Януарски бебета 2019! Тема 4

  • 14 481
  • 742
  •   1
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 9 134
Кой филм гледахте? Да взема и аз да се възползвам. Нещо ме хвана скуката днес.
Ирина - нов български филм. Не беше лош.

# 661
  • Мнения: 396
Здравейте майчета , за темата за храната бебо се храни по 4 пъти като е само твърда храха , за заспиване сокче през деня , а преди лягане мляко и към сутринта пак пие , но по малко.
Цъкъла ми дойде около 50 тия ден, но не съм кърмяла.
За РД мислих да е вкъщи , но се събрахме мнохо хора и ще е в заведение ,просто родата е голяма и всички са с по 1-2 деца майки и деца, по желание на ММ и вечерта ще се събираме по блузките , които няма да са с нас през деня. Избрах да е тематичен РД минионите 😃 дано всичко мине добре 😊💙

# 662
  • Мнения: 5 007
Май и ние ще сме си у дома, мисля да поканя баби, дядовци, вуйчовци и чичовци и да си изкараме семейно. Уикенда ходихме в Бургас при наши приятели с детенце на година и половина.  Ужасни бяха тия двамата. Големия ревнуваше, малкия не разбира какво става, един такъв свит и уплашен стоеше, постоянно се разплакваше и мисля да пропусна партито с деца.
Ще си направим украса, торта, хапване и най- близките му ще сме там.

# 663
  • Мнения: 983
Неви86 и аз съм с цикъл от 40 ден при активно кърмене и от тогава до сега ми е изключително редовен.
За яденето си хапва 4 хранения с "човешка храна"😁 и другото и кърмене и през ноща си цока още,за биба ме ползва според мен.За годинката все още не сме го мислили на 6.01 брат има имен ден на 7.01 бебка има имен ден,рожден ден а и каката и тя има имен ден.Та ще видим как ще съчетаем всичко.😁

# 664
  • Мнения: 708
Здравейте, като стана дума за рд и подаръци, с какво се занимават мъниците ви? Аз мисля на моя за рд да му купим играчка с формички за сортиране, макар че не знам дали ще се справи с нея. Нещо с фината мотирика сме на вие - всичко се блъска и хвърля, и дотам. А ги дават от 6 месеца... Вашите как се справят?

# 665
  • Мнения: 307
За цикъла- 6 месеца след раждането се възстанови,само веднъж ми закъснява с 11дни.
Нашият режим засега е долу горе така: сутринта като се събуди суче, по-късно закуска( обикновено някаква каша или нещо с йогурт),обяд, следобяд и вечер от детската кухня(останах учудена че ги яде, даже повече ги хареса от купешките, само десертите са им гадни,но си ѝ правя нещо друго ,ако се наложи),за заспиване пак суче и през нощта се събужда няколко пъти,но суче само веднъж. До скоро по обяд я докърмвах,но като започна да се храни от кухнята просто няма никакъв смисъл. Тя е сита и само ме дъвче.
За РД мисля от две седмици вече. Много мразя да оставя подготовката за последно. Тортата ми е проблем,няма да работи цехчето от което щях да я поръчам. Сега си търся някой друг да ми я направи. Смятаме да е на някое заведение до нас,защото ще сме между 15и 20човека. И дума не може да става да ги посрещам вкъщи,че ще се налага да сядат по земята. Има едно тихо заведение до нас, сигурно ще сме там, бебета няма да има освен рожденичката. Ще има две деца, на 10и 12 години ,така че аниматори и други такива не ни трябват. На всеки който ме пита какъв подарък съм казвала образователни игри. Това е интересно и с това се занимава. В момента ѝ е много интересно да нанизва обръчи на поставка, да си прибира разни работи в кутии, да отваря и затваря всичко,да светва и загася. Взех ѝ една топка от Джъмбо,която се разглобява на 5части. Сега се пробва с нея. Естествено само с двете най-крайни части. Иначе и на нашата ѝ е голяма забава да хвърля всичко на земята. Въпреки че се справя страхотно според мен с играчки, все още не маха за здрасти и чао,нито дава боц. Мисля си че всичко ми разбира и нарочно не го прави. Ината е като майка си Smiling Imp

# 666
  • Мнения: 952
Рано е за фината моторика още.
И моята предимно разучава гравитацията все още 😂 и упорито отказва да каже мама. На инат ми идва вече. 🙂

# 667
  • Мнения: 2 109
И аз останах учудена, че прояде манджите от детската кухня, на мен ми се струват доста гадни, а той ги яде с апетит. Но аз съм си доста злояда.
Другото което ми е странно е, че се наяжда с една порция, по 130 гр са. От пюретата изяжда по 220 гр., но може би храната от кухнята е по-засищаща.

# 668
  • Мнения: 86
Моето хлапенце одеве така му приседна един картоф, че направо му се ококориха очичките. Сърцето ми изскочи, цялата работа се случи за няколко секунди, но аз се ошашках много. Случвало ли ви се е да се задавят повечко бебоците? Запазвате ли самообладание? На мен не ми се получи.Уж наскоро бях гледала едно видео за задавянето и какво се прави в такъв момент. Сега като му давам да яде ще съм на тръни Frowning1

# 669
  • Мнения: 758
За първия рожден ден ще поканя само бабите, дядовците и две лели. В едно ресторантче за обяд, после торта и по къщите.
Моята дребка яде три пъти - пюрета и каша, 3-4 пъти суче през деня(включително за приспиване), през нощта също суче 3-4пъти.
Не съм започнала още да давам  храна на по-едри парченца.

# 670
  • Мнения: 3 297
Случвало ми е да се задави и то  по-скоро да преглътне трудно нещо, аз се опитвам да го извадя, тя да го преглътне. Шашкам се много. А това не е никак добре. Тя има 3 зъба и гризе парченца краставичка и ябълка. За рождения ден мисля да поръчам една мини торта. Ще сме вкъщи само ние или най-много у сестрата на ММ. За мен нова година никога няма да е същата нова година, а рождения ден на Миша Simple Smile. Тя нищо не разбира и първите 2 РД ще се честват вкъщи. Едно време за каката каква ентусиастка бях. 35 човека на първия и РД в едно заведение. Беше адската жега, детето се изнерви. А няма смисъл.

# 671
  • Мнения: 1 419
Момичета, да ви се похваля Simple Smile. Моят юнак вече тръгна Blush, върви клатушкайки се, от едната стая отива на другата.
Чудя се кога да му направим прощъпулника Thinking. Сега или после, като върви нормално и стабилно стъпва

# 672
  • Мнения: 3 297
Момичета, да ви се похваля Simple Smile. Моят юнак вече тръгна Blush, върви клатушкайки се, от едната стая отива на другата.
Чудя се кога да му направим прощъпулника Thinking. Сега или после, като върви нормално и стабилно стъпва
Честито! Все напред! Силни и здрави крачета!

# 673
  • София
  • Мнения: 9 134
Браво! Честити краченца. Все напред към хубави неща да го водят!

# 674
  • Мнения: 1 419
Благодаря ви Heart, сега отново трябва след него да вървя, страх ме да не падне спъвайки се на някоя играчка. И това клатушкане, направо върви като пиян Joy

Общи условия

Активация на акаунт