2х1+ клексан всеки ден и след 10 дни на пусна пак хемостаза.
А по принцип Сигридов иска в 37 да спирам всичко и да пусна 10 дни след спирането хемостаза, ако е зле да отида пак при него, за да измисли схема.
Мен не ме е страх да спра разреждащите.
Вчера обаче тоя Русев в голям филм ме вкара, защото според Сигридов трябва да се ражда естествено, а според Русев, тези с тромбофилия трябва да раждат секцио, защото иначе поемат риск със спирането на разреждащите.
Моя пък приятелка която роди Април месец, тя нямаше как да е без инжекция, защото д-димер и ставаше 4, и Сигридов и каза да слага всяка сутрин докато не започне раждане, но това е само за естествено  и тя така направи, роди без проблем и после не е слагала никакви инжекции.
Обачеее....какво правим, ако ще раждаш ест и слагаш всеки ден инжекция и... ест раждане не мине ок и искат да направят секицио?!!
Излезе и моя д-димер, резултата е 1.90. Той каза над 2...това не е 2 ама е твърде близо. Чудя се какво да правя. Фибтиногена е ок  той си е 4.1. Дали се е върнал от отпуска и да го търся за мнение...
Ох знаех си аз, че накрая ще се побъркам...

# 293
  • Мнения: 143
На мен ми се случва понякога. Понякога имам чувството, че така се опъва, че си запира краката в кръста ми. Нямам идея какви ги върши вътре, но често ми тежи много. А легна ли по гръб 3 минути са много и не мога да дишам направо ми се гади от що ми тежи.

Здравейте , при мен от вчера усещам една тежест ниско долу , ту в ляво , ту в дясно ... отзад в кръста ... нямам втвърдявания на корема . Свързах се с акушерката ,според нея е от тежестта на бебо вече .. на някоя от вас случвало ли й се е ?
Терминът ми беше за 30.10 , след това 27.10 , после 24.10 ... а последно се очартаваше за 20.10 ... на 18-ти пак сме на преглед и ще видим на къде върви ..

# 294
  • Мнения: 284
Така.... аз спрях аспирина още в 26 гс тогава останах само на Клексан и Сигридов ми каза да пускам Хемостаза/ Д-димер, фибриноген и артт/ на всеки 14 ден и ако д-димер е над 2, а фибри над 6 да се видим веднага. После се видяхме в 30 гс, фибриногена беше леко мръднал, но не и над 6, тогава ми включи натаспин по едно на ден. До вчера всичко беше точно, преди 14 дни д-димер беше 1,37, а вчера 2.22 рязко е скочил. Сигридов е в отпуска и аз реших да отида при Русев в Малинов, той ми увеличи дозата на натаспина на 2х1+ клексан всеки ден и след 10 дни на пусна пак хемостаза.
А по принцип Сигридов иска в 37 да спирам всичко и да пусна 10 дни след спирането хемостаза, ако е зле да отида пак при него, за да измисли схема.
Мен не ме е страх да спра разреждащите.
Вчера обаче тоя Русев в голям филм ме вкара, защото според Сигридов трябва да се ражда естествено, а според Русев, тези с тромбофилия трябва да раждат секцио, защото иначе поемат риск със спирането на разреждащите.
Моя пък приятелка която роди Април месец, тя нямаше как да е без инжекция, защото д-димер и ставаше 4, и Сигридов и каза да слага всяка сутрин докато не започне раждане, но това е само за естествено  и тя така направи, роди без проблем и после не е слагала никакви инжекции.
Обачеее....какво правим, ако ще раждаш ест и слагаш всеки ден инжекция и... ест раждане не мине ок и искат да направят секицио?!!
Излезе и моя д-димер, резултата е 1.90. Той каза над 2...това не е 2 ама е твърде близо. Чудя се какво да правя. Фибтиногена е ок  той си е 4.1. Дали се е върнал от отпуска и да го търся за мнение...
Ох знаех си аз, че накрая ще се побъркам...
Този димер не е ли в различни граници през различните триместри.Моя последния път при норма 200 на лаборатприята беше 1223 ,но хематолога ми обясни че границите са различни.

# 295
  • Мнения: 469
Да различни са, при бременност са над нормалнитр стойности. Но аз съм с тромбофилия и се следят нещата по-малко по друг начин.
Норма са ми казали до 2, но 1.9 е твърде близо до тази граница и затова, може би ще се вземат някакви мерки.

# 296
  • Мнения: 284
И аз съм с тромбофилия и за това се интересувам. И аз се боцкам всеки ден с фраксипарин и се притеснявам дали дозата ми е ок. Когато бях в болница ми правиха изследвания и казаха,че ще си е тази доза на която съм си.Интересносто е че според хематолога и Аг Димера е най-непоказателен,а гледат фиброгена и аPTT.

# 297
  • Белгия
  • Мнения: 511
Момичета и аз съм в голяма дилема. Попринцип искам нормално да родя. Следят ме и ще раждам в Англия, обаче като си бяхме в България гинеколога ми каза, че трябва да родя с операция защото дьоптера ми е над 3. Тук ми казаха, че това било стара информация и само в Източна Европа имало такава практика и сега не знам какво да правя. На някоя от вас да са й казвали нещо относно раждане и проблеми с очите ?

Стейс, ще се повторя тук за някои читатели, ама нека Wink
Преди 10ина години очния ми лекар в България заяви, че няма да мога да раждам нормално заради диоптъра ми..
Голяма паника тук, мрънках на АГто ми, да ме препрати на очен лекар, за да съм сигурна. Тя отначало все казваше, че ако при напъните усещаш напрежение в главата/очите, значи не напъваш правилно. Аз си настоявах и ме прати най-накрая.
Разшириха ми зениците, светиха, гледаха, мериха, казаха, че всичко е наред. (В момента съм -5,25 и -4,25)
Казаха ми, че по принцип, ако има дефект в самата ретина или предишни оперативни намеси на очите тогава не е препоръчително.
После всички сестри там единодушно се посмяха на практиката в България да предписват секцио само заради завишен диоптър без всъщност да има медицинска нужда.
Мен лично това ме успокои, ако и ти си много притеснена иди на преглед, поне ще си си сигурна за себе си!

# 298
  • Мнения: 1 472
И аз минах преглед днес през доц.Конова, странно пък д-диметъра изобщо не го обсъдихме (моят е 1.14)...
Това, което разбрах,че фибриногенът за този триместър от бременността трябва да е до 6.2 - (моят е 6,8) и мисля, че поради тази причина ми предписа да започвам клексана всеки ден(а не през ден, както е сега).
Иска да повторя изследването в др.лаборатория, защото пък INR се е вдигнал, а било нелогично на фона на другите показатели той да се вдига и за да сме сигурни утре ще повторя, но по всяка вероятност ще си карам на ежедневно боцкане до раждане....
Попита ме екзистенциалния въпрос - как мисля да раждам хаха, аз свих рамене, тя препоръчва секцио, от гледна точка на това ,че вече масово всички по частните клиники избират секцио и едва ли не лекарите са по-специализирани в секциото, но и това не ми е достатъчен аргумент, за да взема решение хахаха

# 299
  • Мнения: 284
Обаче всеки лекар назначава  терапии за тромбофилия както той я разбира.Аз вече
съм тотална объркана.

Общи условия

Активация на акаунт