Ведическа астрология

  • 56 692
  • 348
  •   2
Отговори
# 150
  • Мнения: 4 706
Тъй като всяка планета има свои мъжки и женски знаци на владение и всеки знак има активен и пасивен полюс може ли по този първичен модел да се определи един човек дали е пасивен или активен към срещуположния пол. Тоест в дадена връзка той ли ще направи първата крачка и ще бъде активен в отношенията или ще бъде пасивен.

# 151
  • При децата ми
  • Мнения: 6 189
Имам такъв въпрос: По западната астрология в 12-ти дом ми е Венера. В Козирог. Управител на 12-ти дом е Юпитер. Юпитер от своя страна ми е в 4-ти дом. По ведическата това местоположение променя ли се? Не знам къде мога да построя картата си по ведическата.

# 152
  • Мнения: 3 922
Тук можеш да си видиш ведическата карта: https://vedic-horo.ru/

# 153
  • При децата ми
  • Мнения: 6 189
Хубаво я построих аз, ама хич не ми е ясно. Какви са тези "врагове", че и "болшьой враг"? Ужас! Венера ми е враг, пък Юпитер голям враг.Sad По ведическата Венера ми е в Стрелец, и е в 1-ви дом.Rolling Eyes

Последна редакция: ср, 03 юни 2020, 15:15 от Hrispa76

# 154
  • Мнения: 3 922
Между планетите съществуват връзки, които са 3 типа: приятел, враг и неутрален. Тези взаимоотношения се разглеждат по два начина. Първо, планетите имат естествени взаимоотношения на база тяхната собствена същност. Второ, те имат временни взаимоотношения на база позицията им в хороскопа. Тези 2 типа връзки се комбинират и по този начин се оформят съставните взаимоотношения в даден хороскоп.

- Естествени взаимоотношения

Скрит текст:
-Временни взаимоотношения
Планетите, намиращи се във 2, 3, 4, 10, 11 и 12 домове от друга планета, стават нейни временни приятели. Във всички останали случаи са врагове. Например луна се намира в 5 дом. Ако слънце е в 6 (2ри от 5ти), марс е в 3 (11ти от 5ти), а сатурн във 2 (10ти от 5ти), то се счита, че слънце, марс и сатурн са временни приятели на луна.

- Съставни взаимоотношения

Приятел + приятел = голям приятел
Приятел + неутрален = приятел
Враг + приятел = неутрален
Враг + неутрален = враг
Враг + враг = голям враг

# 155
  • Мнения: 4 706
А ако е в свой знак - own sign? 

# 156
  • Мнения: 116
Rahu in 7 house дава развод или проблеми в брака?

# 157
  • При децата ми
  • Мнения: 6 189
Rahu in 7 house дава развод или проблеми в брака?

Раху какво е? Северния лунен възел ли?

# 158
  • Мнения: 2 809
Тук можеш да си видиш ведическата карта: https://vedic-horo.ru/
Аз не мога си построя защото нещо не ми се получава с града и координати. Как го намирате и вписвате?

# 159
  • Мнения: 202
Тук можеш да си видиш ведическата карта: https://vedic-horo.ru/
Аз не мога си построя защото нещо не ми се получава с града и координати. Как го намирате и вписвате?

При изписване на първите букви от населеното място, излиза падащо меню, от което маркирате града, в който сте родена.  Софтуера автоматично попълва координатите. Ако това не стане,
този сайт има координати на населени места в България. Изписвате името и търсите по него координатите. След това ги копирайте и поставете в полетата за Ширина и Дължина в VedicHoro.
http://5ko.free.fr/bg/map.php?s=%D0%BF%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%B4%D … 1.9&lon=24.75
Копирайте до два знака, след десетичната запетая. Напр: 42.09

Последна редакция: чт, 04 юни 2020, 16:50 от Hristo Ivanov 587320

# 160
  • Мнения: 4 706
Rahu in 7 house дава развод или проблеми в брака?

Раху какво е? Северния лунен възел ли?
Северния възел е, но мисля че той се води положителен, а южният отрицателен, но може би отново зависи как са поставени в конкретната карта!

Както виждате за някого и венера , и юпитер могат да са големи врагове , а се водят бенефици. Явно не всички беди идват от сатурн, сега пък от северния възел...

# 161
  • Мнения: 3 305
В Джьотиш и двата възела са малефици, Слънцето също.
Но някои конфигурации на възлите, т.нар. Раджа йога, дават и добри ефекти.

# 162
  • Мнения: 3 922
Раху и кету са във враждебни отношения със слънце и луна. За да се определят кои планети са в приятелски отношения с раху и кету, се вземат връзките между съответната планета и планетата управител на знаците, в които са позиционирани раху и кету.

# 163
  • Мнения: 4 706
Сега пък и Слънцето! Как може точно Слънцето.... без което никой не може да живее, което дава топлина, огън и страст, което ражда живот... което огрява всички и дава любов на всеки...

Е то не остана, всички са малефици! Grinning А Слънцето ако е екзалтирано пак ли е лошо?  И ако в Д1 и в Д9 е в един и същ знак?

А ако лунните възли не правят никакви аспекти с другите планети?  А в синастрия ако Сатурн на единият е съвпад със Северния възел на другия.... мислих че е чудесно и аспект за предопределена кармична любов!

По ведическата Венера също ли е ретроградна в момента? И по учебник ли е точно сега да дойде бързо неочаквана любов, която също толкова бързо да приключи, особено ако в синастрията венера и уран правят аспекти? Всъщност май Уран не се гледа по ведическата...


Раху и кету са във враждебни отношения със слънце и луна. За да се определят кои планети са в приятелски отношения с раху и кету, се вземат връзките между съответната планета и планетата управител на знаците, в които са позиционирани раху и кету.
Тоест ако на северен възел има стрелец като знак, планетата управител е юпитер и се гледа как е поставен юпитер и какви аспекти прави с другите планети? Ако на раху има водолей то се гледа сатурн, а ако Слънце и Луна правят тригон със Сатурн като малефистично ли се изразява всичко това?
А в синастрия ако сатурн на единия прави съвпад с раху(ако е добре поставен) на другия .... мислих че е предопределеност за кармична съдбовна любов! Значи е лошо Sad

Значи наистина раху на 7ми дом  дава развод?

# 164
  • Мнения: 3 922
Раху в 7ми може да означава много неща. Не е задължително да е развод. За това има и други фактори, които следва да се оценят.

Общи условия

Активация на акаунт