Майски бръмбарчета 2020

  • 26 371
  • 729
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 997
И ние сме запланували да е там и за раждането. Simple Smile)
Ами той не е от лесно стряскащите се, но аз предпочитам да си давам инструктажа предварително. Simple Smile)
При нас поне лесно се напасват часовете все пак и аз трябва да съм приключила работа, само за скрийнинга ще трябва да излезем час по-рано.

# 661
  • София
  • Мнения: 211
Еха, колко много сте станали! Честито на всички! Мъжа ми идваше на феталните и на първия преглед. На раждането после присъства до получаване на разкритие и после го помолих за същинското излизане на бебето да излезе Simple Smile Наиситина беше голяма подкрепа, а и беше голямо изживяване и за двама ни. Сега мисля пак да е така. Аз, че се вълнувам за скрининга е ясно, но и той е същия, няма търпение вече Simple Smile

# 662
  • Бургас
  • Мнения: 10 366
Moя изобщо не е от притеснителните. А и е виждал доста по-гадни неща от кръв и раждане - пожарникар е.
Но аз съм по-особен чешит явно и ми е по-спокойно сама сякаш. Предния път даже му се скарах, като ми звънна докато раждах. Нито ми се говореше, нито нищо. Satisfied
Нооо, ще видим като наближи раждането може и друга песен да запея. Ще решаваме на момента.

# 663
  • София
  • Мнения: 211
То какво да ти се говори, зора е голям. Честно казано, аз сама пожелах за самото излизане на бебето да напусне, бях го обсъдила и с лекарката и тя така ме посъветва. Реално излизането беше с 3 напъна за общо 5 минути, та не изтърва много, ама съспенса от кръста надолу му спестих LaughingLaughingLaughingLaughing

# 664
  • Бургас
  • Мнения: 10 366
То какво да ти се говори, зора е голям. Честно казано, аз сама пожелах за самото излизане на бебето да напусне, бях го обсъдила и с лекарката и тя така ме посъветва. Реално излизането беше с 3 напъна за общо 5 минути, та не изтърва много, ама съспенса от кръста надолу му спестих LaughingLaughingLaughingLaughing

JoySatisfied

# 665
  • Пловдив
  • Мнения: 23
Тъкмо си помислих , че само аз съм странна Sweat Smile просто ми се виждаше безсмислено да идва досега. Даже , ако съм честна и на ФМ нямаше да го взема , ама след един скандал снощи , в който ми каза че дори не съм го питала и аз му казах " Ми ако искаш ела !" и той " Благодаря , че ме пита - Ще дойда !"Smiley Абе весело е при нас .
А аз по принцип като човек съм супер емоционална , но имам чувството , че този път се стегнах нещо и си казах докато не минат първите три месеца все едно нищо не е , не знам защо . Сигурно е подсъзнателно чувсто за страх.

# 666
  • Мнения: 229
При първата ми бременност ММ присъстваше на всеки преглед, тонове, изследвания, абе всичко без раждането. Сега пак не е пропускал, мисля че няма и да пропусне. Според мен това са наистина магични мигове и е хубаво да ги изживеем заедно, даже като бебето заприлича на бебе ще вземем и дъщеричката ни с нас

# 667
  • Мнения: 679
И аз смятам и искам ММ да присъства. Както аз излизам от работа, така и той. Все пак бебето не е само мое и трябва и той да си има връзка с него.

# 668
  • Мнения: 170
При първата ми бременност ММ присъстваше на всеки преглед, тонове, изследвания, абе всичко без раждането. Сега пак не е пропускал, мисля че няма и да пропусне. Според мен това са наистина магични мигове и е хубаво да ги изживеем заедно, даже като бебето заприлича на бебе ще вземем и дъщеричката ни с нас
И моят мъж беше по същия начин при първата ми бременност.
Сега първият път като отидохме твърде рано в 4 г.с не влезе, защото предполагаше, че ще ме гледат вагинално, втория път в 7 г.с също не влезе, но този път защото бяхме с малката и се притесняваше. Другата седмица сме на преглед при наблюдаващия АГ и на ФМ и мисля, че този път няма да пропусне. При щерката му беше много интересно да я гледа на екрана на видеозона. Тя беше толкова щура, че едвам й правеха снимки и сега си е същата, преливаща от енергия.
За раждането, обаче, аз много исках да влезе с мен и да ми бъде опора, но той ми отказа. Беше ми много тежко сам сама в малките часове на нощта и само санитарките, които ме качиха в стаята бяха първите, които ме поздравиха и първите лица, които видях след раждането. За съжаление мъжът ми дори не беше там и не можа да види първите глътки живот, които пое малката и определено отсъствието му се усещаше.
Но пък има доста жени, на които така им е по-добре и се чувстват спокойни, когато таткото не присъства. Различни хора сме, всеки изпитва различни потребности и емоции.
Видях у него някакво съжаление, че не е престъпил страха си и май има някакви желания сега да присъства на второто, но ще видим. Има време, може да размисли.

# 669
  • Мнения: 679
Звучи много добре това с присъствието на раждането. При мен няма как да се получи, ще раждам секции заради предишни лазерни корекции на очите.
Ние май решихме на 100 % да запазим стволови клетки .

# 670
  • София
  • Мнения: 211
Мъжа ми беше толкова респектиран след като присъства на първото раждане...направо ме гледаше със страхопочитание. Grinning Grinning Grinning  Но разбира се, всички сме различни и най-важното трябва да си прецени психиката. Ако мъжа не е готов за това което предстои по-добре да не присъства. Моята гениколожка, точно за това каза, че е по-добре на самото излизане на бебето да е навън, каза ми, че има доста мъжа, които се отвръщавали.... Та, според мен е въпрос най-много на психика. На моя му стигна да ме гледа как се гърча няколко часа докато получа разкритие.

# 671
  • Мнения: 70
Момичета, как сте в ходенето по малка нужда? В края на 10 седмица съм, предните седмици ставах по 1-2 пъти през нощта, последните 2 дни въобще не съм ставала и позивите като че ли намаляват. Четох че около 3тия месец матката се измества нагоре и затова така става, през по-късните месеци пак се пишка по-често. При вас как е?

# 672
  • София
  • Мнения: 211
Ставам около 1-2 пъти и ми е супер дискомфортно като сядам и мехура ми е пълен Sad 11+5 г.с. съм.

# 673
  • Бургас
  • Мнения: 10 366
И аз от няколко дни спрях да ставам нощно време. През деня обаче продължавам да си ходя често.
Но и много течности поемам - 2,5-3 л вода поне.

# 674
  • Мнения: 679
Аз също ставам по 1-2. Вече трябва да съм в 10 седмица.

Общи условия

Активация на акаунт