Професия учител - 6

  • 31 871
  • 744
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 55
Винаги е имало и ще има неща, които ни харесват и неща, които не ни харесват.Това е във всяка една работа. Обаче е важно нещата, които не ни харесват да са по-малко, за да намерим някак си баланса. Иначе не само в училище е така. На мен не ми харесват и задръстванията по улиците. Не ми харесват и политиците, които ни управляват.Не ми харесват и начумерените физиономии на хората около мен. Но това са нещата, които не мога да променя. Мога обаче да си сменя работното място, ако се почувствам демотивиран или положението стане нетърпимо. Може и всеки от вас.
Работа има всякаква и за всеки. Но си мисля, че ако решиш да оставаш в училище, трябва наистина да го почувстваш със сърцето си. Да го искаш, въпреки стреса, бумащината и всички останали съпътстващи простотии там.🤔 Иначе е безсмислено и ако ходиш без желание на работа, това се отразява и на теб и на учениците ти и в крайна сметка не си полезна нито на себе си, нито на тях.

# 496
  • Мнения: 1 765
Бясна съм днес! Имам промяна в програмата, като ми отварят нови 2  прозореца и ставам с 6. Как се правят програмите във вашите училища? При нас от години я прави 1 човек и винаги е в полза на определени хора. Останалите да го духат.

# 497
  • Dope Reach
  • Мнения: 4 049
Е, много ясно, че е така. Grinning
Аз примерно днес имам 2 часа от 7.30 сутринта, следващите ми два часа са в 12.15. Grinning

# 498
  • Пловдив
  • Мнения: 14 064
А, има и по-зле. Преди години като бяхме на двусменен режим имах часове и в двете смени. Общо взето нещо от рода на 1-ви, 3-ти и 5-ти час от първата смяна и 2-ри и 5-ти от втората  Laughing

# 499
  • Мнения: 1 765
Да, знам, че има и такива дни. Обаче с местене на един единствен час, ми скапват програмата за два дни. Аз никога не съм имала така подредени часове и се радвах. Когато съм била с 27 часа ми се обясняваше, че програмата ми е кофти, защото имам много часове. Сега имам 20 часа и пак ми се обяснява, че няма как да стане заради други колежки.  А в същото време нейната програма е чинно подредена без нито една дупка, поне от кумова срама.

# 500
  • Мнения: 9 872
кажи, че не си съгласна, и да развалят програмата на колежката. Кажи, че ще се оплачеш и на директорката. Дори не само кажи, ами направо вземи, че се поразкрещи. Иначе така ще си я караш докато си в това училище

# 501
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Тц, тц, какво нещо е ЕГН-то! Аз пък се радвам на всяка дупка, която да ми позволи да ида спокойно до WC-то... Embarassed

# 502
  • Мнения: 1 765
Тц, тц, какво нещо е ЕГН-то! Аз пък се радвам на всяка дупка, която да ми позволи да ида спокойно до WC-то... Embarassed
Колега, можем да поспорим на кого ЕГН-то му е по-по-най, хехе! Wink Обаче чувството ми за справедливост се бунтува! На практика при нас се получава постоянно да сме вързани в училище, по цял ден! Ето вчера и днес са решили да ни обучават след часовете насред камарата от крайни срокове и изисквания. Вчера излязох в 7 и нещо и се прибрах в 5 и нещо. Едни 10 часа. А пък входните ме чакат втора седмица - нямам сили за тях.

# 503
  • Мнения: 5 997
Morphea аз ползвам прозорците за да проверявам контролни и да си подготвя уроците за следващия ден.

# 504
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 809
Тц, тц, какво нещо е ЕГН-то! Аз пък се радвам на всяка дупка, която да ми позволи да ида спокойно до WC-то... Embarassed
Колега, можем да поспорим на кого ЕГН-то му е по-по-най, хехе! Wink Обаче чувството ми за справедливост се бунтува! На практика при нас се получава постоянно да сме вързани в училище, по цял ден! Ето вчера и днес са решили да ни обучават след часовете насред камарата от крайни срокове и изисквания. Вчера излязох в 7 и нещо и се прибрах в 5 и нещо. Едни 10 часа. А пък входните ме чакат втора седмица - нямам сили за тях.

Пропуснах да отбележа, че не го приемам само като "Полезно", а като част от реалността.

# 505
  • Добрич
  • Мнения: 5 452
И аз гледам в прозорците да си свърша нещо полезно. Освен това си слагам втория час на класа и приемния час с родители. Така и така съм в училище, поне да си използвам времето.
И при нас в момента е доста натоварено. Днес имам плътно 7 часа, като съм и главен дежурен, после поправителен изпит, родителска среща на колега  и  за допълнение до 16 часа работихме с колегите по единия проект.
Утре 5 часа, пак поравителен изпит и още една родителска среща по проекта...
Входните ми нива са 14 различни....

# 506
  • Dope Reach
  • Мнения: 4 049
Вела, на колко и какви класове преподаваш? Стана ми любопитно. Simple Smile

# 507
  • Добрич
  • Мнения: 5 452
От 5-ти до 10-ти по природни науки /ЧП, ХООС, ФА и БЗО/ и ИТ в 10 клас. Освен това съм и класна. Разпределенията ми са една огромна папка, от най-дебелите. Като се квалифицираме непрекъснато така става....

Скрит текст:
По изискванията на експерта рецензията на всички контролни /и входните нива/ е индивидуална, подробна и по задачи. Подготвям си я предварително като шаблон за всеки тест и я прилагам за всеки ученик, затова и проверката ми отнема повече време. Освен това и обобщено за целия клас...

Последна редакция: чт, 03 окт 2019, 22:48 от Вела

# 508
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Нямам нито един прозорец. Получи се обаче, заради СИП-овете. В другата смяна няма да имам. Колегите, които правят програмата поне гледат да сведат до минимум прозорците.  Първо правят нашите часове, заради компютърните кабинети и групите и така почти никога нямам прозорци. Аз пък не искам последни часове, та за това сега им мрънкам.

# 509
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
При нас изискват втори час на класа да е след редовните часове на паралелката в този ден.

Общи условия

Активация на акаунт