Професия учител - 6

  • 31 708
  • 744
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 9 853
Нищо няма да ти дадат, твоето училище са гадняри..

# 406
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Диференцираното е до края на октомври. Ние също още не сме попълвали картите. Тинити, на теб със сигурност ти се полага, даже и да не беше започвала пак в това училище, пак трябваше да ти дадат.

# 407
  • Мнения: 31
А в случай, че съм била в майчинство и март съм се върнала на работа, би ли следвало да получа пълна сума за дрехи и диференцирано?

# 408
  • Мнения: 2 486
Диференцирано се получава само при реално отработени месеци. Болнични и майчинство не се броят.

# 409
  • Мнения: 31
Т. е. трябва да имам 8 реално отработени месеци за диферинцирано, ако имам по-малко няма да е пълна сума. Парите за дрехи са за настояща година, а диференцираното, дтв, дмс за предходна, така ли?

# 410
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Парите за дрехи са за календарна година. Парите за диференцирано са за предходната учебна година.

# 411
  • Добрич
  • Мнения: 5 447
Т. е. трябва да имам 8 реално отработени месеци за диферинцирано, ако имам по-малко няма да е пълна сума. Парите за дрехи са за настояща година, а диференцираното, дтв, дмс за предходна, така ли?

Ако имаш по-малко от 8 месеца, нямаш право на диференцирано, т.е. не ти се полага нищо.
Парите за работното облекло трябва да са според действително отработеното време, обаче в някои училища не изплащат на по-късно започналите... С две думи, полагат ти се от март и можеш да попиташ.

# 412
  • Мнения: 322
Здравейте, искам да попитам с СДК от Бургаски свободен университет “ учител по математика и информационни технологии” какви са възможностите. Никъде не видях имат ли акредитация за СДК и как гледат на това Свидетвлство в училищата. Благодаря.

# 413
  • Мнения: 553
Диференцирано се получава само при реално отработени месеци. Болнични и майчинство не се броят.

А отпуската след майчинството брои ли се?

# 414
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не.
Диференцираното е допълнително възнаграждение за постигнати резултати от труда на педагогическите специалисти, така че такива резултати няма как да се постигнат по време на отпуск.

# 415
  • Мнения: 1 463
Най-често от нито едното. Обикновено в правилата искат да имаш стаж преди 15-ти в новото училище и да си на работа там, когато изплащат заплатите в старото. Доста хора вече минахме по този път...
От 12 септември съм на работа в новото училище.
Тогава някъде са изплатили допълнителното възнаграждение в новото училище за 15.09.
В старото ще го изплатят със заплатите за септемри на 1.10.
Тогава откъде се очаква да получа?

# 416
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Отникъде.

# 417
  • София
  • Мнения: 5 122
Трябва да го получите от старото.

# 418
  • Мнения: 909
Трябва да го получите от старото.
Има ли някакво правило за това допълнително възнаграждание за 15.09. специално? ММ смени точно на 16.09 училището. В старото му училище към този момент не бяха изплатили нищо за 15.09, само диференцираното, което си получи. За 15.09 са му казали, че след като вече няма да е в това училище, няма и да му изплатят за 15.09 нищо. В новото също още не са изплащали и ще бъде изплатено със заплатата за септември, но на него са му обяснили, че новите не получават за 15.09. нищо.

# 419
  • European Union
  • Мнения: 1 379
Няма общовалидно правило за тези плащания. Трябва да са регламентирани във вътрешните правила за работна заплата.
Общото правило е, че директорите гледат да спестят всеки лев по всеки възможен начин.
Много по-вероятно е нито едно училище да не изплати парите - нито новото, нито старото.

Общи условия

Активация на акаунт