Най-после да си купя свестни препарати за почистване - 12

  • 72 229
  • 735
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: X
Чистя ел. мотора (или нещото, където се намира, то е като капсуловано, но с дупки)
Снимка може ли?
Всичко може да се разглоби и профилактира с правилните препарати.  Hug
Ето снимки от такава профилактика на аспиратора на съседката ми:
(Докато изпием  бутилка вино свършихме и работа.)
Скрит текст:


# 106
  • София
  • Мнения: 10 579
Пав, какво вино пиеш?😁💖
Много искам такъв резултат. Събирам смелост да го направя, но съм без подкрепление и ме е страх.

С какви препарати го постигнахте този резултат?

# 107
  • Мнения: 1 129
И аз подкрепям, че сте се справили страхотно. И ако може да напишеш къде се намира това чудо, зад решетката ли?

# 108
  • Мнения: 14 966
Пав, безкрайно полезна си.
Защо не отвориш една твоя си тема с въпроси от съфорумките и твои отговори, така се пилее цялата ти мъдрост по темите. Flowers Hibiscus

# 109
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 809
PAV1, дай Боже всекиму съседка като теб.

# 110
  • Мнения: X
С какви препарати го постигнахте този резултат?
Пластмаси и ламарина с Perilis Грил.
Най-важното е да се отдели/разглоби моторчето от пласмасите,
включително и турбинката (бялото).
За моторчето и ел.част(платка с бутони) ползвам contact cleaner 390
Скрит текст:
ПП Цялата тази мизерия се е получила за един месец,
след като се е поломило предпазното стъкло на осветлението.
"Спасихме" аспираторчето.

# 111
  • София
  • Мнения: 10 579
Много ти благодаря!
Дано събера смелост скоро, че една година го отлагам, от страх.

# 112
  • Мнения: 6 305
Цитат на: didka pitka
[b
didka pitka[/b], рамката се разглобява. Има много малки болчета, които се развиват.
Скрит текст:
По този начин  спокойно се изважда самия филър,
който е от три слоя перфорирана ал. ламарина.
Те могат да се разделят и поедичнично да се мият.
Скрит текст:

Това с трислойната ламарина го пробвах на стария аспиратор. Всичко супер, ама проблемът дойде като стана ред за сглобяването. По никакъв начин в домашни условия не успях да ги притисна/пресовам достатъчно добре за да ги набутам успешно в страничната лайсна. Тя пък се оказа достатъчно паянтова за да ми се разпадне в ръцете - по ъглите където е прегъвана. Стана на парчета. Та се наложи нов филтър.
   Сигурно не всички филтри са толкова ФИНИ, ама според мен ако не е крайно наложително, по-добре да се избягва това упражнение.  Mr. Green

# 113
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 809
Благодаря за споделеното. Тази седмица не събрах сили да се занимавам с аспиратора, но пък винаги оценявам споделеното тук като практика.
Моя го ползвам в малко пространство - на терасата, където ми се води кухня. Наслояването на мазнини се получи от печене на скара на много кебапчета и кюфтета точно под самия аспиратор. Сега намерихме решение за това, но то вече не ни се налага и често да готвим.

# 114
  • Мнения: 1 953
Didka, какво решение сте намерили, че и ние имаме същия проблем. "Готвя" много на скарата и под аспиратора, и за няколко дни става за чистене.

# 115
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 809
Laughing Решението е, че когато ни се наложи да печем кебапчета и кюфтета вече ползваме гаража на майка ми и така нямаме проблем с аспиратора. Но както и писах, сега не ни се налага да правим често това.
За съжаление моето решение няма да те устрои.

# 116
  • Мнения: 6 305
Момичета, можете ли да ми препоръчате читава ел. скара. За 4 месеца успях да изгоря 3 бр от тези незалепващите, с тефлоново покритие. И вече не ми се рискува да купувам на сляпо.  Rolling Eyes

# 117
  • Пловдив
  • Мнения: 1 373
Момичета, можете ли да ми препоръчате читава ел. скара. За 4 месеца успях да изгоря 3 бр от тези незалепващите, с тефлоново покритие. И вече не ми се рискува да купувам на сляпо.  Rolling Eyes

От години(мисля,че от 2011г)ползвам ел.скара Philips-половината е оребрена,а другата половина не е,с тефлоново покритие е,до сега не се е повреждала,по онова време струваше 150лв.Издържа на 70градуса в миялната.Ползвам я на терасата(има ел.контакт),така си разреших проблема филтрите на аспиратора.

Последна редакция: чт, 10 окт 2019, 12:42 от artemida

# 118
  • София
  • Мнения: 3 951
Не знам дали съм за тук, но как да разширя свила се плетена блуза? Досега съм я прала на няколко пъти на една и съща програма, нищо ѝ нямаше, но последният път реши да се свие.

# 119
  • София
  • Мнения: 11 704
Не знам дали съм за тук, но как да разширя свила се плетена блуза? Досега съм я прала на няколко пъти на една и съща програма, нищо ѝ нямаше, но последният път реши да се свие.
Свиели се е невъзможно да се поправи, опитай с ютия през кърпа и нещо да се  разтегли, но....невъзможно работа е.

Общи условия

Активация на акаунт