Ведическа астрология

  • 55 862
  • 348
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 116
С изтощена Венера не дава добри резултати!

# 166
  • Мнения: 2 805
Скрит текст:
Тук можеш да си видиш ведическата карта: https://vedic-horo.ru/
Аз не мога си построя защото нещо не ми се получава с града и координати. Как го намирате и вписвате?

При изписване на първите букви от населеното място, излиза падащо меню, от което маркирате града, в който сте родена.  Софтуера автоматично попълва координатите. Ако това не стане,
този сайт има координати на населени места в България. Изписвате името и търсите по него координатите. След това ги копирайте и поставете в полетата за Ширина и Дължина в VedicHoro.
http://5ko.free.fr/bg/map.php?s=%D0%BF%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%B4%D … 1.9&lon=24.75
Копирайте до два знака, след десетичната запетая. Напр: 42.09

Благодаря!
Обаче не построява верни карти,  аз имам ведическа карта от професионален ведически астролог. И мога да сравня, в този сайт дава изместване с един знак. Асцендента ми е Риби, а туй е Водолей, Луната ми е във втори , а тук е в трети в Овен и т.н.

Или аз бъркам нещо със герографските координати, макар че пробвах всички, които излизат в нета. Защото има малко разминаване в различните сайтове, часовата ни зона е + 3 по Гринуич. Няма какво да съм объркала да го има това разминаване.

# 167
  • Мнения: 3 922
Не можем да ти кажем какво не въвеждаш правилно без да имаме дата и час на раждане.
Сравних няколко карти, построени чрез астрологичната ми програма (Jaganatha hora) и същите генерирани чрез сайта. Вярно си ги изчислява.

Последна редакция: пт, 05 юни 2020, 10:08 от Greene

# 168
  • Мнения: 4 706
Какви са тези глупости за Венера... сега пък изтощена. Просто е ретроградна....


А кое е професионалният ведически астролог? Ще дадеш ли обратна връзка?

# 169
  • Мнения: 3 922
Предполагам, че има предвид "изгорена".

# 170
  • Мнения: 3 285
Раху в 7ми може да означава много неща. Не е задължително да е развод. За това има и други фактори, които следва да се оценят.

Точно така, Раху в 7 дом може да има много различни проявления.
Може да е добър за бизнеса, може да дава контакти с чужбина, може и да даде връзки, които не завършват с традиционен брак. Но всички тези изводи не се правят само на база единична позиция.

Или аз бъркам нещо със герографските координати, макар че пробвах всички, които излизат в нета. Защото има малко разминаване в различните сайтове, часовата ни зона е + 3 по Гринуич. Няма какво да съм объркала да го има това разминаване.

За България часовата корекция е 3 часа за лятно часово време и то само след 1979 година. През останалото време е 2 часа. Джаганатха Хора също бърка с часовата корекция, затова винаги се въвежда ръчно и се правят проверки от астролога. Някои си мислят, че само въвеждаш данните и програмата ти бълва всичко наготово. Не е така, проверяват се часови зони и часови корекции. Има програми, които бъркат дневна и нощна формула за жребиите, и някои наши профи астролози работят със сбъркани формули и на тази база си правят анализа.

Последна редакция: пт, 05 юни 2020, 11:11 от Sotis

# 171
  • Мнения: 4 706
А ако управителят на 7ми дом и този на 5ти е един и същ ... И съответно Раху е на 7ми може ли да даде и щастлив брак? Или дори да не е традиционен с подпис просто щастлив съюз ... въпреки проблемите които всеки човек има да не даде развод.

Познавам хора, които управителят на 7ви дом им е венера и определено нямат щастлив брак или романтика като по филмите.

Така че не знам наистина до колко могат да се правят подобни заключения. Просто искам да знам дали раху в 7ми дом  изключва щастието в любовта  и стабилността на връзката... ?

Последна редакция: пт, 05 юни 2020, 11:21 от Kecharitomene

# 172
  • Мнения: 3 285

Познавам хора, които управителят на 7ви дом им е венера и определено нямат щастлив брак или романтика като по филмите.


А кой твърди, че Венера или Юпитер като управител на 7 дом трябва да дават щастлив и успешен брак?
При мен Венера е У7, а Юпитер е в 7 дом. И не бих казала, че имам потенциал за успешни връзки. Привличам хора със съмнително качество, включително и в приятелството, в обкръжението. Това си е по Венера с кофти статус в западната карта. Във ведическата минава по други фактори. С времето се научих да отсявам плявата, като знам за какво съм като магнит.

# 173
  • Мнения: 4 706
А юпитер в 7ми дава ли ти разширение, тоест повечко връзки?

Значи Раху дава успешен бизнес, но не и успешно партньорство.... това обяснява много неща. Познавам един такъв мъж, ужасно успешен и красив, като изваден от филмите джентълмен, доста различен от масата мъже и винаги сам , изглежда сякаш така е избрал и няма време за жени, но кой знае какво е в сърцето му. Добре, успокоих се поне , че не се получи между нас 😂 така или иначе е нямало да бъде щастливо и успешно.  Simple Smile да му мисли бъдещата му жена.
Да се чуди човек защо такъв мъж е сам, а множество нехранимайковци и простаци жените ги избират за баща на децата им, а и никога не са оставали без гадже. Няма никаква логика в тези планети и този свят. 😋

Тогава коя планета в 7ми дом дава щастлив и стабилен брак?  А и като знаеш предварително, че е обречено на неуспех защо да опитваш напразно Simple Smile

# 174
  • Мнения: 3 285
А юпитер в 7ми дава ли ти разширение, тоест повечко връзки?

Изтъркан лаф от модерната астрология, на който всички се връзват.
За повече от 20 години съм имала не повече от три сериозни връзки.
Не, определено няма промискуитет и честа смяна на партньори.
Тия изтъркани лафчета се бълват от множество книжки, които всички четат, но малко се мисли.

# 175
  • Мнения: 4 706
Да, съжалявам, наистина това се пише, сатурн ограничение и нещастие, юпитер разширение и щастие. Или дори не сериозни връзки, но поне много връзки или възможности за такива.
Но не знаех, че и Раху дава нещастие в това отношение... голяма работа че има успешен бизнес и много пари, като няма на кого да сподели за какво мечтае и да се чувства разбран.


Просто се чудя кое дава една щастлива и дълга връзка...тези дето се срещат на 20 и са си единствени партньори и след 30 години брак и добре възпитани деца още се гледат с любов и възхищение. Познавам такива, но не са ми близки да им искам часа на раждане да видим какво се крие в 7ми дом ...
Но явно ако видиш още на 20, че нещо не върви то няма и да потръгне 😂

# 176
  • Мнения: 3 922
Не знам защо толкова си се вторачила в раху в 7ми дом. И аз, и ММ сме с това положение. Засега вече 13 години живеем заедно в една успешна и хармонична връзка. Без брак - както бе отбелязано по-горе. Това положение може да даде съюз, който е извън общоприетите норми по някакъв начин брак с чужденец, брак с партньор от друга раса, религия, съжителство без брак. Много е важно как е поставен управителят на 7ми дом, дали не е под някакво малефично влияние от марс, сатурн или слънце.

# 177
  • Мнения: 4 706
Ами така кажете  Simple Smile не съм се вторачила, просто търсих хубав пример, защото те са ценни ! Много се радвам за вас с мъжа ви Simple Smile))

То големи норми ... 100 пъти по добре е брак с чужденци или друга религия , както и да изхарчиш парите за пътуване до Аржентина отколкото за сватба!


У на 7ми дом ако е в тригон със слънцето И без аспекти с марс. Надявам се да бъде щастлив  Simple Smile

Сега ако дадете и такъв хубав пример със сатурн Simple Smile

# 178
  • Мнения: 3 922
Какво за Сатурн, в 7ми дом ли?

Клаудия Шифър става ли - с 20-годишен брак и три деца:
Скрит текст:

# 179
  • Мнения: 4 706
Хахахаха Simple Smile става!  и три деца! Идеална бройка!

Много сте готини, момичета Simple Smile  винаги трябва да се набляга на хубавото!

Общи условия

Активация на акаунт