Професия учител - 6

  • 32 031
  • 744
  •   1
Отговори
# 360
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Колко ДТВ взехте за 15 септември?Ние ме е срам да кажа... А като чувам в някои училища по колко взимат, се чудя това единствено по лично усмотрение на директора ли става?
Около 350, зависи колко си отсъствал, но сумите са 300-350. Ние имаме заложено в правилата за работна заплата една зплата да се дава на три пъти, ако има пари, а то винаги има.
Диференцираното миналата година беше с 15 и нещо лева точката. Средно 50-70 точки се получаваха. Тази година малко е увеличена общата сума, надявам се и точката да се увеличи.

Последна редакция: пт, 20 сеп 2019, 10:12 от Лилянa

# 361
  • Мнения: 4 943
За 15 септември са им превели пари, но още в началото на месеца. Аз тогава още не бях на работа и не съм получила нищо. Дали ще ми преведат пари и на мен? Дали ще ми върнат парите за облекло до края на годината? Как мислите?

# 362
  • Мнения: 55
За облекло парите се превеждат януари.Относно ДТВ- парите за 15 септември-може да ги получиш октомври месец, заедно със заплатата за септември+диференцираното. ✌️

# 363
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
За 15 септември трябва да провериш как е в във вътрешните правила за работна заплата при вас. при нас скоро го промениха на - към датата 15 да си в трудови правоотношения и да имаш няколко месеца назад такива. За парите за облекло, според КТД, трябва да ти дадат пари за времето до края на годината. Искай си ги, ако забравят.

# 364
  • Пловдив
  • Мнения: 14 081
За облекло парите се превеждат януари.Относно ДТВ- парите за 15 септември-може да ги получиш октомври месец, заедно със заплатата за септември+диференцираното. ✌️

Парите за облекло са за календарна година и може да се дадат по всяко време на годината. На новопостъпилите се дават за толкова месеца, колкото остават до края на годината. Може да се дадат и чак декември, не е в нарушение.

Парите за 15-ти септември се дават обикновено септември, и когато се дават трябва да имаш трудови отношения с училището (детската градина). Поради тази причина повечето работодатели ги дават преди да назначат новите учители. На тях се дава ДТВ декември месец (третото поред) и то обикновено е редуцирано също в зависимост от месеците, които са работени. Зависи какво точно е написано във вътрешните правила.

# 365
  • пловдив
  • Мнения: 208
може ли някой да ми каже какво означава образователен медиатор?

# 366
  • Мнения: 55
Образователен медиатор, означава някой, който обикаля циганската махала и събира чаветата за училище-убеждава роднините им да ги заведат до училището тоест, за което,, образователният медиатор,, получава някакви дребни пари... Почти колкото учителските заплати. 😀😀😀

# 367
  • Бургас
  • Мнения: 3 593
може ли някой да ми каже какво означава образователен медиатор?
http://coiduem.mon.bg/2018/02/01/%D0%B4%D0%BB%D1%8A%D0%B6%D0%BD% … 0%BE%D0%B2%D0%B0/
В детската градина, в която работех бяха наели /по проект/ една от по - читавите майки-ромки.

# 368
  • European Union
  • Мнения: 1 410
Би ли споделила коя програма ползваш за тестовете онлайн?
Аз ползвам quizizz понякога, но като цяло давам много малко домашни.
Имам една папка, в която всеки си има отделен лист - дата, какво е било домашното, защо не е написано. Казала съм им, че на родителската среща раздавам листовете на родителите и това се оказва голям стимул да преписват домашните в междучасието. Наясно съм кои ученици си пишат домашното сами и кои го преписват, така че не усещам особена полза от даването на домашни.
В часовете ползвам kahoot, но не го харесвам особено. Направила съм си много неща там и си ги ползвам, но от доста време не правя нищо ново. Определено предпочитам quizizz
И имам доста тестове в Гугъл формуляри. Ако видя някой хитрец да си цъка на телефона по време на час, веднага му връчвам QR код към някой от тестовете. Поне да знае защо си е извадил телефона.
Формулярите ги харесвам и за тестове в час. Много хартия спестяват. Но за сериозни тестове ги пускам в компютърната зала, не на телефоните. Супер са и за събиране на информация от родителите.
Ползвам още padlet, answergarden, mentimeter. Английският специално е много лесен в това отношение, защото за всяка тема си намирам онлайн игри, готови задачки, тестове онлайн, каквото ми се прииска.


Жалко е, че така замитат в темата. Хубаво е да се вижда на кой колко му е акълът.

# 369
  • Мнения: 6 028
Кети В и аз харесвам Гугъл формулярите за тестове.
Определено вариант за домашна при мен само това работи.В началото го правех само като тренировъчни веднага да виждат верния  отговор, но за да няма преписване вече след проверка си виждат резултата.Искат не искат, като знаят, че средния резултат от 4- 5 теста ще бъде нанесен, сядат и работят.

# 370
  • Мнения: 21 455
Някой пита преди време за прошнуроването. Мисля, че беше Кети В. Вече е обнародвано.
Наредба за изменение и допълнение на Наредба № 8 от 2016 г. за информацията и документите за системата на предучилищното и училищното образование

# 371
  • Майничка
  • Мнения: 12 615
Колеги, някой наясно ли е с новости във формата на олимпиадите по ЧЕ? Вчера инспекторката ни е споменала за промени, но без конкретика, та ако някой знае повечко...

# 372
  • European Union
  • Мнения: 1 410
Нашата експертка каза, че в МОН няма старши експерт по английски език, така че никой не можел да каже нищо.
Аз нямам ученици, които да се явяват на олимпиади, но имам три десети класа, всеки на различно ниво. Много ми е важно да знам как ще се явяват на НВО-то по английски. Едните са на В1, другите на А2 и третите на А1. Въпросът ми е дали може някой от класа с В1 да се яви на А2. Никой не може да ми каже.


Дидева, благодаря Simple Smile

# 373
  • Пловдив
  • Мнения: 3 359
НВО по чужд език било по желание

# 374
  • Мнения: 21 455
Е, то това се знае от доста време. Както по желание е и това по ИТ за измерване на дигиталните компетентности. На практика никой не може да те задължи да се явиш и на БЕЛ и математика, но в един момент резултатите могат да се окажат от значение. Доколкото се подават заявления, предполагам, че всеки се явява на нивото, заложено в учебния му план ( програма).

Общи условия

Активация на акаунт