Шеф, мултиварка или както ние го наричаме КУКЪР - Тема 6

  • 51 588
  • 809
  •   1
Отговори
# 750
  • Sofia
  • Мнения: 1 051
Време е за нова тема. Моля пишете в нея кукърите, аз съм с Ронсън Робошеф. И рецепти.

# 751
  • Мнения: 11
Здравейте, като готвите леща в мултикукъра, киснете ли я преди това.

# 752
  • Мнения: 1 466
Здравейте, като готвите леща в мултикукъра, киснете ли я преди това.
Аз не я кисна. За 15 минути под налягане е напълно сварена тъмната леща. Готвя я изключително лесно - слагам всичко в началото, включително и подправките, и пускам програмата. Става много вкусна.

# 753
  • Мнения: 496
Имам ел.кана и преди да сложа лещата в кукъра я измивам/поливам с гореща вода, после  я слагам в кукъра, морков, картоф, чесън,  ронена чубрица,черв.пипер, вода и пускам, при мен за 12 минути на турбопрограма. Като падне налягането добавям малко размито доматено пюре и сол, оставям на бавното готвене за 4,5 минути да клокне и така. Най - вероятно, ако сложа всичко накуп ефекта ще е същия-вкусна и добре сварена леща.

Последна редакция: нд, 03 яну 2021, 19:23 от pati

# 754
  • Мнения: 5 346
Аз правя същото с електрическата кана. . Винаги слагам в кукъра  гореща вода и готвенето става бързо.

# 755
  • Мнения: 147
Здравейте, доволни ли сте от този модел мултикукър на Тефал TEFAL Мултикукър Fuzzy Logic RK705138?

# 756
  • Мнения: 98
Аз съм с  OLLA.Най-напред бях с G модела, сега съм с H модела. Изключително доволна съм и от двата модела. Н Де лукса има вградена везна, това е разликата с обикновения  Н, на който му е важен грамажа. Майка ми е с F  модела, също без забележки. Когато поръчвах комплектите, добавях и халогенния капак, който за мен е много важен. За двама+1 е много добре. За по-голямо семейство, може би по-голям литраж би свършил работа. Изключително готвя на него, забравила съм фурна и котлони, удобство голямо. За съпорт съм насреща.До сега не ми се е налагало да ползвам сервиз. Уредите си работят, поръчвани са от Испания.

Здравейте,
Търся мултикукър от 2 месеца, който да замести и фурната, и котлона. Не държа да е перфектно запечено, така че запичащ капак не съм убедена, че ми трябва, но искам да готви бавно, да задушава, да пържи, на пара, кексове, кисело мляко, ако е възможно. В тая Олла ме притесняват няколко неща, търсих видеа, повечето са на испански и не им разбирам.
1. Първо, че говори. Това хич не ми харесва, не може ли да се изключи говора?
2. Видях, че капакът трябва да се сваля, тежък ли е, всеки път да го сваляш и вдигаш и ако е тежък, малко нагорно идва.
3. Има ли улей за оттичане на водата, да не тече навсякъде?
4. Много ли се върти гърнето при разбъркване, като няма дръжки?
5. Разликата наистина ли е само във везната между делукса и обикновения Н, щото не си заслужава за мен?
6. Гърнето с какъв материал е покрито, с Тефал ли?
Гледам, тук много го тачат, но по амазоните или го няма, или са му доста ниски отзивите.

# 757
  • Мнения: 496
Отговарям на въпросите, доколкото мога.
1. Първо, че говори. Това хич не ми харесва, не може ли да се изключи говора? -
На мен лично говора не ми пречи, има опция за няколко езика, за изключване може да се обърнете към съпорта на сайта, ще Ви отговорят в рамките на 24 часа.
2. Видях, че капакът трябва да се сваля, тежък ли е, всеки път да го сваляш и вдигаш и ако е тежък, малко нагорно идва.
Тежи 1,200 кг., измерих го специално за Вас, Вие си преценете дали ще Ви бъде тежък.
3. Има ли улей за оттичане на водата, да не тече навсякъде? -Да, има улей.
4. Много ли се върти гърнето при разбъркване, като няма дръжки? -
Зависи от Вас колко ще се върти, има начин да се избегне като го придържате леко.
5. Разликата наистина ли е само във везната между делукса и обикновения Н, щото не си заслужава за мен? - Разликата е само във везната, доколкото виждам.
6. Гърнето с какъв материал е покрито, с Тефал ли? -
Не е с Тефал, може би имате предвид тефлоново покритие, пота идва с купа Екселенс с незалепващо покритие, за повече инфо за нея също в сайта. Има вариант да си добавите и втора купа Екселсиор, тя e  керамична купа с мраморно каменно покритие за максимално незалепване. Също има вариант и за метална купа, но нея ще трябва да потърсите от къде.
Също така много е важно и задкукърното устройство/казвам го с най-добри чувства, разбира се/
[/quote]

# 758
  • Мнения: 98
Отговарям на въпросите, доколкото мога.
[/quote]

Благодаря!

# 759
  • Paris, France
  • Мнения: 14 020
Капакът на Olla H е алуминиев вътре, а на Olla H deluxe e от инокс. Не виждам разлика във време или лекота на миене.

Не знам вече колко пъти да повторим, че никой, абсолютно никой кукър не може да замести пълноценно котлон и фурна, дори и да се закупи горен капак. От 10 години ползвам мултикукъри и все още си ползвам колоните и фурната ежедневно, че и микровълнова купих. Кухнята ми е миниатюрна и с удоволствие бих махнала фурна и котлони, ама не става.

Печенето на пилета и някои кексове в моделите на Cecotec Olla GM не е възможно.

А кексове и кисело мляко си стават идеално вътре. Има специална програма за кисело мляко и ферментация.

Говорът може да се изключи, но за мене е добра опция и даже може да заинтересува децата, учещи чужд език. В моделите H и H deluxe изключване и включване на говор става като се натисне и задържи 5 секунди натиснат бутона за температура, който на H deluxe е горе, в десния ъгъл. Натискате и държите 5 секунди и спира да говори, а само пищи като избирате функции. Като ви залипсва говор пак натискате 5 секунди и почва да обяснява какво сте избрали. Има го обяснено в книжката. Много лесно става и може да си сменяте гивор всеки ден по няколко пъти. Ето нагледно:

https://m.youtube.com/watch?v=h5ttMKQui9A

Капакът на Olla GM H deluxe е около 1250 грама.

Да, върти се като се бърка ако не се придържа, но човек свиква. То и няма какво да се бърка. При пържене може да се хване с парцал или ръкавица. Предполагам, че следващия модел ще има дръжки.

# 760
  • Мнения: 98
Благодаря, Невена. Аз ви и писахна лични даже. От 2 месеца гледам, от няколко дена чета тук из темите и гледам, че сте доста навътре в нещата.
Разбрах, че не пече като фурна, ама то, като се замисля, на мен фурната най-вече ми трябва за бавно готвене със задушаване, щото на котлон не става. Е, и за кекс обикновен. Ако пече обикновен кекс, чудесно. Тая Оля я гледах на линка, дето някъде сте дала, на намаление е, аз съм във Франция също, четох, че има и гаранционен сервиз тук?
Инстант пот ево също гледах в английския амазон, но и за него има отзиви, че се скапва, дава грешки, пък аз не намерих гаранционен сервиз във Франция и ако трябва да го пращам до Англия, не дай Боже, златен ще излезе.
Сигурно Олята я продават директно на сайта си повече, щото из амазоните я няма много, а пък и няма кой знае какви добри отзиви. Испански не знам, из тубата почти всичко е на испански за Н модела.
Бях се спряла на Филипс 4737/77 - има всичко, което на мен ми се иска - гърне с дръжки, печене, пържене, бавно готвене, пара, улей на капака май, чета сега, че не му давате високи оценки на Филипса по принцип. 3D не знам какво значи, но твърдят, че топлината се върти отвсякъде.
Преди нова година насмалко да си купя Нинджа, беше страхотно намален, но с това тегло и тия габарити плюс някакъв капак, който се мие ужасно трудно, и се отказах. Предпочитам прости манджи и засукани трудоемки неща не правя.
Също преди нова година имаше голямо намаление на Мулинекс 812101 ли беше от 132 на 80 евро. И него не купих, въпреки че имал 4 слоя покритие и картинки с въртяща се топлина, заради сферичното гърне. Помислих си, че в такова гърне и половин пържола не може да се опече, нищо че не е както във фурната. Ноември имаше намаление на най-базовия модел Мулинекс 54 евро, аз точно тогава почнах да търся МК.
Сега загледах един много интересен уред Drew&Cole CleverChef в английския амазон, доста хора са го купили, инфо за него имате ли? В смисъл гаранция във Франция и какво се случва, ако се развали, допълнителни купи евентуално.
Не обичам под налягане нито да готвя, нито да ям. Ако има такава опция, добре дошла, ама заради възможността веднъж на две години да ползвам налягане да се налага всеки ден да свалям и слагам тежки капаци и да ми стават клисави кексовете, мерси.

# 761
  • Paris, France
  • Мнения: 14 020
kaily, много се извинявам, че не отговорих на съобщението 💐. Кутията ми се е препълнила покрай Коледа и Нова година и явно пропускам съобщения. След малко ще ви отговоря и там.

Бавно готвене става и на котлон. Редовно готвя за много хора на котлона като е топло навън. Е, не става като във фурна, но моята обичайна фурна е газова, 42 литра и като я оставя цяла нощ кухничката става на сауна ако не отворя прозорец.

Единственият кукър с прилично пържене е Olla GM. В пъти по-лесно ми е да пържа на котлона. В първите теми имаше снимки на пържена в кукър риба с по 20 минути пържене. Не, мерси. Ще заспя докато опържа риба за всички нас, а сме 4 човека. Не бих пържола в кукър ако имам тиган и котлон.

Не зная дали Секотек имат сервиз във Франция. Би трябвало да имат,мисля. Бяхме купили от тях една калпава прахосмукачка, но я върнахме чрез Cdiscount, откъдето я купихме.

Амазон дават година гаранция.

Сега не е време да се купува кукър тук. Гледах по сайтовете, в Дарти, нищо интересно няма и цените са 2 пъти и повече над обичайните  Забелязах, че разпродажбите са септември, ноември и края на февруари и март.

Този модел на Филипс никак не е добър:

https://www.google.com/amp/s/www.philips.fr/c-p/HD4737_77.amp/vi … tion-multicuiseur

На Мулинекс не ми харесва това, че не вдига висока температура и не пържи добре.

Идея е да се разровиш из leboncoin. Много хора продават чистка нови, получени за Коледа килъри,които са в гаранция. Бях пуснала линк към обява за едно Cookeo. Жената го продаваше за 20€, защото не изпускал парата след свършване на програмата. Купих го за приятелка, която търсеше втори лукът за бобови. Като разглобих и изчистих клапата, което е елементарно, се оказа, че си работи идеално. Той не пече, обаче.

Съветът ми е да изчакаш още месец и половина да заредят новите модели.

# 762
  • Мнения: 1 445
Имам питане към разбирачите. Този модел запича ли?

https://www.storeollasgm.com/en/modelo-h-ovall/224-olla-gm-h-ova … 435484020343.html

Първият ми кукър беше Оя,много красива машинка. Доста бавно вдигаше температурата докато херметизира. Даже 2-3 пъти изобщо не успя да вдигне налягане. Бях я приготвила за боклука,но я дадох на едни съседи,които ми казаха,че я ползват без проблем (до ден днешен вече 3 години). Аз на нейно място взех Инстант пот и си се обичаме дълго време. Но... Инстант пот (запичащия) го няма никъде Simple Smile
И търся алтернативи (за приятели). Чудя се да дам ли пак шанс на Оя или да си чакам ИП? Изкуших се да ви питам първо,защото видях,че са много намалени всички модели и второ-превозвачите,които ползвам, вече доставят и от Испания Simple Smile

# 763
  • Paris, France
  • Мнения: 14 020
Голдева, показаната Оя е овална, а не кръгла и не идва със запичащ капак. Тя е добра за големи парчета месо като бутове и плешки.

# 764
  • Мнения: 1 445
Голдева, показаната Оя е овална, а не кръгла и не идва със запичащ капак. Тя е добра за големи парчета месо като бутове и плешки.

Видях,че е овална и това ми хареса(че има повече място). Но на една от картинките показват запечени ребра,Та реших,че запича.

Общи условия

Активация на акаунт