НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене, част 131

  • 38 489
  • 760
  •   1
Отговори
# 210
  • Пловдив
  • Мнения: 40 781
А защо трябва да се прави и яде хляб, било то и режимен???Така никога няма да се оттървете от тая напаст...лично мнение.Само се заблуждавате.

# 211
  • Мнения: X
Аз съм си правила кето пица и с карфиол, и с тиквички. Вторият вариант ми е по-любим.
Ползвам рецептата на Супичка: https://www.supichka.com/%D1%80%D0%B5%D1%86%D0%B5%D0%BF%D1%82%D0 … D1%87%D0%BA%D0%B8

Рецептите на healthywithdeni са много хубави, да. И аз често готвя по тях.

# 212
  • Мнения: X
А защо трябва да се прави и яде хляб, било то и режимен???Така никога няма да се оттървете от тая напаст...лично мнение.Само се заблуждавате.
Защото от повече от 10 години аз и мой мъж сме на това хранене, защото писват само яйца на закуска и не на последно място ни се яде от време на време и...сме на години. Той е на 70 години ,аз на 65 и мислите ли, че ни пука дали ще се отървем или не от някаква хлебна зависимист?
Всеки си преценява от негова гледна точка, вкус, цел и портмоне.
Питат-отговарям.

# 213
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 673
Веднъж си правих нещо подобно на кето-пица.
НО! С близо 1 кг кайма - блатът стана като огромно кюфте. Отгоре намацах лютеница, кисели краставици и кашкавал и стана чудна печена кайма Innocent
И на дебелина го докарах на питка от кайма, но не и на пица.
Вкусно беше и си го изядох!

# 214
  • Мнения: X
Режимният хляб се нарича хляб, но на практика не е хляб. В него има по-малко въглехидрати, отколкото в една салата.
Така че защо пък да не се яде се питам аз....Thinking

# 215
  • Пловдив
  • Мнения: 40 781
Щото според мен така не можеш да се оттървеш от завимистта да ти се яде Хляб.
Изказвам мнение просто...


TaniaDimi, щом не ви пука...то според Вашето изказване може и обикн.хляб да си ядете Simple Smile

# 216
  • Мнения: leet
Не мисля, че имам зависимост кьм хляба, но правя режимен от време на време. Удонбо е за закуска, мьжът ми, който не на режима го яде и ми е по лесно, и е разнообразие кьм храната. След като има хора, които са от години на режима ( 10 и повече) и този тип храни не са не ги е отклонили от режима, за мен е ок да се яде и приготвя. Не сьм превьрвеник на нищо крайно, след като дадена храна се вписва в процента допустими вьглехидрати, не бих се отказала от нея, ако ми харесва

# 217
  • Пловдив
  • Мнения: 40 781
Да, бе...няма лошо.
Яжте си.За 4-ти път казвам, че казах аз какво мисля.

# 218
  • Мнения: 18 542
Аз също предпочитам да не ям никакъв хляб. Честно казано, не съм сигурна, че режимните са по-добри от здравословна гледна точка, ако се консумират редовно.
Разбира се, всеки си преценява какво и до колко може/иска да яде спрямо неговото здравословно състояние.
Аз съм избрала да разкарам всичко тестено за момента. Чувствам се добре и не ми липсва, а и на мен не ми пречи да ям все едно и също. Не ми омръзват нито яйцата, нито месото вече 10 месеца.

Все още не съм изчистила на 100% всички здравословни проблеми които имам, така че съм ограничила всичко което потенциално може да ми създаде проблем. Бавно, но напрежението, което все още имам в тазобедрената става избледнява.
Преди режимът имах някакво възпаление там и после болката остана, като имаше период, в който нито можех да седя, нито да лежа. Въобще, разпадах се, въпреки липсата на наднормено тегло.

# 219
  • Мнения: 12 813
Много се хванахте за името режимен хляб... че то наистина само името му е такова. Че ако го нарека омлет с фибри ще скочи ли някой да ми разправя колко не е добре за мен? Grinning Щото повечето режимни "хлябове" са си точно това - яйца и там някакви смлени семена или нещо от сорта. Нито ги ям често, нито е щото хлябът ми липсва, просто са ми още някакъв вариант да си разнообразя храненето и толкова. Много малко от пишещите тук са толкова зависими от хляба и пиците, че наистина да им се отрази така. И на всички им даваме съвет в началото да не поддържат навика за ядене на хляб постоянно със заместители или каквото и да е. В крайна сметка всеки си решава за себе си.

# 220
  • Мнения: X
Щото според мен така не можеш да се оттървеш от завимистта да ти се яде Хляб.
Изказвам мнение просто...


TaniaDimi, щом не ви пука...то според Вашето изказване може и обикн.хляб да си ядете Simple Smile

Е, и?
Става въпрос за хранене до живот.
Достатъчно е 90-95% от храненето да е както трябва, а останалите 10-5% да са храна /напитка удоволствие ( Милко Георгиев).
Фанатизъм /крайности не са полезни за нищо. И ако по-често четете поне "ВМНВХ за начинаещи " от Андреас в dietdictor (преведено от Шоки) ще откриете...неща.

# 221
  • Мнения: 5 797
Темата е за споделяне, а не за нападане. Всеки е индивидуален организъм и индивидуална психика. Например за мен аргумента на mystik woman си важи. Ако тръгна да мисля за хляб и пица, да приготвям неща, които да ми приличат на тях скоро ще зарежа режима Simple Smile
Да споделя днешните си впечатления от пазаруване в Лидъл.
4% кис.мляко Родна стряха - съдържание на въглехидрати 4.6 гр
20% сметана Pilos - съдържание на въглехидрати 3.9 гр
Малко странно ми се вижда в сметаната да има по-малко въглехидрати.
Преди дни в Кауфланд "намерих" консерва скумрия с дом.сос със съдържание на въглехидрати 0 гр и захар в състава /написано черно на бяло/ ?!?!
Краве масло "Дойчемаркен бутер" по-меко и от маргарин дори след два дни престой в силния домашен хладилник.
Супер ми е омръзнало от измамите, липсата на контрол и непочтената игра със здравето на хората на производители и държава.
Силно се съмнявам, че кис.млека с по-висока масленост съдържат нишесте и други под.
Всички, които сме на режима се ограничаваме от картофи, ориз, моркови и какво ли още не, за да ядем нишестето и химикалите в млеката и месото. Хайде, ако е само за сваляне на килограми иди дойди. Но колко болни хора има, за които е жизненоважно съдържанието да отговаря на етикета.
Загледах се и в какаото - ами то е с 8 - 9 гр съдържание на въглехидрати.
И едно питане - как го ядете кокосовото масло?
Днес си купих, но в студено състояние от хладилника е като настърган сапун на вид и вкус.

# 222
  • Благоевград
  • Мнения: 2 861
Здравейте! Имам нужда от малко помощ, че нещо не успявам да докарам мазнините в по-голямо количество. Ще напиша какво е менюто за днес, ще ми кажете къде мога още нещо да добавя, защото мазнините ми идват 46%, а Белтъчините 47.
Закуска - 4 бр. опалянки от 2 яйца, 64 гр. авокадо, 38 гр. Бри, 30 гр. сушеница, 8 гр. паста от черни маслини, 9 гр. осолено масло.
Обяд - 200 гр. печено прясно зеле, овкусено с лъжица зехтин, 5 гр. морков, 5 гр. домат, 1 с.л. свинско от буркан (лидълското).
Съотношение до сега М 46%, Б 47%, В 24%, общо калории до сега 799.8 ккал.
Какво да вечерям, че да вдигна мазнините? Нещо напоследък не ми се получава и установявам, че го карам май по-скоро високобелтъчно, отколкото високомазнинно, та затова се заех пак да въвеждам всяка хапка.

# 223
  • Пловдив
  • Мнения: 40 781
Тина, ако хапнеш само месото от буркан...?Напр. с резен домат.

# 224
  • Благоевград
  • Мнения: 2 861
Тина, ако хапнеш само месото от буркан...?Напр. с резен домат.

Нямам месо, свърши  Laughing Този буркан го мъча 3 дни, и днес беше останало 1/4 от него и го сложих в зелето разделих количеството месо в 2 малки гювечета.

Обмислям да сготвя и рататуй като гарнитура към телешки кюфтенца  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт